Skocz do zawartości

dobór kolumn do Yamaha rs700


Jared7

Recommended Posts

Cześć. Od jakiegoś czasu gram na yamaha rs700 i cds300. Do tego podpięte Tannoy Mercury v4. Kable -QED Ruby - głośnikowe i Wireworld Equinox 6 - interkonekt. Zestaw gra ładnie, szczegółowo, z ładną sceną. Brakuje mu jednak "kopa". Wiem, że te Tannoy'e nie błyszczą niskimi tonami i tutaj szukam zmiany. Elektronikę na pewno zostawię jeszcze na jakiś czas. Rozglądam się za kolumnami. Zarówno nowymi, jak i używanymi. Mam klika typów. Jakieś Mission, choć tak mało o nich info. Może Monitor Audio Choć czasami nie poleca się ich z Yamahą. Może jakieś inne sugestie? Dodam, że gram w otwartym salonie ok. 25m. Lubię słuchać muzyki rockowej, ale też trochę elektroniki i muzyki instrumentalnej (Dead Can Dance itp). Fajnie by było połączyć scenę i wysoki tony Tannoy'a z wyraźniej obecnym basem, szczególnie w muzyce rockowej. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukałem kolumn z fajnym basem i po kilku testach wybrałem Mission MX4. Mam je połączone z Rotelem RA10 i grają bardzo fajnie.
Testowałem też Magnum Quantum serii 6.. jeżeli dobrze pamiętam i też prezentowały się całkiem okazale.
W moim przypadku kropkę nad i postawił wzmacniacz - testowałem kolumny pod różnymi wzmakami (pionieer, nad i chyba yamaha - ale nie mam pewności co do yamahy) no i na rotelu grały najlepiej jak dla mnie.

Pamiętam, że napaliłem się na yamahe, ale potem okazało się, że brzmienie nie w moim guście więc pytanie czy Twój sprzęt będzie fajnie grał na MX4.

To moja subiektywna uwaga, ale na formum są specjaliści, którzy mają wiedzę o różnych połączeniach wzmaków i kolumn w 1 paluszku więc czekaj aż się odezwą icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zdecydowanie lepiej, inaczej. BX6 to dobra dynamika, żywiołowość, niskie tony będą bardziej mięsiste, a góra lśniąca, całość będzie miała większy rozmach. Tannoy V4 to według mnie niestety dość przeciętne kolumny, lub potrzebujące odpowiedniego pasującego im i słuchaczowi piecyka, nawet w ich cenie można kupić sporo ciekawsze i we wielu aspektach lepsze.
Co do Dali zensor 5 to dużo byś sobie nie zmienił na plus. Co do mission mx4, lepiej 5 to mają więcej niskich tonów, średnicy, jednak wysokie tony nie są takie wyeksponowane, dźwięczne jak w tannoyach, nie wspominając o Monitor audio.
Pomyśl może tez nad jakimiś lepszymi seriami "niemieckich" kolumn, odpowiednimi do budżetu, Canton, wspomnianymi Magnat, Elac, niestety nie wiemy jakiego ( mimo kolejnej prośby cooledit) bo piszesz enigmatycznie jakieś mission, jakieś MA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przecież słyszy inaczej, ma inne potrzeby, gust, urządzony salon, w końcu wzmacniacz. Dla mnie owszem ten duet ma nieco wyeksponowaną górę, ale lepiej niby tak, bo można "przyciszyć wysokie tony" niżby brakowało, bo jej nie dosztukujesz. Jednak wartość dodana poprawy reszty pasma, zwłaszcza niskich tonów, względem Tannoy V4 jest bardzo duża.
Jak umówisz się na odsłuch tych bx6 to niech przygotują inne kolumny podobne wielkością i ceną podłogowe, warto posłuchać 2, 3 par, bo będziesz mieć punkt odniesienia względem obecnych. Nie ma co piać z zachwytu nad pierwszą słuchaną i napotkaną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...