Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
misiek x

marantz cd6005 pm6005

Recommended Posts

witam-chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego zestawu (marantz 6005) oraz jakie kolumny do niego do 2500zł.
pomieszczenie 22m,muzyka 80% rock,troche popu i klasyki,troszkę metalu.
chodzi mi o dobrą scene i szczegóły ,stereo

Rozumiem, że zestaw Marantza to odtwarzacz CD i wzmacniacz?
Czy kolumny mogą być używane, czy muszą być nowe?
Jak może wiesz używane dadzą Ci o wiele lepszy dźwięk niż nowe. Za takie same pieniądze oczywiście.

Cytat

Rozumiem, że zestaw Marantza to odtwarzacz CD i wzmacniacz?
Czy kolumny mogą być używane, czy muszą być nowe?
Jak może wiesz używane dadzą Ci o wiele lepszy dźwięk niż nowe. Za takie same pieniądze oczywiście.

tak ,zestaw to cd i wzmacniacz (6005)-mam okacje kupić prawie nowy od kumpla(okazja)-i jaki to sprzęt ?-proszę opinie
kolumny prosiłbym o propozycje i nowych i używanych -podłogowe

Cytat

witam-chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego zestawu (marantz 6005)

Ale chcesz dopiero kupić, czy kupiłeś już i ( jak niektórzy) szukają teraz jakiejś akceptacji itp.
Jak dla mnie bardzo ciekawa oferta wśród nowych, wzmacniacz 6005 ma ładną scenę, głębie, szczegółowość. Oczywiście jak nie potrzebujesz optycznego wejścia możesz poszukać modelu 6004. Natomiast cd 6005 też jest chwalone wśród nowych cd za dobry dźwięk i użyteczność ( usb- txt).
Co do kolumn to trochę mało napisałeś o oczekiwaniach ws. dźwięku.
Takie dwa pytania słuchałeś z jakimiś kolumnami ten zestaw Marantza ? Słuchałeś jakiś kolumn podłogowych( marka/model), aby odnieść się co było na tak, a co na nie i chciałbyś poprawić ?

Chcę kupić.Słuchałem tego zeztawu właśnie u kumpla .który go sprzedaje (wyjeżdza do Angli)
Miał kolumny monitor audio,ale teraz nie wiem jaki model,bardzo fajny dźwięk.
Lubie (napisze jak laik) kiedy słyszę wyrażnie wszystkie instrumenty,dużo szczegółów,scena,ale na dole nie musi być dominująco,
a na górze nie musi być metalicznie.
PS-z tego co zrozumiałem 6004 i 6005 -różnia się tylko użytecznością (wejścia)-brzmienie jest takie samo?

Nie przepadam za elektroniką Marantza i pewnie to zależy za ile kupisz odtwarzacz oraz wzmacniacz, ale jeśli za naprawdę niedużą sumę, to może być. Choć jeśli ta cena nie jest zbyt niska (ile konkretnie za ten zestaw zapłacisz?), to można by pewnie poszukać czegoś lepszego. Szczególnie wzmacniacza.

Co do kolumn, to nawet nie szukam nowych, bo po co się ograniczać?
Tylko używane jeśli naprawdę zależy Ci na dobrym, jak najlepszym dźwięku.
Na początek taka propozycja, od razu mi się "zgrała" z tym czego oczekujesz. Czyli powinny zagrać tak jak lubisz. Super kolumny:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/27/196131.php (Elac EL 141)
Poproś o zdjęcia i oczywiście o cenę. Od razu napisz ile możesz dać oraz, że to Twoja górna granica możliwości finansowych.

zestaw za 3500zł-nowy z tego co widze kosztuje 4500zł-
żródło sprawdzone-kolega,używał go przez ok.rok.
wyjeżdza i sprzedaje-wydaje mi się że to okazja
maila w sprawie kolumn wysłałem

No oczywiście można kupić lepszy wzmacniacz. Jakiś Roksan, czy Xindak, Electrocompaniet, Copland.
Cena u kolegi może nie jakaś rewelacyjna, ale za to sprzęt chyba pewniejszy. Jak chcesz.

Witaj,
jeśli wybór elektroniki Marantz jest już dokonany, to proponuję pozostać przy kolumnach Monitor Audio, w podanym budżecie zmieścimy się nawet z modelem Bx6, który to moim zdaniem będzie idealnym uzupełnieniem systemu.
Wspomnałeś jednak, że przede wszystkim słuchasz rock i pop, Marantz nie jest idealnym rozwiązaniem do takich gatunków muzycznych. Zdecydowanie wolałbym np. zestawić elektronikę NAD C356 z odtwarzaczem C546 i kolumnami Monitor Audio Bx6, może Kef C7 lub Melodika BL40.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą, zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Q21 dziękuje bardzo za NAD356, to na pewno super wzmacniacz,ale widzę i czytam tutaj że proponujecie to wszystkim.
Czy towar zalega w magazynie?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować