Skocz do zawartości

Denon DNP-730AE jakie kolumny


krakers11

Recommended Posts

Witam.
Otóż ,że nie bardzo mam się jak ruszyć z domu (w sensie dokonać odsłuchu w salonie muzycznym) muszę się oprzeć tylko i wyłącznie na opiniach internetowych. Chciałbym stworzyć dobry zestaw Hi-FI do odsłuchu muzyki dyskotekowej ale zestaw miałby również pracować w parze z telewizorem i służyć jako kino domowe. Posiadam dosyć spore pomieszczenie 80mkw. Zastanawiałem się nad wzmacniaczem z tytułu+odtwarzacz sieciowy+BluRay. Nie mam najmniejszego pomysłu jakie kolumny dobrać do tego wzmacniacza. Pragnę zaznaczyć ,że w tej kwestii jestem laikiem. Budżet na całość to około 15tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wzmacniacz już kupiony. Czy jeszcze nie? Bo może można by inny.
Chyba, że chcesz składać "wieżę" od jednego producenta i bardziej niż na dźwięku zależy Ci na jednorodnym wyglądzie.

A jakie kolumny?
Przede wszystkim dobrze by było znać Twoje upodobania co do barwy dźwięku (jego stopnia twardości, nasycenia barwami/soczystości, jasności, konturowości, itp... .)
Ja mogę wybrać fajny zestawik. Dla siebie icon_wink.gif . Ale Tobie wcale może nie przypaść do gustu.

Sprzęt pewnie ma być nowy? Bo wiesz, że taki z drugiej ręki miałbyś jeszcze lepszy, może nawet miażdżąco lepszy. 15 kzł, to już spora suma i można wyszukać elementy, które kiedyś ocierały się o hi-end (ten prawdziwy a nie "allegrowy" icon_lol.gif rzecz jasna).

Kino domowe masz na myśli oczywiście takie, że wzmacniacz i dwie kolumny podłączasz do odtwarzacza video, tunera telewizyjnego czy telewizora by wzmocnić dźwięk. Czy się mylę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli dobrze zrozumiałem (w kwocie 15 tys. zł. chcesz kupić system do muzyki dyskotekowej, zawierający wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy), to zdecydowanie proponowałbym Ci dwie konfiguracje.
Spójrz proszę na elektronikę Denon PMA-1520AE i odtwarzacz DNP-730AE lub Cambridge Audio CXA80 z CXN. W kwestii kolumn natomiast wybierałbym pomiędzy moim zdaniem zdecydowanie najlepszą propozycją Focal Aria 948 i Dali Ikon 7 MK2.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem, że wzmacniacz już kupiony. Czy jeszcze nie? Bo może można by inny.
Chyba, że chcesz składać "wieżę" od jednego producenta i bardziej niż na dźwięku zależy Ci na jednorodnym wyglądzie.

A jakie kolumny?
Przede wszystkim dobrze by było znać Twoje upodobania co do barwy dźwięku (jego stopnia twardości, nasycenia barwami/soczystości, jasności, konturowości, itp... .)
Ja mogę wybrać fajny zestawik. Dla siebie icon_wink.gif . Ale Tobie wcale może nie przypaść do gustu.

Sprzęt pewnie ma być nowy? Bo wiesz, że taki z drugiej ręki miałbyś jeszcze lepszy, może nawet miażdżąco lepszy. 15 kzł, to już spora suma i można wyszukać elementy, które kiedyś ocierały się o hi-end (ten prawdziwy a nie "allegrowy" icon_lol.gif rzecz jasna).

Kino domowe masz na myśli oczywiście takie, że wzmacniacz i dwie kolumny podłączasz do odtwarzacza video, tunera telewizyjnego czy telewizora by wzmocnić dźwięk. Czy się mylę?


Wzmacniacz nie jest jeszcze kupiony . Nie upieram się na siłę ,że wszystko ma być marki Denon ale miło by było jak by to ładnie pasowało do siebie stylistycznie. Jeżeli chodzi o gusta muzyczne to głównie Polska muzyka lata 80 i 90 . Nie jestem w stanie się określić jeżeli chodzi o parametry które podałeś (nasycenie barwami jasność konturowości). Sprzęt ma być nowy. Suma 15k nie jest sztywna jeżeli będzie to miało duże znaczenie to jestem w stanie wydać do 20k.
Jeżeli chodzi o kino to tak jak napisałeś chciałbym podpiąć to pod telewizor (które używam okazjonalnie) ma być też podpięty odtwarzacz BluRay DBT-1713UD oraz odtwarzacz sieciowy DNP-730AE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...