Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze mojego pierwszego Hi Fi


black jack

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Chciałbym poprosić o poradę w doborze całego zestawu do mojego salonu tzn. Cd player+wzmacniacz+kolumny. Zdjecie salonu dołączam w załączniku to tylko zżut z projektu salonu ale meble będą staly mniej wiecej w tym samym miejscu+- jakieś regaly(przyszla chatka)
Jeżeli chodzi o sprzęt to skupiam się raczej na urzywanym mając nadzieję że wyrwe coś lepszego. Sprzęt planuje zatrzymać na dłużej. Kwota jaką mogę przeznaczyć na całość to 1000 funtów max 1100£(mieszkam w Irlandii Północnej zakup planuje przez eBay UK)
Sluczam przeważnie rocka, bluesa,choć żona lubi posluchac poezji spiewanej.
Za radą bardziej doświadczonych kolegów poszukiwania chciałbym zacząć od kolumn.Dodam ze kolumn będę mógł odsunąć od scianu z 1m do 1,5m.
Co do preferencji brzmienia, barwy to mój pierwszy taki poważny sprzęt dotychczas miałem tylko jakieś mini wieże wiec nie bede pisal bajek skopiowanych z netu.
wszystkim z gory dziękuję
pozdr

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak kominek bedzie przsunięty.Coz po rozmowie z żona mebe nie beda tak staly:))
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.Sofa idzie tam gdzie dwa fotele stoja razem.wiec odsłuch bedzie z sofy.Kolumny ida jedna tam gdzie sofa na starym zdjeciu a druga tam gdzie kominek.Sorki wiem ze namieszalem ale nie wiem jak to narysowac ten caly plan.Starajac sie utrzymac zasade trójkąta równobocznego tak to bede staral sie ustawic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrał kurier ten nieszczesliwy cd arcam moze pamietasz(laser skaka)jak gość odda kase do jutra to bede pisał o kolumny. Musze najpierw zamknać sprawe o zwrot kasy.Czytalem pare opini o nich podobno bardzo dobre kolumny.A jak myślicie na ten metraż będą ok? Rysunek postaram sie zrobić.Narazie siedze przy dzieciaku bo temp 39. oj długa to bedzie noc:(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super ten rysunek. To nie musi być artyzm, chodzi o pokazanie co i jak.
Generalnie ustawienie nawet niezłe. Ja bym tylko przesunął sofę i kolumny bardziej w prawo (jak siedzisz na sofie i patrzysz w kierunku kolumn). By oddalić lewą kolumną bardziej od ściany, by jeszcze bardziej
dążyć do symetrii.
No i do słuchania usunąłbym ten stolik przed sofą. Ale to tak, jakby miało być idealnie.
Zdaję sobie jednak sprawę, że pokój jest przeznaczony nie tylko do tego. Ale to kwestia priorytetów, rzecz jasna.

Myślę, że kolumny są odpowiednie wielkościowo do 32 m2 ale martwiłbym się bardziej doborem wzmacniacza. Niektórzy serwują tym kolumnom średniej jakości amplifikację. A tu moim zdaniem trzeba
mocnego pieca. Duża moc i dobry zasilacz (wydajny prądowo) we wzmacniaczu.
Moim zdaniem (można się ze mną nie zgodzić) głośniki z membranami C-CAM potrzebują sporo prądu, by się ruszać jak trzeba.

