Skocz do zawartości

Przebudowa systemu


loco50

Recommended Posts

Witam
Mam pytanie dotyczące kolumn w kinie domowym.W związku z tym, że nabyłem w drodze kupna icon_smile.gif kolumny Monitor Audio RS8 do stereo zwolniły się Dali Lektor 6, na których słuchałem muzyki.Chcę na bazie tych Dali zrobić zestaw kolumn do kina domowego.W tej chwili mam Jamo 606 5.1 plus SUB 260 i pomijając ich średnią jakość odnoszę wrażenie, że jest za mało dźwięku bo mam dość duży salon- ponad 40 m2.Inne elementy KD to ampli Yamaha RX V773(wydaje mi się ,że w miarę przyzwoity) i Asus Oplay700( kupiony okazyjnie, w miarę dobrze sprawujący się,ale chyba pójdzie na sprzedaż). Pytanie-czy warto składać kino na tych Lektorach, czy sprzedać wszystko w cholerę i kupić coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Myślę że jeśli chodzi o używane to warto zwrócić uwagę na taki sub Velodyne http://allegro.pl/velodyne-cht-10q-komplet...5614688813.html
Jeśli chodzi o nowy to REL T-5 uważam za sensowny. ( To dobry sub . Zupełnie inny od tego co dawał Jamo. Jednak nie zapewni zbyt dużego natężenia dźwieku w tak sporym salonie. Przy rozsądnych poziomach głośności powinien jednak dać sobie radę. )

Odradzał bym za to najtańsze subwoofery z oferty Velodyne. ( z tego co wiem już są niedostępne jako nowe )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego subwoofera nie znam. Zapowiada się jako ciekawa alternatywa dla REL T-5 w zastosowaniach gdzie nie są potrzebne wejscia wysokopoziomowe ( bo ten takowych nie posiada ). Dobrze było by go porównać z którymś z alternatywnych. Pewien znajomy kupił do kina model z wyższej serii Dali z większym głośnikiem i żałował że nie kupił właśnie któregoś z modeli typu tych które wymieniłem wcześniej. Był nim rozczarowany. A wydał na niego naprawdę sporo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loco50
Nie napisałeś jeszcze, czy sub ma być nowy - czy może być używany?
Ma być głównie pod kino domowe - czy pod muzykę?
Bo do muzyki to już są wyższe wymagania - może wystarczą fronty pod odsłuchy muzyki, a sub tylko do kina?

Pozdrawiam
PS. A przy okazji - uzupełnij w swoim profilu informację, gdzie mieszkasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...