Skocz do zawartości

kino domowe do 2500-3000.


bialybytow

Recommended Posts

- Witam. Mam pokój 4,5m x 3,5 m - niestety w bloku. Znalazłem taki zestaw TAGA Harmony TAV-606 SE + Pioneer VSX-S310-K. Co o tym sądzicie. ? Filmy 60 % muzyka 20 % sport 20 %. Z subwooferem chciałbym się wstrzymać na razie. Zawsze można dokupić później. Często oglądam filmy późno w nocy i kino tak sobie by cykało raczej. Koncerty oglądam już głośniej. Jest jeszcze opcja soundbar np focal teraz w promocji za 4444 zł u Denona (drogawo) ale ja zawsze marzyłem o zestawie.Jestem otwarty na wszelakie propozycje i za wszelką pomoc z góry dziękuję - wiem że takich "leszczy" jest tutaj pełno ale od czego w końcu jest forum :) pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
nie proponuję systemu o podanej konfiguracji, może się okazać, iż moc amplitunera niestety będzie zbyt niska do prawidłowego zasilenia kolumn Taga. Druga sprawa to zestaw typowo kinowy, muzyka będzie ogromnym kompromisem.
Jeśli zależy Ci na uniwersalnym systemie z dobra dynamiką, pełnym wyposażeniem także w funkcje sieciowe, spójrz proszę na amplituner Onkyo TX-NR535 z kolumnami Jamo S 626 HCS. To dosyć potężny zestaw, który myślę że spokojnie zaspokoi Twoje wymagania oraz szczególnie w pierwszym etapie nie będzie potrzebował subwoofera.
Przyjrzyj się mojej propozycji, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, w salonie mamy dziesiątki rozwiązań w podanym budżecie. W przypadku pytań oraz wyceny służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę. O ile się orientuje państwa salon jest na południu a ja mieszkam na wybrzeżu. A jakby Pan widział onkyo545 z tymi tagami? Jeśli może Pan poradzić to poproszę o opinie w sprawie pion era824k do tych głośników? Te Jamo mają basy z boku , wolałbym z przodu, kwestia umeblowania. Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Pioneera (310) faktycznie sobie odpuść.
Ogólnie większość najtańszych konstrukcji amplitunerów kina domowego jest słaba (brzmieniowo - i również pod względem wzmocnienia).
Zdecydowanie lepiej dopłacić i kupić wyższy model.

Poza tym - nie lepiej kupić używane kolumny? W cenie nowych Jamo 626 czy Taga 606 można już trafić coś ciekawszego brzmieniowo...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz odnośnie kolumn - masz powierzchnię pokoju ok. 16m^2 i duże kolumny podłogowe (jako JAMO S626 czy TAGA 606) najprawdopodobniej będą za duże jak na taką powierzchnię (można przyjąć, że minimum dla nich to 20m^2).
Tym niemniej są osoby, które lubią tak duże kolumny i zgadzają się na pewne kompromisy (może być za dużo niskich tonów...).

W tym przypadku można celować w niezbyt duże kolumny podłogowe i na razie odpuścić sobie temat subwoofera (spokojnie możesz go później dokupić, jeśli będzie potrzebny), no chyba że w komplecie będzie od razu i sub (poza tym sub może się przydać w filmach, a już w słuchaniu muzyki niekoniecznie, to już zależy od kolumn i Twoich upodobań).


Napisz jeszcze, gdzie mieszkasz (wejdź w swój panel kontrolny - i tam uzupełnij).

