Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , mam zamiar kupić karte muzyczną do kompa poniewaz od jakiegos tygodnia sa problemy z dzwiekiem , tzn niby wszystko chodzi ok , ale jednak ja slysze ze jest cos nie tak , w niektorych utworach chyrczy tak , nieslychac tego tak bardzo ale jednak mnie to denerwuje , zmienialem wszystko , kodeki , w winampie equalizerem chyba z 2 godziny sie bawilem , w WMP11 to samo w AIMP2 też , na kazdej konfiguracji chyrczy , wiec chyba cos jest z moja zintegrowana karta muzyczna , jako ze budżet mam do 70 zł , wiec jedynym wyborem jest to :

http://proline.pl/shop.php?prodid=SB+AUDIGY+SE+OEM

co mozecie powiedziec o tej karcie ?? warto ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane zakłócenia dźwięku nie muszą świadczyć o uszkodzeniu karty dźwiękowej. Czasem wystarczy przeinstalować sterowniki, lub zainstalować nowsze. W ostateczności przeinstalować cały system, bo też tak może być że się skopał i nic nie pomaga.
Karta Sound Blaster Audigy SE OEM na pewno jest lepsza od zintegrowanej, a cena nie jest już wygórowana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Przykleję się do tematu bo nie chcę zakładać nowego podobnego i zaśmiecać forum.

Czy warto zmieniać x-fi fatality na audiotrack prodigy hi fi ?? Zależy mi na dźwięku stereo z kompa. podobno audiotrack ładniej gra - mimo to chcę poznać Waszą opinię. Czy odczuję różnicę od pierwszego włączenia??

Mój sprzęt audio to: denon 435r plus usher s-520

liczę na pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przykleję się do tematu bo nie chcę zakładać nowego podobnego i zaśmiecać forum.

Czy warto zmieniać x-fi fatality na audiotrack prodigy hi fi ?? Zależy mi na dźwięku stereo z kompa. podobno audiotrack ładniej gra - mimo to chcę poznać Waszą opinię. Czy odczuję różnicę od pierwszego włączenia??

Mój sprzęt audio to: denon 435r plus usher s-520

liczę na pomoc



x-fi fatality to naprawde dobra karta i raczej nie uslyszysz roznicy
obie karty beda mialy podobna jakosc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam , mam zamiar kupić karte muzyczną do kompa poniewaz od jakiegos tygodnia sa problemy z dzwiekiem , tzn niby wszystko chodzi ok , ale jednak ja slysze ze jest cos nie tak , w niektorych utworach chyrczy tak , nieslychac tego tak bardzo ale jednak mnie to denerwuje , zmienialem wszystko , kodeki , w winampie equalizerem chyba z 2 godziny sie bawilem , w WMP11 to samo w AIMP2 też , na kazdej konfiguracji chyrczy , wiec chyba cos jest z moja zintegrowana karta muzyczna


Mam podobny kłopot - w starym komputerzez (Penthium III!) miałem starą, poczciwą kartę SoundBlaster 64 i nie narzekałem na jakość nagrywanej z zewnętrznego tunera radiowego muzyki. Po zmianie na komputer z zintegrowana kartą pojawiły się "świerszcze".
Najpierw myślałem, ze chodzi o zbyt duże tłumienie - kabel m.cz. miał 9 m. :!: długości - i zbierane zakłócenia, ale po przeniesieniu tunera w pobliże komputera nie zmieniło się nic.
Podejrzewałem o zakłócenia bezprzewodową karę sieciową, ale po wyłączeniu na czas nagrywania też nic się nie zmieniło.
Świerszcze słychać tylko w nagranym materiale - podczas samego nagrywania odsłuch jest czyściutki.

A jak na próbę odtworzyłem nagranie zrealizowane starą kartą, to okazało się że żadnych świerszczy nie słychać mimo 9 metrowego kabelka i tej samej karty bezprzewodowej.

Werdykt - winna zintegrowana karta dźwiękowa!


Cytat

jako ze budżet mam do 70 zł , wiec jedynym wyborem jest to :

http://proline.pl/shop.php?prodid=SB+AUDIGY+SE+OEM

co mozecie powiedziec o tej karcie ?? warto ??


Ta karta na pewno będzie lepsza od zintegrowanej, ale zamiast nowej możesz poszukać używanej na Allegro - pamiętaj tylko, by miała interface PCI, bo nowsze komputery nie mają poprzednio stosowanej szyny, w którą wyposazone były starsze karty.

Ja kupiłem właśnie używanego SoundBlastera 128 i napiszę czy nastąpiła poprawa.

Jeśli nie - to pozostaje ten zakup...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!
moze zwrócicie uwage na to:
Firma Creative stwierdziła chyba, że już czas wydać urządzenie ułatwiające życie fanom lepszej jakości dźwięku w komputerze. I to takim, którzy wcale niekoniecznie muszą chcieć bawić się w rozkręcanie obudowy i instalowanie nowej karty dźwiękowej.

Zewnętrzna karta Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 pozwala na uruchomienie trójwymiarowego dźwięku za pomocą wtyczki USB. Plug and play!

ciut wiecej w dziale Testy/Newsy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchaj, olej wszystkie SB, kup karte stereo Prodigy HD2, kosztuje co prawda ~350 zł, ale warto, szczególnie do CD i bezstratnych formatów, bo wiadomo że do MP3 to SB2 w wersji ZS spokojnie starczy.


Byłem już blisko zakupu tej karty w zeszłym miesiącu, ale uznałem, że teraz nie ma sensu w nią inwestować - używam komputera do nagrywania jedynie z tunera FM, a do tego nie trzeba takiej wyścigówki.
Nie zajmuję się profesjonalnie montażem dźwięku, dla mnie komputer długo nie będzie źródłem muzyki, jedynie narzędziem do jej zapisu. Poza wspomnianym nagrywaniem z tunera wszystkie inne zapisy można robić cyfrowo (CD, DVD czy inne cyfrowe nośniki), więc nie będę strzelał z armaty do wróbla.

A mp3 stosuję wyłącznie do samochodu czy do kuchni icon_wink.gif a nie do "prawdziwego" słuchania.
A i tak nie chcę schodzić poniżej 256 kb/s.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...