I życzę zdrowia dzieciakowi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.
To moze odpuscic te głośniki.Bo jak potrzeba dobrego i mocnego wzmacniacza to bym mogl wydac powiedzmy max 250 do 300 funtow a nie wiem czy taki upoluje za taka cene?
Jak sądzicie?
Moze jakieś rady za jakimi sie rozgladac?
No I gosc odpisal ze moze je wyslac wiec nie ukrywam ze czekam na odpowiedzi
dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd mialem na mysli Monitor Audio Silver s6
Ale cos tu sie nie zgadza znalazlem dwie S6-stki a wyglądają kompletnie inaczej.
Ja kontaktowalem sie z gosciem o te za 350£
Jaka jest roznica miedzy nimi?
No ponowie pytanie czy dobiore do tych S6-stek wzmacniacz do 300 fontów?



http://m.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=monito...audio+silver+s6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor audio, te najnowsze nazywają się silver 6, bywają jeszcze czasami w sklepach produkowane wcześniej RX silver 6. Różnią się niuansami, przetłoczkami na membranach, minimalnie innym strojeniem. Natomiast 3 generacje wstecz tej klasy model nazywał się Monito Audio RS6 i wizualnie zauważysz dziwne blaszki łączące głośniki z tunelem Br i głośnikiem wysoko tonowym.
Wcześniej jeszcze były faktycznie s6 ( jak wpisze w google grafika np. http://www.canuckaudiomart.com/details/513.../images/39169/), ale 350 funtów za ten model to bardzo dużo. Za ok.-1500zł można kupić nowszy RS6 ( np.http://allegro.pl/monitor-audio-rs-6-i5510099883.html ), a ciut powyżej 2,2tys zł model RX silver 6- na gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.ebay.co.uk/itm/Monitor-Audio-RS6-...3670?nav=SEARCH

Dzięki wiekie za odp.Łatwo sie wbić na mine, jak sie jest nowym I dopiero sie zaczyna przygode z audio.Wiec sie wstrzymam.Na RX mnie nie stac za wysoko dla mnie ale znlazlem ten nowszy model RS aukcja jeszcze potrwa ale zobaczymy narazie cena o niebo niższa.Link na górze.
A czy te RS też beda do takiej wielkosci pomieszczenia bo wydaja sie wieksze.
No I jak ze wzmacniaczem do nich wyrobie sie do 300£ zeby to zagrało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, który to był model? Ja myślałem, że chodzi o najnowszy. Za ten "stary" rzeczywiście tyle nie warto. No i grają naprawdę jasno.

Może daj tu jakieś zdjęcia by się przekonać o który właściwie chodzi? Może rzeczywiście trzeba będzie popatrzeć za jakimiś innymi kolumnami.

Co do wzmacniacza, to się zastanowimy później.

RS6 wydają się większe od których? Od Silver 6 są niższe. A prawie tak samo wysokie jak S 6.
Obwodem też się wiele między sobą nie różnią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem także o innych kolumnach. Castle Acoustic, bardzo fajnie grają. Barwa, scena stereo, piękna średnica, ładnie nasycony, plastyczny dźwięk. Niektórzy twierdzą, że średnio nadają się do rocka. Ale ja lubię słuchać na takich kolumnach rocka. Może nie ma tego super rytmu, jest za to przyjemność słuchania, nie męczą.
Ruark, naturalność, dźwięczność, dobre barwy, ładna przestrzenność. Niestety większość jest dość trudna do prawidłowego napędzenia.
Xavian (w tych pieniądzach chyba tylko Gran Colonna). Dźwięczność, ale nieprzerysowana góra, piękna, pełna średnica, szybkie niskie tony. Ogólnie dobra motoryka nagrań.
Elac, swoboda, detaliczność, oddech, szybkość, naturalność. Niskie tony raczej rytmiczne, barwne niż napompowane, potężne.
Ale chyba można także zostać przy Monitor Audio. Są dość uniwersalne, ale jak pisałem trzeba im zapewnić dobre wzmocnienie i odpowiednią barwę dźwięku prezentowaną przez wzmacniacz.

