Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 1800zł


onx

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Nie byłem pewny czy nie umieścić tego w dziale PC-Audio, ale tutaj chyba lepiej pasuje. Zacznę od tego, że jestem całkowicie zielony w temacie i będzie to mój pierwszy „poważny” sprzęt grający. Nie znam się też na tyle, by powiedzieć jakie brzmienie mnie interesuje, do tej pory słuchałem na jakichś kiepskich Logitechach 2.1 i całkiem niezłych słuchawkach.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Planowałem przeznaczyć na ten cel góra 1800zł, ale ostatnio trafiłem na ciekawy zestaw, który można kupić znacznie taniej – o tym niżej.


2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Oczywiście używany.


3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy

Stereo


5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

3,8x3,35m (12,7m2)


6) Jakiej muzyki słuchamy

Tu będzie problem, bo słucham różnych gatunków i do tego chciałbym, żeby zestaw sprawował się też nieźle jako nagłośnienie do filmów. Najważniejsze gatunki muzyki to:

- (wczesna) muzyka elektroniczna, techno, house, trance, trip hop, idm, dnb - różne odmiany tych gatunków
- ambient, dark ambient
- metal (death, drone, black)
- rock progresywny, psychodeliczny
- klasyka
- jazz


8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony


Chciałbym go podłączyć do komputera stacjonarnego z system Linux Mint 17.2. Do komputera podłączony będzie również telewizor.


Mam na oku zestaw grubo poniżej mojego budżetu, ale jest do wzięcia od pierwszego właściciela i widać, że zadbany: Tannoy M2 + Denon PMA-425R. Co o tym myślicie? Czy nadaje się do ww. celów? O tym wzmacniaczu ciężko coś znaleźć, może lepiej wziąć same kolumny i dokupić inny wzmacniacz?

Proszę o pomoc w wyborze:
- kolumn podstawkowych
- wzmacniacza
- do tego potrzebny będzie chyba jakiś DAC albo karta dźwiękowa?


Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw całkiem nie najgorszy, choć do Tannoy'ów podłączyłbym pewnie inny wzmacniacz.
Pytanie za ile możesz kupić kolumny i wzmacniacz?
A słuchałeś pewnie tego zestawu? Podoba Ci się jak gra, czy wolałbyś nieco inny dźwięk?
Wzmacniacz posiada pilot?

Tak, przydałby się jakiś DAC. I na pewno solidne, masywne standy do kolumn.
Nowe tego typu będą kosztowały ok. 400 zł. Używane oczywiście mniej.
Bo Tannoye zagrają na nich lepiej. Standy powinny mieć możliwość wsypania do nich suchego piachu, dla dociążenia a także częściowej eliminacji niepożądanych wibracji. Poza tym powinny być tak wysokie, by postawione na nich kolumny miały głośniki wysokotonowe na wysokości Twoich uszu podczas gdy siedzisz i słuchasz.
Kolumny powinny być oddalone od ścian choć po kilkadziesiąt cm. Tu masz podstawowe wytyczne co do ustawienia kolumn, akustyki pomieszczenia.
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam na oku zestaw grubo poniżej mojego budżetu, ale jest do wzięcia od pierwszego właściciela i widać, że zadbany: Tannoy M2 + Denon PMA-425R. Co o tym myślicie? Czy nadaje się do ww. celów? O tym wzmacniaczu ciężko coś znaleźć, może lepiej wziąć same kolumny i dokupić inny wzmacniacz?

Dane techniczne i instrukcja do tego Denona masz poniżej
http://www.hifiengine.com/manual_library/d.../pma-425r.shtml

Co do tego "czy warto?" - to zależy od ceny.
Zadbany komplet wzmacniacz (z pilotem) + kolumny powinien kosztować sporo poniżej tysiąca.

W skrócie - podstawowy, niezbyt mocny wzmacniacz.
Kolumny w sam raz na taką powierzchnię - i spokojnie mogą się "załapać" na lepszy wzmacniacz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...