Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 700 zł


MAreve

Recommended Posts

Witam, szukam dla znajomego sprzętu do 700 zł - czyli wzmacniacz i kolumny podstawkowe.
Sprzęt oczywiście używany, koniecznie musi być to uniwersalny zestaw do każdego rodzaju muzyki.
Wzmacniacz będzie na początek połączony z laptopem z czasem pomyśli się o DACu, później chciałby dokupić jakiś odtwarzacz

Mój wybór:
Kolumny:
Kef cresta 1
Tannoy E11

Wzmacniacz:
Pioneer A-656
ONKYO A-9155

Proszę o opinie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ok 13m2.

Niestety nadeszła pewna zmiana, niestety zamiast wzmacniacz musimy wstawić w to miejsce amplituner lub inne urządzenie wielofunkcyjne co odtworzy wszystko.Między innymi musi mieć odtwarzacz CD, wejście na USB,radio, dobrze jak miałoby wifi. Oczywiście sprzęt używany.
Lub druga opcja to wzmacniacz i do tego jakiś odtwarzacz z w/w opcjami.

Coś mniej więcej podobnego do tego:
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/202/2...2BT-K/page.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli kolumn podłogowych, tylko monitory trochę większe od Cresty 1, no chyba że takie właśnie są poszukiwane.
Cieszę się, że budżet wzrósł do 1000 zł, jednak nadal nie wyobrażam sobie tych wszystkich funkcji i przyzwoicie brzmiącego systemu (chyba, że bierzecie pod uwagę zakup podobnego urządzenia jak Pioneer, ale tutaj brzmienie nadal będzie na poziomie podstawowym).

Póki co, sam dobrze wiesz jak wyglądało kompletowanie Twojego zestawu. Braliście pod uwagę standów, czy kolumny będą stały na komodzie, biurku ... ?
Nie wiem jakie ma być docelowo źródło, ale na tym etapie dałbym całą siłę na kolumny i wzmacniacz. Jeżeli źródłem miałby być komputer, czy laptop, to większość tych wymaganych dodatkowych funkcji byłaby dostępna. A z czasem może faktycznie odtwarzacz oferujący takie rozwiązania.
niestety nie da się pogodzić wszystkiego, a w tym wypadku wszystko stoi na szali, kosztem dobrego brzmienia.
Sami się zastanówcie czy warto ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się coś znaleźć do 900 zł, a później poszukałoby się jakiegoś odtwarzacza z takimi opcjami?
Według mnie to najrozsądniejsze wyjście z tyj sytuacji icon_smile.gif , kolega stawia na multimedia, ja go ciągle namawiam na jakość audio !
Głośniki będą stały obok telewizora, więc im mniejsze będą tym lepiej, wielkość kefów i tak go troszkę przeraziła,ale coś pokombinujemy to i pewnie troszkę większe też się zmieszcząicon_biggrin.gif Będą stały na półce a nad nim będzie wisiał TV.
W takim razie początkowo będzie zmuszony słuchać z laptopa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mogą być większe byle były podstawkowe, nie kolumny:)
Najlepsze byłby koloru czarnego również wzmacniacz żeby był w zbliżonym kolorze.


Więc idziemy w jakość najlepiej do 1000 zł, a później poszukamy jakiegoś odtwarzacza multi:) Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś prostszego jak Denon RDC-M38 (i późniejsze), lub mocniejszy D-F109? Swego czasu grał u mnie ten pierwszy na 18m2 i było go wyraźnie słychać. Na 13m2 powinny dobrze się spisać. Posiadają wszystkie opcje, o których pisałeś, z kolorem włącznie.

W tym wypadku określenie stereo to tylko funkcja, a nie zestaw. Jednak, jak na zestawy mikro/mini, są bardzo "fajne". Pozwalają nawet na zabawę kablami.

Zerknij na allegro, ostatnio widziałem tam coś do 1000zł, może to będzie to, czego szukasz. A może już coś znalazłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w wolnej chwili znalazłem kilka ciekawych propozycji, w większości sugerowałem się opiniami, choć niektóre wybrałem losow.
Czy warto któreś wybrać?

Q Acoustics 2010i
Heco Vitas
B&W monitory prism
Phonar monitor
Tannoy m2-5
CANTON SAT 2
Elac elt 7
MB QUART QL 20 C- ten model bardzo mi się spodobałicon_smile.gif
Tannoy mercury v1
Gale gold monitor
Heco p4302sl
Canton karat 920
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...