Skocz do zawartości

Prawdziwy odtwarzacz CD


scr55

Recommended Posts

Witam wszystkich po półrocznej przerwie.

Mam pytanie o "prawdziwy" odtwarzacz płyt CD bo najprawdopodobniej mój Blu Ray Philipsa zaczął podawać dziwny sygnał do wzmacniacza, co powoduje charczenie w jednym kanale w tweeterze. Zauważyłem to tylko przy 2 utworach (oryginalne płyty). Wysłałem wzmacniacz Rotel RA10 do serwisu i okazało się, że działa bez zarzutów dlatego podejrzenie padło na przetwornik C/A w Blu Ray.

W związku z tym zacząłem się interesować kupnem prawdziwego odtwarzacza CD bo jeżeli sprzęt Blue Ray kosztuje 300, a CD player audio zaczyna się od 800 to znaczy, że 500 zł różnicy musi robić różnicę icon_smile.gif chyba, że się mylę.

Najtańszy nowy sprzęt z tego co widziałem to Denon DCD 520AE za ok 800 zł. Czy warto rozglądać się za używanym sprzętem czy CD playery nie są długowieczne i powinienem szukać czegoś nowego?

Dzięki za info!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale czy warto kupować droższy odtwarzacz, tylko dlatego, że nowy?




Myślę, że nie.
A jaką kwotę powinienem wydać, żeby mieć całkiem dobre CD? Myślałem o czymś poniżej nowego Denona czyli mniej niż 700 zł.
Może podpowiesz mi o jakich modelach/firmach powinienem poczytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, to określenie bardzo relatywne. Dużo zależy także od tego jakiego dźwięku szukasz, bo CDki różnie grają. Jedne ostro, przejrzyście, ale bywa, że trochę mechanicznie inne miękko, łagodnie, w nieodpowiednim systemie mogą zamulić dźwięk.
Dobrze by było, byś napisał o swoim guście brzmieniowym, czego szukasz, co lubisz, czego nie.
Poza tym jakie masz kolumny, jakiej muzyki słuchasz?
Masz jakieś kable do tego? Interkonekty i głośnikowe, jakie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Rotel RA10
Kolumny Mission MX4
Kabel CD - wzmacniacz audioquest Golden Gate
Kabel do głośników - audioquest ale nie znam modelu
Banany - Real Cable

Jeśli chodzi o muzykę to rock (plus odmiany) często gości. Lubię też ciepłe dłuższe niskie tony (przeciwieństwo umca umca) dlatego zestawienie Rotel z mission mx4 przy odsłuchu mnie powaliło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze i super grające odtwarzacze, to Fine Arts CD 2 (trochę bardziej wyrazisty, mniej barwny) i CD 3 (lepsza barwa, płynniejszy).
Oczywiście inne modele Fine Artsa z innych serii też są bardzo dobre, niektóre lepsze, ale zazwyczaj droższe.
Możesz szukać jeszcze odtwarzaczy Arcam Alpha 5 (5+) Alpha 6. Byle nie Alpha 7, bo gra już inaczej, ostrzej, mniej przyjemnie i według mnie gorzej.
Dość uniwersalne są też odtwarzacze Cambridge Audio ze starszych serii. Jak D500SE
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/28/196558.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/29/196930.php

To tak na szybko. Spojrzę jeszcze na Allegro czy coś ciekawego znajdę.

Może koledzy też Ci podrzucą jakieś propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info!

Szczerze powiem, że nie spodziewałem się, że odtwarzacz CD może mieć taki wpływ na brzmienie. Zawsze wydawało mi się, że "cyfrowość" powoduje pewnego rodzaju ujednolicenie i powtarzalność, a tu proszę jaka niespodzianka.

Tego Cambridga oglądałem wczoraj, cena spoko.

A jest szansa na znalezienie czegoś używanego co będzie czytało mp3/wma ale nie koniecznie przez USB czy to już za dużo życzeń?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na Twoim miejscu darowalbym sobie opcje mp3, czy usb w odtwarzaczu.
Ja ze swojej strony polecam Micromegę Stage. Jeżeli lubisz takie brzmienie jsk piszesz, to w tym wypadku Stage 4 można do takich zaliczyć. Ja właśnie mam taki odtwarzacz w dość ciepło grającym systemie. Jestem zadowolony z brzmienia. Oczywiście możesz kupić modele wyższe, czyli Stage 5, lub 6, choć tutaj ostnieją delikatne rozbieżności brzmieniowe.
Proponuję Ci poczytać testy tych odtwarzaczy na Hifi.pl. Jest to tam wnikliwie opisane. Polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja ze swojej strony polecam Micromegę Stage. Jeżeli lubisz takie brzmienie jsk piszesz, to w tym wypadku Stage 4 można do takich zaliczyć. Ja właśnie mam taki odtwarzacz w dość ciepło grającym systemie. Jestem zadowolony z brzmienia.



Droga zabawka :/ ale pewnie warta swojej ceny.

Masz może jakieś troszkę tańsze firmy, które będą grały podobnie?

