Skocz do zawartości

Co da się zrobić z tym sprzętem?


Xulux

Recommended Posts

Witam,

jako że nie znam się praktycznie wcale na sprzęcie stereo, to chciałem zasięgnąć opinii ludzi, którzy to pojęcie mają. Dlatego zarejestrowałem się na tym forum.
Mam taki problem mianowicie, że posiadam sprzęt: Thompson PA 4511 T, oraz głośniki Technics model no. SB-HD51, ale jako, że nie znam się na nim kompletnie, to nie wiem czy da się z tego zrobić jakiś zestaw, który odtworzy muzykę, na jako takim poziomie. Wiadomo, że nie oczekuję cudów.
A jeśli się nie da ich połączyć, co nieco czytając różne tematy się dowiedziałem (głośniki słabsze od wzmacniacza), to może przynajmniej na bazie któregoś z tych sprzętów da się jakiś niedrogi zestaw stworzyć. Niedrogo czyli tak do 200-300 złotych. Prosiłbym bardzo o jakieś informację i opinie.
Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny. A i jeszcze czy da sie taki wzmacniacz lub podobny podłączyć do pc-eta?

Pozdrawiam i czekam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kurczę, cóż można powiedzieć... Kiepski ten sprzęt, może byś to postarał się upłynnić za parę groszy, coś dołożyć do tych 300 zł i złożyć w miarę grające stereo. A da się to zrobić nawet na 500-600 zł, ale za 200-300, to już raczej nie bardzo.

A wracając do tego Thompsona, to nie mogę znaleźć nic w sieci, nawet zdjęcia. może wrzucisz sam fotkę ? Wtedy pokieruję Cię co i jak podłączyć, żebyś miał dźwięk z peceta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_smile.gif
Tak jak myślałem. Bo skoro głośniki słabsze od wzmacniacza to nie można łączyć, tak wyczytałem. Czyli nie ma co się bawić w dopasowanie wzmacniacza do tych głośników i odwrotnie głośników do tego wzmacniacza?
Kurczę, nie planowałem aż tyle wydawać na początek ale jak nie ma wyjścia to nie ma icon_smile.gif
500 stów to byłoby do przełknięcia w sumie. Wiadomo, że i za to nic super nie będzie, ale w porównaniu do tego na czym się teraz męczę to wszystko jest lepsze. Czasem nie słyszę słów piosenek, mimo że głośniczki mam pół metra od siebie icon_smile.gif No ale tak to już bywa, jak się chce oszczędzić na czymś.

W takim razie trzeba będzie pomyśleć i nabyć coś w miarę możliwości. Rozejrzę się jeszcze po tematach i może znajdę taki gdzie są przykłady sprzętu do takiej kwoty, a jak nie to będę prosił o dalszą pomoc.

A co do wzmacniacza to jeśli jest aż tak kiepski to chyba nie ma co go podłączać, bo i w sumie nie ma pod co.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem o wzmacniaczu, że jest kiepski. Pisałem że nie mogę nic o nim znaleźć. Możesz podsunąć fotkę frontu i tyłu wzmacniacza ?
A to, że wzmacniacz jest mocniejszy w stosunku do kolumn jakie chcesz do niego podpiąć, to akurat i lepiej. Odwrotnie byłoby zdecydowanie gorzej. Tylko, że w tym przypadku, kolumny są kiepskie i tyle.
Dawaj znać co postanowiłeś i koniecznie daj foty tego wzmaka, albo sprawdź jeszcze raz czy podałeś poprawny model. Może wcale nie będzie zły na start, no chyba że to jakaś wieża choinka.

A w razie czego, będziemy szukać sprzętu dla Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie o tym myślałem, jeśliby wzmacniacz okazał się nie taki zły to może by same głośniki wystarczyło kupić. Ale to się okaże. Ja o nim znalazłem tylko taką informację. Podsyłam link http://unitraklub.pl/node/206 . Natomiast ze zdjęciami to mam chwilowo problem. Wzmacniacz mam w miejscu pracy, a teraz jestem w domu, jeśli jutro znajdę czas na zrobienie zdjęć to podeślę.
Mam nadzieję że link coś podpowie.

Dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz ... No tak Unitra. strasznie się zamotałem z tym Thompsonem.
No to w sumie wzmacniacz mógłby być na start, tylko kolumny trzeba lepsze kupić. To ile w takim razie możesz przeznaczyć na ten cel ?
W sumie to przydałoby się kilka innych istotnych informacji, jak wielkość pokoju, brzmienie jakie lubisz, muzyka jaką słuchasz ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no mój błąd wiadomo, że im więcej informacji tym lepiej.

No wiec pokój jest dosyć mały. Ma około 12 metrów kwadratowych (2,6 m na 4,6 m). Głośniki stałyby pewnie obok albo na biurku. W zasadzie to większa część pokoju jest zajęta na ten moment więc przestrzeni niewiele.

Słuchać to lubię wszystkiego po trochu. Od bardzo ciężkiego gitarowego grania przez Muzykę klubową jak Apollo 44 po rap (tylko ten bardziej ambitny muzycznie). Tak więc wachlarz największy jak się da icon_smile.gif Tak po prawdzie to dopiero początek przygody z jakimś lepszym sprzętem niż zwykłe głośniczki do komputera więc, co mi będzie najbardziej pasować to się okaże. Chciałbym żeby czasem to głośniej zagrało, oczywiście nie zamierzam robić żadnych dyskotek, ale żeby coś się jednak dało usłyszeć, no i oczywiście jak się da najbardziej wyrazisty dźwięk icon_smile.gif Wiem że sporo jak na mój budżet ale może się coś uda znaleźć.
Co do budżetu to jeśliby NA RAZIE wystarczył ten wzmacniacz to te 350-400 mogę wyłożyć na ten moment, co więcej to musiałbym do kolejnej wypłaty czekać, a też chyba bym wolał mieć je szybciej. Oczywiście jeśli różnica będzie jakaś bardzo duża to mogę poczekać i dołożyć tak do 500. Chyba jednak wolałbym w przyszłym miesiącu te ewentualnie dołożone pieniądze wydać na jakiś sprzęt do odtwarzania muzyki jeszcze.

Napisz co myślisz o tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szczerze mówiąc przy takim niskim nakładzie, to 150 zł to spora różnica. Wydając na kolumny 350 zł, a 500 zł, można kupić lepsze kolumny.
Ja przeznaczyłbym ile się da właśnie na kolumny. ale skoro chcesz, to możemy poszukać czegoś w granicach 350-400 zł.
A co do odtwarzacza, to tutaj nie ma się co napinać. Na początek możesz zainwestować 50 zł i też będzie grało. Z czasem można zainwestować w coś lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poszukać i takich i takich w sumie kolumn. A ja się jeszcze w międzyczasie namyślę icon_smile.gif No w sumie odtwarzacz może być tańszy, ale i z tym by się pomoc przydała icon_smile.gif I jeszcze bym musiał kable kupić pod kompa i ewentualny odtwarzacz.
A zdjęcia zrobić i wysłać mimo wszystko czy już wiesz co i jak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Zieluwida.
Co do kolumn Technicsa, to jeśli nie są to dedykowane do konkretnego zestawu kolumny (np. z dwoma parami przewodów), można je będzie podłączyć pod wzmacniacz.
Tylko jak wspomniał Zielak, kolumny w tej klasie sprzętu powinny być najlepszym elementem zestawu stereo.
Tu po raz kolejny chciałbym (spróbować) obalić mit o tym, że "mocowo" słabszych kolumn nie można podłączyć do mocniejszego wzmacniacza. Można, ale trzeba ostrożnie operować gałką wzmocnienia.

Ogólnie to osobny temat. Dobre jakościowo i pozornie słabe, tanie kolumny, ale nie mające większych wad
z elektroniką ze zdecydowanie wyższej półki potrafią zagrać zjawiskowo.
Oczywiście to nie będą kolumny Technicsa. Niestety.