A wzmacniacze, to może rytmiczny NAIM (np. Nait 3 - lepszy niż 5), Musical Fidelity (najlepiej co najmniej E-100), Roksan, Atoll, Exposure, Alchemist, Copland. Nie wiem, czy dostaniesz w tym budżecie? Ale warto poszukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.ebay.co.uk/itm/Naim-Audio-Nait-3-...2165?nav=SEARCH

http://m.ebay.co.uk/itm/superb-Monitor-Aud...7594?nav=SEARCH

http://m.ebay.co.uk/itm/Ruark-Prologue-One...7851?nav=SEARCH

Cóż. Patrzyłem za Castle Acoustic I Xavian albo nie ma wogóle albo cena kosmos.
Najwięcej jest Kef-ów I Monitor Audio
Co do Ruark znalazlem takie link u góry
Napisalem do paru gosci od Monitorów RS odnośnie wysyłki zobaczymy
Jest tez jeden NAIM Nait 3 link u góry
czytam o tym wzmacniaczu I juz na drugim forum pisza ze trzeba do niego naprawdę dobrych głośników I kabli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruarki niestety mają powgniatane nakładki przeciwpyłowe. Niby można słuchać, ale ja dałbym sobie spokój.

Kłopot z Naitem 3 jest trochę inny. Potrzebne mu są przejściówki do podłączenia źródeł (DIN - RCA).
Oraz kable głośnikowe. Najlepiej Naim NAC A5 z wtykami głośnikowymi NAIMa.

A, że trzeba dobrych kolumn do tego wzmacniacza. To naturalne.
Ale co znaczy dobrych? Czy takie które rozważamy są za słabe?
Na ogół jednak trzeba dobrać odpowiednio dobry wzmacniacz jeśli kolumny są dobre.
Sytuacja gdy wzmacniacz jest lepszy jakościowo od kolumn jest na ogół bardzo korzystna.
Dużo korzystniejsza niż połączenia słabego wzmacniacza z dobrymi kolumnami.
Wysokiej klasy wzmacniacz potrafi zagrać bardzo dobrze nawet z niedrogimi, ale nie posiadającymi większych wad kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naita to troche bedzie za drogo po podliczeniu troche za drogo dla mnie 60£ za same kable nie patrzylem na przejściówki.Z wymienionych wzmacniaczy to też raczej rzadkość dostac cos w cenie do 300£.Wiem że staracie sie doradzić jak najlepszy sprzet ale niestety jest raczej poza moim zasięgiem. A co ze wzmaczam od marantz, denon, creek I arcam moze jakiś nad?
Moze napiszecie na jakie modele zwrócić uwagę.
Caly czas patrze na kolumny bede polowal na Rs-y a co powiecie na jakieś Kef-y? jak tak to na jakie modele zwrocić uwagę zeby jakos zagraly na tym metrażu.

dzieki f1

Szkoda ze inni koledzy z forum nie chca sie przylaczyc do rozmowy:((
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz się zastanowić, czy chcesz jednak polować na coś ciekawszego, czy kupić łatwo dostępne i... po prostu dobrze grające, ale ze świadomością, że można było lepiej.
Jeśli nie w wielkiej brytfannie to u nas za ponad 1700 zł można kupić już naprawdę dobry wzmacniacz
a za 2000 zł świetne kolumny.
Mając taki budżet raczej nie rozglądał bym się za Denonami, Marantzami, NADami. Creek? Może jakiś EVO?
Ale naprawdę warto poszukać czegoś innego. Przypomniało mi się, że w UK można jeszcze znaleźć wzmacniacze NVA, choć chyba nie do kolumn MA, ale naprawdę super grają i Sugden A12a (dawna wersja, bo nowa kosztuje b.dużo).
A na Allegro znalazłem taką propozycję, Xindak: http://allegro.pl/xindak-xa-6200-v-1-wzmac...5528573432.html
Bardzo dobrze grający wzmacniacz, dość uniwersalny i napędzi nawet wymagające kolumny. Dodatkowym bonusem jest możliwość wymiany lamp w przedwzmacniaczu na inne i kształtowanie w ten sposób brzmienia. No i jest 24 miesiące gwarancji.
Może w UK dostaniesz ten model taniej, może jakiś wyższy?
Ze starszych wzmacniaczy o ile bierzesz takie pod uwagę, polecam wyższe modele Luxmana, Sansui, no i oczywiście Accuphase.

