Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz z sub-out do JBL E90 i sub ES250


rusty

Recommended Posts

Witam Wszystkich,
stałem się posiadaczem kolumn JBL E90 oraz subwoofera aktywnego ES250PW.
Przyznaję, że zakup nie do końca był przemyślany, pewnie teraz wybrałbym coś innego po przestudiowaniu tematu, ale jestem świeży w tej materii, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Od czegoś trzeba zacząć, potem będzie już tylko lepiej.
Ok, konkretnie - zestaw w większości będzie w pokoju ok 20mkw, wiem, że mały metraż, ale też będę chciał tym grać w lokalu ok 50mkw.
Muzyka elektroniczna (tech house, techno, bigbeat, jungle/dnb, dub itp.).
Proszę was o pomoc w doborze wzmacniacza aby coś z tego zestawu wycisnąć. W grę wchodzi tylko muzyka, nie interesuje mnie KD.
No i kwestia tego subwoofera, aby jakoś go do wzmacniacza podpiąć.
Moje dotychczasowe poszukiwania skierowały mnie na wybór takich wzmacniaczy/ampli:
- HK 3470, HK 3480 (wyjścia sub out)
- NAD C352 (czy wystarczy mocy?), C372 (wyjścia pre out1 - czy podepnie sub out pod to? Subwoofer ma zwrotnicę z możliwością regulacji więc chyba tak).
Kwota w jakiej chciałbym się zmieścić to tak ok tysiąca, ale nie jest to sztywny pułap, można dołożyć w granicach rozsądku o ile warto.
No i oczywiście o słowa krytyki proszęicon_wink.gif
Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chyba zakup był nieprzemyślany. Poza tym kolumny tej wielkości do 20 metrów, to duża możliwość, że niskie tony zdominują wszystko i nie da się normalnie słuchać muzyki.
Ogólnie są to źle grające kolumny. W podobnej cenie (o ile kupiłeś nowe) można kupić dużo lepsze.

Czy kupowanie im na siłę mocnego wzmacniacza (bo taki muszą mieć) jest dobrym posunięciem?
Dobrego dźwięku i tak nie będzie. Co najwyżej mocny, ofensywny.
Jeśli nie chcesz sprzedać tych kolumn (subwoofer możesz zachować do grania w dużym pomieszczeniu),
to rzeczywiście spraw im jak najlepszy, najmocniejszy wzmacniacz, ustaw kolumny w pokoju jak najdalej od ścian możesz, pokój postaraj się dobrze wytłumić i może jakoś tam zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź,
kolumny używane w bdb stanie kupiłem, wyglądają jak nowe, 1300zł mnie kosztowały.
Pewnie zapoznam się z nimi i po czasie wymienię na coś lepszego,
ale puki co chcę je odpalić i zobaczyć co potrafią w różnych warunkach.
Wcześniej słuchałem starej wieży AKAI, komputerowych logitechów czy rozchodzących się Tonsili, więc jest prawdopodobieństwo, że ich brzmienie na chwilę mnie zaspokoi;)
Tylko wciąż proszę o jakąś propozycję podłączenia wzmacniacza do tego zestawu.
Miałem parę typów co do zasilenia samych kolumn (Marantz, Denon, Yamaha) ale nie za bardzo wiem jak z tym subwooferem i jego podłączeniem.
On ma tylko niskopoziomowe RCA.
Z innych opcji więc zostaje mi tylko HK oraz NAD (przez wyjście pre out 1, ma tam dwa takie pre outy, w tym jedno złączone z main in).
Jakieś propozycje?
Dodatkowo może polecicie jakieś inne kolumny do 1500zł do takiej muzyki i mentrażu jak napisałem.
Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...