Skocz do zawartości

LAIK wymiana wtyczki jack w słuchawkach


Recommended Posts

Jestem laikiem, więc proszę bez hejtów icon_wink.gif
W słuchawkach zepsuł mi się jack (trzeba nim manipulować aby słuchawki działały poprawnie). Wstawiam schemat
Tu się pojawia pytanie: czy jakość dźwięku w słuchawkach po takim połączeniu może się pogorszyć?
Słuchawki nauszne:
częstotliwość 20-20000Hz.
impedancja 20Ω
czułość 104dB +-3dB
maks moc 30mW

Słuszawki douszne, z których chcę wziąć jack i trochę kabla to jakieś tanie słuchawki za 3zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić się nie zmieni, chociaż te dodatkowe lutowania i jakieś izolacje. Zamiast sztukować kabel i izolować z jakimś g..nym uciętym wtykiem lepiej kupić rozbieralnego minijacka i kable przylutować bezpośrednio do wewnętrznych miejsc do tego wyznaczonych. Sprzęt będzie wyglądał jak nowy i oryginalny, a nawet lepszy będzie wtyk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć

A po co Ci 7,5 m, skoro bierzesz pod uwagę 1,8 m ?
No i te ceny mówią same za siebie. To musi być straszny badziew. Proponuję dorzucić parę groszy na coś lepszego.


Bo 7m jest w promocji i wychodzi taniej. Do słabych słuchawek ten badziew powinien się nadać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeżeli korzystasz z przedłużacza to kup taki by ci się nie plątał. A jeśli powodem zakupu jest przerywający ci przy mini jacku przewód to zakup jest zbędny, bo przewód niewiele się skróci wystarczy sam rozbieralny wtyk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup w takim celu nie ma sensu. Ja zrozumiałem, że przedłużacz będzie Ci potrzebny od czasu do czasu, a wtyk przy słuchawkach wymienisz na nowy.
Chyba tak chciałeś zrobić ? Bo sztukowanie do słuchawek kabla o długości np. 7,5 m, będzie odbijsło się upierdliwością w czasie ich późniejszego używania. No chyba że zawsze słuchasz muzyki w takiej odległości od sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zakup przedłużacza to osobna sprawa. Nie zamierzam łączyć tego na stałe ze sluchawkami


Jack, który chciałbym kupić to: http://goo.gl/8YbB3d (mam nadzieję, że nie łamię regulaminu). Nie ma potrzeby kupować lepszego do słuchawek za 20zł.
Jest jakieś zauważalne opóźnienie dźwięku po zastosowaniu dłuższego przedłużacza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już poruszamy temat lutownicy:
http://ovh.nowyelektronik.pl/product.php?id_product=77653
Coś takiego w ogóle do czegoś się nadaje?
Rzadko potrzebuję coś zlutować, więc nie będe wydawał 200zł na coś lepszego.

Korzystając z tematu: Nie wiecie może gdzie można kupić kabel male jack(combo jack/multi jack- słuchawki i mikrofon na 1 wtyku, jak w tel)-->2x female jack (1 stereo słuchawki, drugi mikrofon). Szukałem na allegro, ale nie znalazłem
Gniazdo multi/combo jack mam w laptopie, a chciałbym używać słuchawek, które mam z 2 wtykami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o taką lutownicę, to wolałbym zapłacić 10 zł u elektronika za zlutowanie wtyku.
Jak miałbym kupić, to do takich robótek, najlepiej poczciwą Lutolę. Ale to już przedział w granicach 100 zł. Z tym, że jeżeli miałaby Ci posłużyć na dłużej, to warto zainwestować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest jakieś zauważalne opóźnienie dźwięku po zastosowaniu dłuższego przedłużacza?


Zwróć uwagę ze na zawodach lekkoatletycznych zawodnicy mają teraz głośnik na kablu z którego jest sygnał START tuż za plecami. Bo jeden głośnik gdzieś z boku ( lub pistolet jak dawniej) powodował że zawodnik stojący dalej słyszał go później. Wniosek "prąd -dźwięk" po kabelku biegnie szybciej niż fala dźwiękowa w powietrzu ( 340 metrów / sek czyli 1200 km/h).
Ciężko wracać do lekcji fizyki z przed lat, zależy od konkretnego kabla, jednak prędkości "prądu" po kabelku jest bliżej nawet prędkości światła icon_cool.gif , niż prędkości np.auta, czy fali dźwiękowej w powietrzu. Nawet mając kabel 100m musisz mieć słuchawki na głowie, bo jak wciśniesz play, nie odczujesz zwłoki względem kabla 1,8m.

Cytat

Jeżeli już poruszamy temat lutownicy:
http://ovh.nowyelektronik.pl/product.php?id_product=77653
Coś takiego w ogóle do czegoś się nadaje?
Rzadko potrzebuję coś zlutować, więc nie będe wydawał 200zł na coś lepszego.



Taka lutownica -długopis 30W jest kiepskim pomysłem, coś mocniejszego, lub standardowa typu pistolet sporo lepsza.
Szkoda że nie masz sklepu koło siebie, bo wydawanie kasy na lutownicę 15-60zł, cynę 10zł, akcesoria, minijacka 7zł, kabel przedłużający słuchawki 20zł jest ryzykowne dla remontu słuchawek wartych jak napisałeś 20zł, lepiej kupić nowe za 50zł.
Pamiętaj by lutując 3stopki ( L, R, masa ) w minijacku, izolować je od siebie taśmą, lub rurką termokurczliwą, bo ta będzie zwarcie potem. I dobrze zacisnąć krokodylek wewnątrz, bo pociągniesz za kabel i zerwiesz luty.

PS. Lub jak pisze kolega zieluwid, jak nie masz sklepu obok, daj zarobić " fachowcowi" z lutownicą na 4pak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cooledit Dzięki za linki. Znalazłem (http://sklep.rms.pl/lindy-35523-przejsciowka-adapter-audio-do-iphone-ipad-oraz-htc), ale za 39zł, więc jednak kupię na ebayu

@zieluwid @jacek75 Z lutownicy w takim razie zrezygnuję.


Dzięki wszystkim
Temat do zamknięcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...