Pozdrawiam
PS. Wysłałem Ci na PW ciekawą wg mnie propozycję, choć trochę przekraczającą Twój budżet.
Ale chyba warto icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 %.
Myslalem nawet zeby najpierw kupic 2 porzadne glosniki - i jednak amplituner kina domowego - a z biegiem czasu/kasy dokupic kolejne. sub jest ostatnim zakupem o jakim myslalem. Mozesz tą propozycję pokazac ? mieszkam w BYTOWIE kolo Słupska. dzieki Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagi nie są ani porządne, ani wybitnie duże, czy ciężkie. Niestety wstawianie takich czy podobnych kolumn z myślą że one dadzą bas i kopa, jest błędne. Amplitunery KD mają słabą wydajność prądową, moc i słabo radzą sobie z dużymi kolumnami, najłatwiej wyłapać wtedy braki niskich tonów w dużych( a więc niby obiecujących) kolumnach, względem niby słabszych wzmacniaczy stereo (pozornie).
Jak chcesz pograć mocniej z Pioneerem to zacznij od chociaż vsx 529/824, lub Onkyo TX636, Denon 2100 .
Jak chcesz tańsze modele( ale nie najtańsze) to pioneer vsx429, onkyo tx 535, denon avrx 1100 i raczej średnie wielkością podłogówki typu np. MA bx5, Pylon audio 25( dwie klasy lepsze od Tagi 606), lub fajne monitory, plus do oglądania filmów subwoofer jako taki efektowy na początek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu powinieneś mieć wyświetlony komunikat o tym, że masz nową wiadomość (i fragment tej wiadomości...)
Jak wejdziesz w swój panel kontrolny, masz tam komunikator oraz wiadomości (inbox) i możesz je odczytać.

Ale proszę bardzo - wstawiam część mojej wypowiedzi icon_razz.gif


Warto trochę zwiększyć budżet i wejść w lepszy sprzęt:
Za 4 tysiące jest bardzo dobry zestaw 5 kolumn (na gwarancji) podłogowe JAMO C607 + podstawkowe C601+ centralny C60CEN oraz amplituner Marantz 5008
http://allegro.pl/marantz-5008-jamo-c607-d...5527500117.html

Natomiast jest to kawał drogi od Ciebie (już wiem, że mieszkasz w Bytowie na wybrzeżu), bo zestaw jest w Zabrzu (ale w razie czego od czego jest kurier...)

Brak dokładniejszych informacji o amplitunerze Marantz 5008 (w jakim stanie, czy na gwarancji, czy jest kompletny...), a sprzedający szerzej rozpisuje się o kolumnach JAMO (i ich stanie).
Numer telefonu masz w opisie aukcji kolumn, a poza tym można przecież zadać pytanie sprzedającemu.
http://allegro.pl/jamo-c607-dark-apple-hcs...5521884928.html


Sam amplituner Marantz SR5008 kosztuje 2,5 tysiąca (ma niezłą moc i HDMI 3D/4K oraz port USB na froncie), a zestaw kolumn 3.5 tysiąca. A tutaj masz to wszystko za 4 tysiące zamiast 6 - oraz (przynajmniej częściowo) na gwarancji.
Subwoofera raczej nie będziesz potrzebował - a w razie czego to tylko do filmów i kiedyś możesz go dokupić (jak się uprzesz, że chcesz).

W opisie kolumn jest co prawda informacja poprzedniego , że te kolumny są za małe jak na 16m^2 - natomiast ja słuchałem dłużej poprzednich modeli JAMO E870 i E875 na różnych powierzchniach i mam inne zdanie. C607 są to bardzo uniwersalne kolumny z dobrym i szybkim basem, a dzięki stosunkowo niedużym głośnikom powinny dać sobie radę również w mniejszym pomieszczeniu (tzn. na 16metrach, zresztą mój kolega gra chyba właśnie na podobnej powierzchni), choć przyda się przynajmniej mała adaptacja akustyczna Twojego pomieszczenia (dywan, obrazy na ścianach, zasłony w oknach itp.) i odpowiednie rozmieszczenie kolumn w pokoju (nie wiem, jak to teraz u Ciebie wygląda).

Pozdrawiam
PS. Nie cytuj postów poprzednika (jak pojawia się cytat przy pisaniu posta - to skasuj go na początek).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziekuje za pomoc. naprawde super forum.

Mam na oku taki zestaw : Pioneer VSX-529-K lub Onkyo TX-NR535 i zestaw
Indiana Line Nota 555 C 550+240+740, Zestaw 5.0, - na 16 m2 chyba da rade w zupełnosci.


Ten Zestaw na allegro świetny. Nawet o czyms takim nie myslalem icon_smile.gif


Jak na 1 kino z klocków chyba jednak za wysoka półka . Choć cenowo wychodzi podobnie. ech coraz wyżej z ceną ... tak jak z kupnem samochodu zawsze za mało kasy a jakosc chce się mercedesa icon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...