Ja sprzedałbym to co się da, uskładałbym maksymalnie dużą sumę i jej ok.60% przeznaczyłbym na kolumny. Resztę na elektronikę i kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez stresu. Mi się aż tak też nie śpieszy. Nie muszę kupować nic dziś czy jutro. Nawet lepiej trochę dłużej poczekać, może jakaś lepsza oferta się pojawi icon_smile.gif
No tak też chyba zrobię, że postaram się po 1 jeszcze coś dołożyć do tej puli którą mam. Ale powoli mogę się zacząć z waszą pomocą rozglądać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam taki problem mianowicie, że posiadam sprzęt: Thompson PA 4511 T, oraz głośniki Technics model no. SB-HD51...

Przede wszystkim: to jest firma THOMSON - bez "p"
A jest to po prostu Polski wzmacniacz UNITRY (swoją drogą nie taki najgorszy), robiony pod kilkoma nazwami (firmami) na różne rynki icon_wink.gif

Dlatego pewnie był problem ze znalezieniem informacji w sieci...

Niewątpliwie niezłym źródłem (dane techniczne i fotki) są strony Unitra Klubu (wspomniane już wcześniej przez autora wątku)
http://unitraklub.pl/node/206
ale trochę więcej na temat samego wzmacniacza jest tutaj
http://www.radio-80.pl/artykuly?showall=&start=1

Z uwagi na wiek wzmacniacza - warto by się zastanowić (np. już po kupnie kolumn), czy nie warto go oddać do przeglądu (m.in. sprawdzenie kondensatorów i napięć oraz ogólne przeczyszczenie/odkurzenie). Oczywiście pod warunkiem, że jest ktoś rozsądny w okolicy i nie zedrze z Ciebie za bardzo.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że wzmacniacz nie musi być "słabszy mocą" niż kolumny, są takie legendy że mocniejsze wzmacniacze palą słabe kolumny, słabe wzmacniacze to bezpieczeństwo icon_wink.gif - nonsens, często jest odwrotnie. Zawsze i w każdej konfiguracji, potrzebny jest rozsądek i kontrola, bo to nie zabawka dla przedszkolaka.
Zaś mocny i przede wszystkim wydajny wzmacniacz daje jednak większą szansę na lepszy dźwięk i lepiej wysteruje kolumny, zwłaszcza te większe.

Te kolumienki technicsa są od Technicsowej mini wieży, fakt lepszej niż niektóre obecne plastiki za 499zł, ale mimo to mini-wieży.
Większość prawdziwych kolumn-monitorów nawet za kilka stówek, zagra duuużo lepiej od tych mini technicsowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystko w miarę jasne. Zdecydowany jestem na jakieś kolumienki, z tym, że jak pisałem nie znam się na tym i nie wiem co z czym się je.
Popatrzyłem trochę na allegro, coś tam pewnie by się znalazło ale już wybrać coś specjalnie pod ten wzmacniacz co mam to nie moja bajka.
Więc jakby ktoś w wolnej chwili mi coś polecił, napisał to będę wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Twojego pokoju wstawiłbym monitory, tylko teraz pytanie gdzie, a raczej na czym masz zamiar je postawić ?
Monitory powinny stać na standach. Najlepiej metalowych, ciężkich, jeżeli jest możliwość zasypania piaskiem w celu dociążenie, to jeszcze lepiej.
Jednak jest to kolejny wydatek, a przy takim budżecie to nie ma o czym mowić.
Oczywiście nie oznacza to, że sprawa jest kompletnie przegrana i nie możesz takich kolumn postawić na czymś innym. Może to być biurko, komoda, półka. Tylko dobrze byłoby, aby kolumny nie stały zbyt blisko siebie, a także ściany. Szczególnie te, ktore otwory br, mają umieszczone z tylu. W celu lepszej izolacji monitory można postawić na kolcach, specjalnych podkładkach, lub użyć sprawdzonego i często polecanego tutaj Blu Tacka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...