Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
misiek x

Music Hall c-dac15.3+a-15.3

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie .Czy ktoś ma taki zestaw (jak w temacie) lub go dokładnie odsłuchał?
Oczywiście proszę też expertów z audio o swoje opinie.(preferencje brzmienia-dokładne,scena,bas nie za mocny).
Pokój ok 22m-muzyka 80%rock,troche popu i metalu.
Jakie kolumny do tego-nowe.
Budżet do...góra 3000 zł.

Hej-ponawiam pytanie.
Jakie plusy i minusy tego zestawu?
Jakie kolumny podłogowe do 3000zł?
Brzmienie -dobra scena,dużo szczegółów,bas raczej krótki,twardy.
Pokój 22m-muzyka rock.

Mnie się tu widzą kolumny typu Epos, Acoustic Energy albo Elac.
Oczywiście w tym metrażu, szczególnie jeśli Ci nie zależy na dużych niskich tonach, mógłbyś pomyśleć o kolumnach standowych. Lepsza jakość i tylko standy trzeba by im sprawić solidne, masywne.

Oczywiście moim zdaniem robisz duży błąd, że nie bierzesz pod uwagę kolumn używanych.
Tu mógłbyś osiągnąć dużo wyższą jakość dźwięku. oczywiście o ile zależy Ci na dobrym dźwięku.
Szczególnie kolumny warto kupować z drugiej ręki.

Cześć.

Ja także proponowałbym zakup kolumn używanych, szczególnie, że jest trochę kasy do wydania. Profity oczywiste, nowe w tej cenie nie zagrają jak te używane.
Jak miałbym już rozdzielać budżet pomiędzy nowe/używane, to raczej zainwestowałbym w nową elektronikę niż w kolumny.
Sprawa warta przemyślenia.

Dziękuje za odp-f1angel i zieluwid
Jakie więc proponujecie używki-no powiedzmy góra 3000 (mogą być trochę tańsze)
I co sądzicie o tym music hallu-czy to dobry sprzęt? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.

Może tak się nie powinno odpowiadać, ale napisz najpierw jeśli możesz.
Czy Music Hall już kupiony, czy się tylko przymierzasz?
A jeśli kupiony albo się przymierzasz, to dlaczego wybrałeś elektronikę tej firmy?
To pozornie błahe pytanie może nam dużo powiedzieć o tym czego potrzebujesz albo co można w tej sytuacji zrobić.
Jeśli elektronika jeszcze nie kupiona, to napisz czego szukasz w sensie brzmienia, co chcesz osiągnąć?

Ok-napiszę najprościej jak potrafię.
Słucham muzyki od ok.30lat.Słuchałem kiedyś metalu ,teraz już bardziej rock,klasyka roka,pop rock,czasami nawet jazz lub klasyka ale mało.
Jestem naprawdę osłuchany i obeznany w temacie,ale tylko hmm ..zespoły,płyty,dyskografie itp.
Jest tylko taki problem że nigdy nie miałem jakiegoś w miarę fajnego sprzętu,były szpulowce zk140,grundingi,kasprzaki,potem mini wieżyczki sony czy
panasonic.Teraz na stare lata(no może trochę przesadzam)chciałbym kupic coś fajniejszego,takiego żebym mógł posiedzieć w fotelu i miło posłuchać.
Nie jestem audiofilem(wiem ,wiem co myślisz i tym określeniu)tylko po prostu zależy mi na fajnym,czystym dźwięku z dobrą sceną z wyrażnie zaznaczonymi
instrumentami,nie lubie też za dużego basu.
Szukam raczej nowego sprzętu,poekspozycyjnego lub jeszcze na gwarancji,chcę żeby posłużył mi wiele lat.
Music Hall ale też Cambridge Audio,Exposure,Marantz,Nad,Rotel ,Yamaha nad wszystkimi się zastanawiam.
Zestawy tak ok.3000-4000 zł.
Nie muszą to być mocne wzmacniacze i tak nie słucham zbyt głośno,chodzi o czysty,wyrazny, miły dźwięk.
Kolumny raczej podłogowe(takie mi pasuję wizualnie) ale też nie muszą to być demony mocy i basu.
Kolumny ok 2000-3000zł.Czym mniej za zestaw w/w granicach tym więcej na kolumny. Pokój 22m.
Ufff-ale się rozpisałem

Ok, rozumiem. Trzeba by popatrzeć. Music Hall owszem jest dobry, przyjemny dośc ocieplony dźwięk a'la stary NAD. Ale naprawdę to nic wysublimowanego.
Chyba, że Ci o to chodzi. Ja wolałbym poszukać czegoś innego.

