Skocz do zawartości

yamacha pianocraft mcr750


keith

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie.Yamaha grała świetnie do czasu aż po włożeniu płyty,pojawia się napis na wyświetlaczu-nieznany lub nie ma dysku.
Ztego co się dowiadywałem to uszkodzony,przepalony laser.Czy po wymianie na inny laser,dzwięk pozostanie na takim samym(wysokim) poziomie.
Czy dla dzwieku i brzmienia ma to jakieś znaczenie jaki nowy laser będzie zamontowany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy dla dzwieku i brzmienia ma to jakieś znaczenie jaki nowy laser będzie zamontowany?

Musisz kupić laser do tego modelu.

Często dostępne są oryginały oraz zamienniki - warto kupić oryginał, mimo iż jest droższy.

Ale pierw spróbuj wyczyścić soczewkę lasera (np. izopropoanolem albo alkoholem), a dopiero potem (jak nic to nie da...) rozejrzyj się za laserem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcasz obudowę miniwieży i ew. osłonę lasera (różnie to może być w zależności od firmy CDka).
A następnie izpopropanol/alkohol na watkę i delikatnie czyścisz soczewkę.

Filmik instruktażowy masz tutaj - co prawda dotyczy to czytnika komputerowego, ale poglądowo pozwala się zorientować.
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-wyczyscic-czytnik-cd-dvd

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozkręcasz obudowę miniwieży i ew. osłonę lasera (różnie to może być w zależności od firmy CDka).
A następnie izpopropanol/alkohol na watkę i delikatnie czyścisz soczewkę.

Filmik instruktażowy masz tutaj - co prawda dotyczy to czytnika komputerowego, ale poglądowo pozwala się zorientować.
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-wyczyscic-czytnik-cd-dvd

Pozdrawiam


Dzieki RoRo-filmik dał mi jakies pojecie o tym gdzie to jest-jutro albo w weekend postaram się to zrobić.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...