Skocz do zawartości

Technics SA-EH790 - Z biegiem czasu odczuwalnie słabnie ?


ciekawski1

Recommended Posts

Witam. Mam wieże Technics EH790 około już 8 lat kupiona nowa i wydaje mi się,że nie gra już tak efektownie jak kiedyś. Wieża cały czas pracuje z moim komputerem w którym mam dosyć solidną płytę główną z całkiem dobrą sekcją audio w porównaniu do poprzedniego PC zauważyłem lekką poprawę lecz to nadal nie jest to co kiedyś. Jedyne objawy jakie zauważyłem to w okolicach wyświetlacza amplitunera takie brązowy jakby spalenizna taka w kolorze rdzy ale to było lekkie ogniwo oraz z tyłu podczas słuchania troszkę się nagrzewa. Czy jest szansa,aby wieża powróciła do swoich lat młodości ? Jakoś odświeżyć wnętrze (nigdy nie była czyszczona)?

Drugie pytanie ewentualnie szukałbym jakiegoś lepszego nagłośnienia pod komputer do muzyki i grania w granicach 1000 zł pod pokój 20 m2. Jesteście w stanie coś doradzić ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz oddać amplituner do jakiegoś serwisu. Niech przejrzą i dadzą Ci znać, co jest do zrobienia, czy warto?

Możemy Ci doradzić, ale najpierw podaj kilka informacji.
Jakiej muzyki słuchasz, do czego będzie wykorzystywany ten sprzęt?
Jaki masz gust jeśli chodzi o brzmienie, ma być jasne, twarde, ostrzejsze, konturowe czy ciemniejsze, łagodniejsze, miększe, bardziej wypełnione w średnicy?
Ma to być wzmacniacz stereo (na ogół lepszy niż amplituner) i kolumny standowe (monitory)?
Monitory rozumiem, że będą stały przed Tobą na biurku? Może z czasem mógłbyś je postawić na standach obok biurka? Chyba, że jest ono bardzo szerokie (jaka szerokość)?
Te kolumny będą stały blisko ściany tylnej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tego Technicsa możesz próbować naprawiać, tylko to zależy, czy chcesz go zatrzymać ?
Warto by było zamienić taki zestaw na coś ciekawszego, lepiej grającego (nie musiałby być to sprzęt nowy).
A co do komputera, to możesz także kupić monitory aktywne, co wyeliminuje potrzebę zakupu wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham przeważnie klubowa muzyka z dobrym " bassem" oraz hip hop.
Sprzęt będzie wykorzystywany do słuchania muzyki oraz będzie mi służył przy komputerze jako głośniki do grania czyli uniwersalnie z naciskiem na muzykę.
Lubie mocniejszy bass tak abym go czuł reszta taka uniwersalna ponieważ audiofilem nie jestem i nigdy się tak naprawdę nad tym nie zastanawiałem.
Chciałbym aby to był sprzęt lepszy od tego technicsa przede wszystkim głośniejszy ,lepszy jakościowo tutaj proszę o radę co będzie najbardziej odpowiednie w tej sytuacji.
Głośniki będą stały obok biurka w odległości 1,20 od siebie na wprost mnie i około 50 cm od ściany.

Co do technicsa sam w sobie gra dobrze natomiast jedynym problemem jest to że gra ciszej.No chyba że już mi się słuch tak przyzwyczaił i jest to dla mnie za słabo dlatego może skuszę się na zakup czegoś nowego a technicsa oddam bratu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz trochę niemożliwego. Ten technics dekadę temu kosztował w przybliżeniu ponad 2 tys.( taka średnia krajowa, lub 2,5 minimalnej pensji) teraz chcesz kupić pewnie lepiej grającą mini wieżę za 1 tys( więc poniżej jednej pensji minimalnej ). Takie midi wieże to teraz koszt 2 tys i więcej np. popularna Yamaha pianocraft 840, Pioneer P1, Denon dra- dcd 109 plus koszt dobrych podstawkowych- kolumn. Bo dokupienie innych kolumn niż czasem oferowane w zestawie to najlepsze co można zrobić dla poprawy brzmienia. icon_biggrin.gif
Zresztą Technics to konstrukcja trochę jednak kinowa niż muzyczna, zwróć uwagę że sprzęt do nagłaśniania filmów jest sporo tańszy od stereo, pytanie co chcesz teraz. Inna rzecz że ten technics to dyskotekowo brzmiący zestaw do kina domowego, do którego brzmienia się przyzwyczaiłeś, dziś tak wyglądającego i grającego sprzętu się praktycznie nie robi icon_wink.gif ( no z paroma wyjątkami ).
Za 1tys. zł kupisz sprzęt używany, czyli wzmacniacz stereo i kolumny podstawkowe, zagra to obiektywnie w wielu aspektach dużo lepiej od midi wieży kinowej technicsa, głośniej, klarowniej , ale dla Ciebie może subiektywnie gorzej gdyż przyzwyczaiłeś się do mocno podkoloryzowanego dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Znam takie zestawy, mój znajomy jeszcze do niedawna miał takiego Technicsa, wiem jak to gra.
Może i przyzwyczaiłeś się do takiego grania, ale jestem pewien, że przyzwoite stereo zrobi na Tobie ogromne wrażenie. Podobnie jak Kolega proponowałbym Ci zainwestować w używany zestaw stereo, który zagra zdecydowanie lepiej niż to co masz obecnie.
Ten możesz zostawić, skoro masz do niego sentyment. Jednak jeżeli zależy Ci na dobrym brzmieniu, to zmiana sprzętu jest konieczna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Teraz pytanie jak szukać ten odpowiedni wzmacniacz głośniki aby to razem dobrze zagrało ?
np taki wzmacniacz i do niego jakieś kolumny ?
http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-tec...html#43b0571656

Proszę podesłać przykładowy zestaw w granicach 1000-1200 zł używany tak abym miał jakiś punkt zaczepienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...