Czyli szukasz wzmacniacza i CD'ka? I muszą być to klocki jednej firmy?
Z tego co wymieniłeś, produkty każdej z tych z firm grają inaczej.

Raczej wolałbym klocki jednej firmy-wiem że przy słuchaniu wygłąd nie gra roli ale tez jednak jakies znaczenie ma.
Może doradzisz z tych o których pisałem,moze jakaś inna-preferencje co do dźwięku opisałem wyżej.

Cytat

Raczej wolałbym klocki jednej firmy-wiem że przy słuchaniu wygłąd nie gra roli ale tez jednak jakies znaczenie ma.
Może doradzisz z tych o których pisałem,moze jakaś inna-preferencje co do dźwięku opisałem wyżej.

f1angel-moze doradzisz jakiś sprzet???

Mogę doradzić, ale czy to Ci się spodoba?
Nowe za 3 kzł (bo za 2 to straszna kicha będzie) zestaw CD, wzmacniacz i kolumny kupisz tylko jakiś podstawowy. Naprawdę nic szczególnego. Zagra owszem, ale... .
Natomiast używany może zagrać już bardzo dobrze, ponadprzeciętnie.
Ale jak chcesz.
Sprzęt nowy czy na gwarancji nie gwarantuje Ci tego, że posłuży wiele lat.
Szczególnie ten najtańszy może działać krócej niż dużo starszy ale o wiele solidniej zrobiony, bo kiedyś był dużo droższy, inaczej robiło się takie rzeczy z lepszych podzespołów.

ok rozumiem-może dam się przekonać,ale wiesz o nowym sprzęcie jest pełno w necie,
mogę go też odsłuchaćw salonie.Starszy już raczej ciężko odsłuchać ,jeżeli kupi się z np.alegro.
Jeżeli nie wiem jak zagra,też trudno jeździć do każdego ,czasami na drugi koniec Polski żeby odsłuchać.
Dlatego proszę o radę,jaki jest godny zainteresowania (używany)do 3000zł.(integra i żródło).
Moje preferencje już znasz-czysto ,wyrażnie,scena,szczegóły,bas raczej krótki i szybszy.
Pomieszczenie 22m.
Jeżeli w tych kryteriach wybierzemy 3-4 propozycje,będzie łatwiej szukać.
Pozdrawiam.

Ok, poszukam czegoś w weekend, bo dziś jestem zmęczony.

Co do sprzętu używanego, to można jak najbardziej posłuchać. Po prostu trzeba szukać ofert blisko swojego miejsca zamieszkania.
Nowy zestaw, to niestety za te pieniądze niewielki wybór. Bo co? Kolumny Pylon Audio i jakaś najtańsza Yamaha czy Pioneer?

Cytat

Ok, poszukam czegoś w weekend, bo dziś jestem zmęczony.

Co do sprzętu używanego, to można jak najbardziej posłuchać. Po prostu trzeba szukać ofert blisko swojego miejsca zamieszkania.
Nowy zestaw, to niestety za te pieniądze niewielki wybór. Bo co? Kolumny Pylon Audio i jakaś najtańsza Yamaha czy Pioneer?

Dziękuje ze poświecisz swój czas-ja znalazłem dzisiaj Myryad Z240-nowy ,poekspozycyjny z UK,ale możliwość wysyłki do Polski,
1700zł-tylko z tego co czytałem nie wiem czy takiego ciepłego brzmienia oczekuję?

To bardzo dobry wzmacniacz i jeśli trochę miękki, czy ocieplony, to nie powinno przeszkadzać.
Może mógłby być trochę szybszy, ale ma za to wspaniale prowadzone niskie tony.
Jakieś wyraziście, detalicznie i szybko grające kolumny byłyby dobrym partnerem dla niego.
Tylko jedno ale... . jest chyba zbyt drogi jak na budżet 3 kzł?
Przecież to kolumny powinny być najlepszym elementem. A co za tym idzie raczej najdroższym.
Oczywiście można szukać takich, niedrogich a dobrze grających, tylko może być trudno.

Poszukałbym też Exposure 1010 (w innym wątku rozprawiamy o tym modelu)
albo Audiolab 8000S (8000A gra trochę inaczej, mniej w kierunku jaki nakreśliłeś)
Roksan Kandy byłby super, ale to raczej poza budżetem.
Może Rotel RA (od 02 do 05) ewentualnie jakiś starszy model?