To samo kolumny. KEFy lubię ale z serii Reference a to pewnie znów poza Twoim budżetem. Tańsze jakoś trochę dziwnie grają. Jak dla mnie.
Z kolumn mogę polecić jeszcze Dali 850, Canton Ergo SC-L albo RC-L ale koniecznie z modułem korektora akustyki.
Na polskim Allero jak widzę można znaleźć Castle Harlech, Dali 850, ale też bardzo niedrogie a naprawdę niezłe Audio Acaemy Mimas II.

Spójrz tu, może jednak warto dołożyć trochę pieniędzy do któregoś wzmacniacza? Może da się negocjować cenę?
http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=wzmint2000
Oczywiście najpierw powinieneś kupić kolumny a później dobierać do nich wzmacniacz.
Sądzę, że zarówno dobre kolumny jak i wzmacniacze powinieneś jednak znaleźć na Ebayu.

Ale może rzeczywiście koledzy coś Ci z tych wzmacniaczy czy kolumn o których pisałeś polecą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.ebay.co.uk/itm/Castle-Acoustics-H...8276?nav=SEARCH

Widzisz F1.O firmach jaki mi napisa³e¶ nie mialem pojêcia ¿e takie istniej±, poprostu wszêdzie na forum spotykam siê z marantzen denonem I reszt± wymienionych przeze mnie firm. zgodze siê z tob± ¿e jak ju¿ wydawac kasê to na przemy¶lany zakup a najlepiej jeszcze zeby by³a okazja.
Co do zakupow na eBayu uk jest troche sprzêtów ale wydaje mi siê ze na allegro jest wiekszy wybór no I chyba po przeliczeniu taniej.Ale jestem tu gdzie jestem.Co do wzmacniaczy dzieki za modele i firmy bede sie rozglada³.
Co do g³o¶ników znalazlem Castle Harlech I napisa³em do goscia czy w ogóle przesle do NI link u góry mam nadzieje ze o tym modelu pisa³e¶(zobaczymy w ogóle czy bêd± w moim zasiêgu). A jezeli mialbym do wyboru je I Monitory RS to które lepsze?
dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK na eBay dość często możesz trafić np. komplety Rotela czy Cyrusa - wg mnie jednak łatwiej coś wybrać w rozsądnej cenie na eBay niż na Allelgro (w końcu trochę osób na wyspach kupuje na eBay lub z ogłoszeń lokalnych, a potem wystawiają na Allegro).

No i warto zerkać na strony np. richersounds i innych tego typu sklepów
http://www.richersounds.com/

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie, które lepsze. Generalnie na pewno Harlech. To jeden z najbardziej udanych modeli tej marki. Ale dużo tu na pewno zależy od gustu i połączenia ze wzmacniaczem. Pomieszczenie oczywiście także robi swoje. Ty jak widzę możesz sporo odsunąć kolumny od ścian, więc jedne i drugie pokażą swoje zalety.
Castle grają niezwykle przestrzennie, na pewno scena i wieloplanowość jest lepsza niż u MA, który nie ma tych efektów upośledzonych. Mają także ciekawszą, pełniejszą średnicę, a wysokie trochę bardziej stonowane niż w MA. Niskie tony mają znakomitą kontrolę i szybkość wybrzmienia (obudowa quarter vawe), jednak nie tak potężne jak MA/

RS6 są chyba trochę lepsze do rocka, bo szybsze. Ale niskie tony mają dość mocne, pogrubione, rozmiękczone. Czyli też nie idealnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.donedeal.ie/audioequipment-for-sale/naim/9909179

Witam.Dalej jestem na etapie polowania na kolumny ale przeglądam różne stronki I wpadlo mi w oko takie coś.
Przedwzmacniacza nie planuje narazie kupowac ale jest naim nait 5 jest zdjecie przedwzmacniacza I wzmacniacza nap150 naita chyba brakuje:(
Co sadzicie o tej ofercie?
dziękuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...