Skocz do zawartości

Yamaha A-S700 + Tonsil Altus 200


Piwers

Recommended Posts

Na wstępie witam, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

Ale do meritum, udało mi się kupić okazyjnie wzmacniacz Yamaha A-S700, choć planowałem co innego ale życie pokazuje, że plany często się zmieniają.

Planuję dokupić do tego kolumny Tonsil Altus 200,
Czy wg was taki zestaw ma sens?
Z góry mówię że na lepsze kolumny już mi budżet nie pozwoli. 97 W na kanał przy 8ohm wydaje się być sensowne, tak mówią testy tego wzmacniacza, ale jak z resztą? Nie będę udawał że się na tym specjalnie znam dlatego mój post tu. Do tej pory korzystałem ze starego Kenwood'a i głośników jvc i nie był do sprzęt ani pierwszej jakości ani nowości więc przeskok będzie i tak znaczny. Nie zabrzmi może to zbyt profesjonalnie ale duże znaczenie ma dla mnie również wygląd a te kolumny mi się podobają, no ale wiem że jeśli taki zestaw ze sobą nie współgra To nie ma to sensu.
pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
połączenie kolumn Tonsil Altus ze wzmacniaczem Yamaha zaoferuje Ci brzmienie z wyeksponowanymi skrajami pasma i poważnie cofniętym środkiem. Moim zdaniem nie jest to dobra konfiguracja, szczególnie że Altus'y zdecydowanie nie odpowiadają klasie wzmacniacza.
Podaj jednak proszę więcej szczegółów - jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc na wstępie przepraszam za nie podanie wszystkich informacji, przyznam się bez bicia, że nie czytałem "posta o pierwszych postach", a co do konkretów;

Budżet na głośniki to ok 1600 PLN, z tym że jak będzie trzeba dołożyć 100-200 to jeszcze ok, więcej może być problem,

Miejsce odsłuchu ma ok 25 m^2 przy czym jest to kamienica, strop na prawie 4 m, więc kubatura jest spora, docelowo jednak w przeciągu 3-5 lat będzie to dom

Jaka muzyka? To już trudne pytanie, ale głównie stary rock, jazz i dużo 'nowoczesnej' muzyki klasycznej (mertens itp), ale ogólnie w stylach muzycznych jestem dość otwarty,

Sprzęt ma być na mam nadzieję wiele lat, póki co będzie używany do odsluchow cyfrowych z komputera, w niedługim czasie mam zamiar dokupić mu dobry odtwarzacz cd, kiedyś winyli, kolumny chciał bym zakupić Nowe,

Dziękuję za odpowiedzi i liczę na kolejne, dzięki którym uda się zdobyć coś sensownego.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z altusami sprawa jest nieco złożona, bo za 1700zł, więc za średnie pieniądze( w tej klasie ), dostajesz produkt bardzo przeciętnie grający i kiepsko wykonany. Plus za to że chociaż głośno grający.
Plusem jest to że masz dobry, mocny wzmacniacz, choć też zgodzę się że chyba za dobry na te kolumny i chyba nie najlepiej spasowany w duecie.
Dźwięk będzie dość detaliczny i jasny, mimo że yamaha da dobrą dynamikę to bas i średnica będą raczej mało plastyczne i nasycone, więc zależy czego oczekujesz.
Kwota 1700 jest taka nieco graniczna, bo w tej cenie bywają udane i dobre, ale nieco mniejsze kolumny, zaś aby kupić w miarę dobre i duże kolumny trzeba by dołożyć kilka stówek. Za nieco trochę ponad 2 tys po targowaniu kupisz dużo lepsze kolumny. Nawet popularne wersje jak Magnat quantum, Mission mx, Monitor audio, Canton gle razem z yamahą zagrają dużo lepiej niż altus, wykonanie choć to nie jest w tej bajce najważniejsze, też jakby inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
idąc za waszym tropem trochę zmieniłem podejście do poszukiwań i oto moich kilka typów, a niestety moja wiedza wynika jedynie z tego co mogę poczytać na innych forach i w testach sprzętu, elektronika w teorii to nie jest moja mocna strona dlatego te opisy mi niewiele mówią, poza podstawowymi parametrami, dlatego chciał bym usłyszeć opinie ludzi którzy się na tym naprawdę znają, a wracając do tematu dobieramy kolumny pod wzmacniacz, a moje propozycje w zakresie cenowym o jakim mówiłem (już lekko się zwiększył), to:

MONITOR AUDIO Bx5

MAESTRO S TONSIL

TONSIL MAESTRO II 180

MAGNAT QUANTUM 675

JBL ES 80

Są to nowe zestawy, wszystkie w okolicach 1800 zł

dodatkowo mam na oku 3 zestawy kolumnowe używane, niby byłem temu przeciwny, ale z 2 strony czemu nie? chyba że odradzacie zakup używanych kolumn, a moje typy to:

Maestro S II 2 Tonsil ---> 1100 zł

ACOUSTIC ENERGY AEGIS NEO THREE ----> 1350 zł

AUDIO ACADEMY MIMAS II -----> 1600 zł

Z góry dziękuje za odpowiedź, w nagrodę obiecać mogę jedynie moje zadowolenie, oraz obszerną opinię na temat tego co myślę na temat skompletowanego zestawu.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko pisać o obiektywizmie w wyborze czegoś, co każdy postrzega jednak trochę inaczej (dźwięk) i ma różne warunki, ale najlepsze z tych nowych są jak dla mnie Monitor audio bx5, i quantumy 675. Jednak w twojej sytuacji ( metraż i wzmacniacz) skłaniałbym się nieco ku quantumom, są "numer" większe od bx5 i mają balans przesunięty w niższe rejestry, co z yamahą może być dobrym rozwiązaniem. Jbl es80 oferują dźwięk detaliczny z szybkim basem, lecz czasem nieco zimnym względem np. quantumów, czy bx5, mimo to es są chyba i tak nieco lepszą propozycją niż Maestro i Yamaha.
Używane kolumny AE są dobre jednak chyba zbyt twarde i agresywnie brzmiące zwłaszcza z Yamahą.
Audio Academy słuchałem modelu Phoebe i zrobiły na mnie świetne wrażenie, zaskakujące było zróżnicowanie instrumentów, selektywność, rozpiętość brzmienia w sumie niedużych kolumn, tego modelu Mimas nie słyszałem, ale raczej AA są bardzo chwalone- kwestia dopasowania do sprzętu i gustu.
W sumie z MA bx5 , Magnat quantum, Jbl es masz proste zadanie, bo to 3 popularne modele w salonach, Magnat quantum i Jbl bywają w popularnych niemieckich elektromarketach, nawet jak masz do takiego sklepu 100km to i tak warto się wybrać i posłuchać, to się opłaca.



Cytat

Z góry dziękuje za odpowiedź, w nagrodę obiecać mogę jedynie moje zadowolenie, oraz obszerną opinię na temat tego co myślę na temat skompletowanego zestawu.


Jest zakładka "wasze systemy" , gdzie można opisać swoje subiektywne spostrzeżenia z odsłuchów sprzętu i tego już kupionego. Tak aby nie tylko oczekiwać pomocy i rady, ale dać coś od siebie innym icon_smile.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Idąc za Twoją radą jestem umówiony na przyszły tydzień na odsłuch kolumn quantum i bx5, udało mi się znaleźć sklep taki w okolicy, do granicy niemieckiej mam daleko gdyż mieszkam w Krakowie ale i tu się da znaleźć miejsce jakieś, ciekaw jestem tych audio academy, jednak do Poznania już mam dość daleko by jechać na odsłuch, dam znać po tym co sprawdzę tu, a co z podłączeniem kolumn? Jeśli jest opcją na bi-wiring to warto czy nie? A czy może nawet należy?
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto, opinie są podzielone. Nieraz słychać różnicę przypinając jedne tylko kable do sekcji low, lub high a w niektórych kolumnach różnicy nie ma( lub nie słychać). Część osób wywala z sukcesem firmową blaszkę i przeplata bardziej odizolowany kabel głośnikowy zamiast niej .
Część kolumn i tych tanich i bardzo drogich nie ma takiej opcji wcale, bo jest tylko 1 para wejścia na kabel, wiec nie ma dylematu.
Bi-wiring ma też większy sens jeśli każdy z kabli jest inny dla sekcji low, high. Zmiany to często zwykle niuanse, kolumna podłączona w taki czy inny sposób nie zmienia diametralnie swojego oblicza.
Jedno jest pewne nie ma co zakładać, że coś będzie nie tak, jak jeszcze nawet nie masz sprzętu. W takiej sytuacji trzeba się osłuchać z zestawem dłuższy czas, potem dopiero podjąć decyzję o zabawie i eksperymentach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...