Najpierw wolałbym jednak znaleźć kolumny, bo one najbardziej (poza akustyką pomieszczenia) wpływają na dźwięk zestawu.
Przepraszam, że jeszcze nie poszukałem, ale zaraz to zrobię i postaram się tu podać Ci jakieś propozycje.
Wzmacniacz dobierzemy później i oczywiście jakiś odtwarzacz.

EDIT:
A to kolumny jakie znalazłem.
http://allegro.pl/audio-academy-phoebe-3-i5523636092.html (Małe kolumny podłogowe, które jednak wiele potrafią i chyba wpisują się w Twoje potrzeby. Mają także swoje ograniczenia wynikające z wielkości ale to nie wady. Mogą świetnie zagrać nawet z o wiele droższą elektroniką niż planowana)
http://allegro.pl/kolumny-harpia-acoustics...5535165464.html (podobnej wielkości, również bardzo dobre kolumny, grające jednak ostrzej, precyzyjniej, może mniej spójnie)
http://allegro.pl/audio-academy-mimas-ii-j...5526481715.html (lepiej rozciągnięte niskie tony, bardziej wyrównane pasmo, jednak grają mniej emocjonalnie niż Phoebe II, czy lepsze kwestia gustu, niektórzy sądzą, że nie)
http://allegro.pl/esa-vivace-waw-okazja-i5535207048.html (bardzo ciekawie, rytmicznie i energetycznie grające, dość uniwersalne)
http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-ev...5517793260.html
http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-ev...5475220807.html (te grają mocno, energetycznie, może nawet trochę za bardzo są "nakręcone", do spokojniej grającego wzmacniacza)
http://allegro.pl/elac-el-105-super-brzmie...5519355046.html (trochę starsze, ale dobrze zachowane kolumny, wieku bym się nie bał w tej klasie i jakości kolumn, grają przestrzennie, detalicznie, niskie tony idą bardziej w kierunku rytmu niż potęgi brzmienia)
http://allegro.pl/infinity-rs-5-unikatowe-...5542527409.html (Tego modelu nie znam, ale znam markę. Robi bardzo dobre kolumny. Tu głośniki wstęgowe obiecują bardzo dobrą stereofonię, przestrzenność, rozdzielczość. Może któryś z kolegów potrafi napisać coś więcej o tych kolumnach?)

Cytat

To bardzo dobry wzmacniacz i jeśli trochę miękki, czy ocieplony, to nie powinno przeszkadzać.
Może mógłby być trochę szybszy, ale ma za to wspaniale prowadzone niskie tony.
Jakieś wyraziście, detalicznie i szybko grające kolumny byłyby dobrym partnerem dla niego.
Tylko jedno ale... . jest chyba zbyt drogi jak na budżet 3 kzł?
Przecież to kolumny powinny być najlepszym elementem. A co za tym idzie raczej najdroższym.
Oczywiście można szukać takich, niedrogich a dobrze grających, tylko może być trudno.

Poszukałbym też Exposure 1010 (w innym wątku rozprawiamy o tym modelu)
albo Audiolab 8000S (8000A gra trochę inaczej, mniej w kierunku jaki nakreśliłeś)
Roksan Kandy byłby super, ale to raczej poza budżetem.
Może Rotel RA (od 02 do 05) ewentualnie jakiś starszy model?

Najpierw wolałbym jednak znaleźć kolumny, bo one najbardziej (poza akustyką pomieszczenia) wpływają na dźwięk zestawu.
Przepraszam, że jeszcze nie poszukałem, ale zaraz to zrobię i postaram się tu podać Ci jakieś propozycje.
Wzmacniacz dobierzemy później i oczywiście jakiś odtwarzacz.

Witam -f1angel no co Ty,za co przepraszasz,to Twój czas i ja mogę przepraszać że zawracam głowę.
Co do budżetu-zmiana.
Myśle o sprzęcie na dobrych xxx lat.
Kolumny ok 2000zł
Zestaw ok.2000zł
Razem 4000zł. plus minus 500zł.
Niech to będzie naprawdę dobrze grało.
Wiem że to co napisze to będzie bardzo nie profesjonalne-ale jeżeli było by można zestaw jednego producenta.
Pozd.

O, dopiero teraz zauważyłem Twój wpis, albo po prostu napisałeś, gdy edytowałem poprzedni.
Możesz się oczywiście zastanowić nad moimi powyższymi propozycjami. A ja jeszcze poszukam czegoś do 2 kzł. Choć nie zawsze droższe kolumny muszą być lepsze. Zobaczymy.
Co do zestawu od jednego producenta, to chodzi Ci rzecz jasna o elektronikę?
Bo niestety nie znam firmy, która robi równie dobre kolumny i elektronikę. No, nie w tym przedziale cenowym, który nas interesuje.

