Skocz do zawartości

Prasa Audio, Muzyka itd.


passo

Recommended Posts

Hej,

nie znalazłem innego miejsca na ten temat więc zakładam tutaj.
Proponuję, żebyśmy omawiali tutaj wszystko co dotyczy prasy o audio, muzyce i pokrewnych.

O, np. ostatni lub przed numer HIFI i Muzyka, gzie są stare testy wielu świetnych urządzeń
Macie? Ja kupiłem tylko e-wydanie, fajna rzecz.

Może ktoś poszukuje jakiejś recenzji, chce skomentować jakiś artykuł, może szuka całego numeru pisma lub rocznika ?
Być może ktoś będzie miał poszukiwany numer i krótko coś wyjaśni lub np. podpowie, że nie warto go poszukiwać, bo np. zamiast recenzji jest tylko krótkie info, albo tekst od dystrybutora.

Wszystko co jest jakoś związane z pismami, nawet tymi wirtualnymi, opinie itd.


To może tyle ideologii, a teraz do prywaty icon_smile.gif

Ja poszukuję Audio numer bodajże 2/98, a może to było 10 lub 11/98.
Były tam recenzje Sonus Faber Concertino, ProAc Studio 100 i bodajże jakichś Totemów.
Miałem ten numer ale przy jakichś porządkach żona posunęła się zdecydowanie za daleko icon_sad.gif

Zależy mi szczególnie na skanach tych trzech testów.
Ewentualnie chętnie kupię cały numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy to przypadek (wypadek), gdy żona posuwa się za daleko w swoich porządkowych zapędach.
Ja też straciłem ładnych parę kilo zacnej literatury (tzn. dla kobiety - "makulatury") i nie udało mi się jeszcze wrócić do stanu poprzedniego icon_cry.gif

Poproś na PW naszą Szanowną Koleżankę, może uda się Jej coś wydobyć z archiwalnych zasobów Redakcji. Ten numer AUDIO pamiętam, parę razy sięgałem do niego - ale nie wiem czy nie znalazł się "na śmietniku historii" icon_confused.gif

Pozdrawiam
PS. Możemy w tym wątku pisać o ciekawych numerach/artykułach dotyczących audio.
Tym niemniej trzeba się liczyć z tym, że wszelkiego typu "wciskanie kitu" przez żółtodziobów i spamerów będzie tępione (podobnie jak nic nie wnoszące do tematu wpisy)!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego Passo, pamięć ludzka bywa zawodna. Szukałem tych numerów, które podałeś i pewnie
zakończyłoby się to niepowodzeniem, gdyby zupełnie przypadkowo w ręce nie wpadł mi numer 5/97.
A w nim testy: Sonus Faber Concertino, ProAc Studio 100 i Totem Model One.
Jeśli chcesz mogę zeskanować te recenzje i Ci wysłać (najwcześniej wieczorem). Podaj swój adres email na PW (nie pamiętam nawet jeśli kiedyś mi go podałeś).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel super, bez Ciebie to forum nie byłoby tym samym...

Tak, pamięć potrafi spłatać niezłe figle.
Na szczęście przynajmniej zapamiętałem czego szukam w tym numerze icon_smile.gif

Wysyłam PW.

Z tego co pamiętam wszystkie 3 zestawy zostały pozytywnie ocenione, a na pewno Sonusy i ProAci.
Chyba mi się obiło o oczy, że o tych Concertino Ty akurat miałeś niskie mniemanie w porónaniu do innych modeli Sonusa z tamtych czasów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...
Moim zdaniem jest mało czasopism o muzyce, któe warto kupować. Brakuje mi czasopisma wiodącego, takiego w którym będzie wszystko co trzeba a nawet więcej. Nie zman sięna muzyce więc nie stworzę sam czasopisma ale Państwo znawcy tematu możecie skrzyknąc sie i stworzyć gazetę o muzyce lub sprzęcie audio. Czy myslą Państwo, że to zły pomysł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Brakuje mi czasopisma wiodącego, takiego w którym będzie wszystko co trzeba a nawet więcej.



Proszę bardzo. Czasopisma muzyczne, do wyboru i do koloru. Można sobie wybać wedle zainteresowań i upodobań.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Pol...opisma_muzyczne
Do tego jest też dostępna Encyklopedia muzyczna PWM.

Co do czasopism "o sprzęcie audio". Oto niektóre tytuły drukowane, czyli w wydaniu papierowym:
Audio, Audio Video. Hi-Fi i Muzyka, Audio Lifestyle, Hi-Fi Choice.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...