Nie chcę na początku zabawy za dużo inwestować zwłaszcza, że głośniki ze wzmacniaczem trochę pochłonęły icon_smile.gif
Do tej pory słuchałem na Blu Reyu więc podejrzewam, że każde cd będzie grało o niebo lepiej chyba, że się mylę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może trochę kosztuje, ale warto. Pisałeś o budżecie w granicach 700 zł. Co prawda ja swoją kupiłem za 800 zł, ale z oryginalnym pilotem, kartonami i inatrukcją, a sprzęt w stanie gabinetowym. Za to też czasami trzeba zapłacić.
Jednak uważam, że trafiłbyś taniej. Tym bardziej, że ostatnio widziałem na Allegro Stage 6 za 950 zł, też igła.
Dążę do tego, że czasami lepiej zaczekać żeby dołożyć trochę kasy i kupić cos porządnego na dłuższą metę. Trzeba też zaznaczyć, że to nie są cedeki, ktorę można często trafić, raczej trzeba długo czekać na okazję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dążę do tego, że czasami lepiej zaczekać żeby dołożyć trochę kasy i kupić cos porządnego na dłuższą metę. Trzeba też zaznaczyć, że to nie są cedeki, ktorę można często trafić, raczej trzeba długo czekać na okazję.



No właśnie próbowałem coś wyszukać i można policzyć na palcach jednej ręki :/
Ile lat wytrzymuje taki sprzęt zanim coś w nim padnie i co może w nim paść?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę na necie i znalazłem jakieś CD Rotela. Mam wzmacniacz Rotela i pomyślałem, że może i CD tej firmy do kompletu. Rotel Ra 10 bardzo mi pasuje brzmieniowo to i może CD też będzie?

Zdaję sobię sprawę, że porównywanie CD playerów różnych firm to dla znawców tematu jak porównywanie np. pomidora do samochodu, ale czy Warto brać pod uwagę Rotel albo coś z Yamahy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i propozycje - już wiem czego szukać w kategorii sprzęt używany.

Pozostaje mi jeszcze tylko jedno pytanie w zakresie sprzętu nowego - która pozycja z tych poniżej jest godna uwagi?

NAD C516 BEE
Denon CDC 520 lub 720
Yamaha CD S300
Cambrige Audio Topaz CD5
AMC XCDi

Są w podobnych cenach tzn 1000 +/- 200 zł
Słyszałem opinię, że Denon nie dorównuje NADowi.

Pytam się o nowe bo muszę rozważyć wszystkie za i przeciw.

Dzięki za info!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć też możliwość odtwarzania plików (również bezstratnych), rozważ kupno odtwarzacza sieciowego, który również posłuży jako DAC. To Ci da pewną swobodę (cenową) w kupnie napędu (czyli "dowolnego"* odtwarzacza CD, DVD czy blu ray), który podłączysz do streamera przewodem cyfrowym.

*Tak, pamiętam, że miała już tu gdzieś miejsce wymiana zdań, że jako napędu raczej nie należy kupować odtwarzacza Manta za 99 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Muszę zmienić pułap cenowy cd playera (nie jestem jeszcze gotów na wydanie 800 zł na używany sprzęt)
Muszę ograniczyć się do 300 - 400 zł.

Szukałem na necie modeli, które proponowaliście w tym temacie i ciężko znaleźć oferty sprzedaży.

Znalazłem Arcam Alfa One za ok 350 zł.c(nie wiem czy jest coś wart?)

Chciałbym żeby sprzęt odtwarzał nie tylko CD ale też CD-R.

Z góry dziękuję za Wasze propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Alpha One jest konkurencją dla niedrogiego odtwarzacza BR i zagra lepiej w wielu aspektach, ale nie jest tak dobry jak Alpha 5+ czy 6.
D500SE jest na pewno lepszym wyborem, bardziej uniwersalnym. Jeśli przeżyje się jego wygląd i mało czytelny wyświetlacz, to jego walory dźwiękowe jak dobra stereofonia, naturalność, przejrzystość i muzykalność dźwięku powinny wynagrodzić niedostatki wizualne.
Odtwarzacz czyta CD i CDR. Transport jest czuły na drgania i dobrze by było gdyby odtwarzacz stał stabilnie na czymś, co słabo przenosi wibracje.
Czyli dobra szafka RTV albo masywna komoda. Pod nóżki odtwarzacza można dać grube podkładki filcowe, albo inny rodzaj materiału tłumiącego drgania.Np. kulki zrobione z Blu Tack (do kupienia na Allegro oraz w sklepach dla plastyków). Trzeba później wypoziomować odtwarzacz kładąc poziomicę na górze obudowy urządzenia i dociskać tak, by było równo.
Zresztą wypoziomowanie odtwarzacza CD czy gramofonu, to podstawa by mógł poprawnie pracować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, i wszystko jasne w temacie konserwacji icon_smile.gif

Przed chwilą zobaczyłem ofertę Cambridge Audio ale model CD5 za 300 zł.
Jak szukam na necie informacji o nim to wyskakuje mi tylko nowa wersja Topaz CD5.
Jak on wypada w stosunku do D500 SE? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...