EDIT:
Znalazłem jeszcze takie kolumny
http://allegro.pl/kolumny-elac-fs-68-od-1-...5538509137.html
http://allegro.pl/monitor-audio-rs6-i5519206544.html
Na pewno dobre, dość uniwersalne kolumny, ale czy lepsze od większości powyższych?
Może tylko niskie tony są lepiej rozciągnięte i trochę mocniejsze niż w mniejszych podłogówkach.

Cytat

O, dopiero teraz zauważyłem Twój wpis, albo po prostu napisałeś, gdy edytowałem poprzedni.
Możesz się oczywiście zastanowić nad moimi powyższymi propozycjami. A ja jeszcze poszukam czegoś do 2 kzł. Choć nie zawsze droższe kolumny muszą być lepsze. Zobaczymy.
Co do zestawu od jednego producenta, to chodzi Ci rzecz jasna o elektronikę?
Bo niestety nie znam firmy, która robi równie dobre kolumny i elektronikę. No, nie w tym przedziale cenowym, który nas interesuje.

EDIT:
Znalazłem jeszcze takie kolumny
http://allegro.pl/kolumny-elac-fs-68-od-1-...5538509137.html
http://allegro.pl/monitor-audio-rs6-i5519206544.html
Na pewno dobre, dość uniwersalne kolumny, ale czy lepsze od większości powyższych?
Może tylko niskie tony są lepiej rozciągnięte i trochę mocniejsze niż w mniejszych podłogówkach.

Tak,tak- tylko elektronika od jednego producenta.
Siedzę teraz i porównuje twoje propozycje kolumn (czytam opinie i testy na początek).
Naprawde wykonałeś KAWAŁ dobrej roboty-jak porównam wszystko-poproszę o twoje zdanie.

Jak to mówią kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty icon_mrgreen.gif . Żartuję oczywiście.
A czy dobrej, to poznamy po owocach, czyli jak finalnie złożysz system.
Rzecz jasna czytaj, posłuchać też by się zdało, gdyby coś było w Twoim zasięgu. Myślę, że sprzedający by się zgodził na taki odsłuch. Gdyby Ci się nie podobało, to przecież nie musisz kupować.

Co do elektroniki, to zarówno Exposure, Audiolab, Roksan, Primare, Myryad, Thule, Vincent, Xindak jak i wiele innych cenionych marek ma w swojej ofercie dobre wzmacniacze oraz odtwarzacze. Na pewno coś się znajdzie.

Cytat

Jak to mówią kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty icon_mrgreen.gif . Żartuję oczywiście.
A czy dobrej, to poznamy po owocach, czyli jak finalnie złożysz system.
Rzecz jasna czytaj, posłuchać też by się zdało, gdyby coś było w Twoim zasięgu. Myślę, że sprzedający by się zgodził na taki odsłuch. Gdyby Ci się nie podobało, to przecież nie musisz kupować.

Co do elektroniki, to zarówno Exposure, Audiolab, Roksan, Primare, Myryad, Thule, Vincent, Xindak jak i wiele innych cenionych marek ma w swojej ofercie dobre wzmacniacze oraz odtwarzacze. Na pewno coś się znajdzie.

haha-robota potrzebna,potrzebna.
co do kolumn to najbardziej jak dla mnie 3 pozycje.
http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-ev...5517793260.html
http://allegro.pl/kolumny-harpia-acoustics...5535165464.html
http://allegro.pl/audio-academy-phoebe-3-i5523636092.html

Pierwsza propozycja z Jeleniej Góry-niedaleko mnie,mógłbym pojechać odsłuchać,obejrzeć i chyba najbardziej mi odpowiada brzmieniowo
(piszę oczywiście po opiniach i testach,sam nie miałem przyjemności jeszcze odsłuchać)
Znalazłem też monitor audio bx5 (poekspozycyjne,wiec prawie nowe) 1600zł-jak byś je porównał do w/w ?

Moim zdaniem BX trochę słabsze, chociaż też bardzo fajnie grają.
Z AE Aegis 3 może być taki kłopot, że za bardzo Ci narzucą swój styl. Może się zrobić nerwowo.
Jeśli zdecydowałbyś się na nie, to bardzo starannie trzeba wybrać wzmacniacz. Powinien być taki, który
nie zamuli ani nie pogrubi niskich tonów. Ale zarazem zdyscyplinuje kolumny, doda trochę "kultury" w wybrzmieniu.

Cytat

Moim zdaniem BX trochę słabsze, chociaż też bardzo fajnie grają.
Z AE Aegis 3 może być taki kłopot, że za bardzo Ci narzucą swój styl. Może się zrobić nerwowo.
Jeśli zdecydowałbyś się na nie, to bardzo starannie trzeba wybrać wzmacniacz. Powinien być taki, który
nie zamuli ani nie pogrubi niskich tonów. Ale zarazem zdyscyplinuje kolumny, doda trochę "kultury" w wybrzmieniu.

napisałeś tak fachowo, że ja sam to na pewno takiego wzmaka nie znajdę

Nie przesadzaj z tą fachowością. Jestem tylko słuchowcem.
Za jakiś czas sam będziesz wiedział co, jak i dlaczego. Bo poznasz swój gust i potrzeby.
Teraz może Ci pomogę, może nie. Ale chciałbym Cię natchnąć pewnym duchem, pewną filozofią życia.
Wiem, brzmi to może górnolotnie, ale wszystko to krąży wokół miłości do muzyki.
Kto ją ma, zrozumie. Kto jej nie czuje, będzie tylko przewalał klocki i nic nie znajdzie.
Nie znajdzie, bo tego w nim nie ma, więc tym bardziej nie ma nigdzie poza nim.
A choć zarazem jest wszędzie, to i tak jej nie dostrzeże.

Oczywiście pomogę Ci szukać odpowiedniego wzmacniacza bez względu na to jakie kolumny wybierzesz.
Choć wiedz, że te pierwsze wybory są często nie do końca trafione.
Ale się tym nie przejmuj. Nawet Ci, którzy dobrze wiedzą czego szukają, często błądzą.
Na szczęście kupując sprzęt z drugiej ręki nic albo mało tracisz na odsprzedaży, gdyby coś Ci się nie podobało.
Dlatego zazwyczaj polecam sprzęt używany, by optymalnie spożytkować pieniądze, wybierając jak najwyższą możliwą do zrealizowania jakość a także właśnie by nie było dużych strat przy odsprzedaży.

Cytat

Nie przesadzaj z tą fachowością. Jestem tylko słuchowcem.
Za jakiś czas sam będziesz wiedział co, jak i dlaczego. Bo poznasz swój gust i potrzeby.
Teraz może Ci pomogę, może nie. Ale chciałbym Cię natchnąć pewnym duchem, pewną filozofią życia.
Wiem, brzmi to może górnolotnie, ale wszystko to krąży wokół miłości do muzyki.
Kto ją ma, zrozumie. Kto jej nie czuje, będzie tylko przewalał klocki i nic nie znajdzie.
Nie znajdzie, bo tego w nim nie ma, więc tym bardziej nie ma nigdzie poza nim.
A choć zarazem jest wszędzie, to i tak jej nie dostrzeże.

Oczywiście pomogę Ci szukać odpowiedniego wzmacniacza bez względu na to jakie kolumny wybierzesz.
Choć wiedz, że te pierwsze wybory są często nie do końca trafione.
Ale się tym nie przejmuj. Nawet Ci, którzy dobrze wiedzą czego szukają, często błądzą.
Na szczęście kupując sprzęt z drugiej ręki nic albo mało tracisz na odsprzedaży, gdyby coś Ci się nie podobało.
Dlatego zazwyczaj polecam sprzęt używany, by optymalnie spożytkować pieniądze, wybierając jak najwyższą możliwą do zrealizowania jakość a także właśnie by nie było dużych strat przy odsprzedaży.

Znalazłem taki zestaw :
Rotel-RA1062 -1500 zl
Rotel-RCD1072-1650 zl
Czy to dobry wzmacniacz i cd ? i jak zagra z w/w kolumnami?
Znalazłem jeszcze:
Roksan Kandy K2-2699 zl
Roksan Kandy MKIII-1699 zl
i jeszcze Rotel Ra-913-1250 zl...nie wiem jak brzmi ale wygląda jak 1000000$
i Arcam A-80-900 zl
i Arcam CD-73-900 zl
Arcam-bardzo przystępny cenowo
czy to dobre propozycje?
no i jeszcze Creek CD43mk-1000 zl i Creek 4330 -990 zl

Jak dla mnie bezdyskusyjnie duet Roksan Kandy. Najbardziej uniwersalny i odpowiednio przedstawiający barwy dźwięku.
Rotel RA 913 bardzo ładny, dla konesera, kolekcjonera. Kupisz go sobie do drugiego systemu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować