Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 500-600zł


Niezrzeszony

Recommended Posts

Cześć. Tak jak w temacie szukam jakiegoś znośnego zestawu stereo do 500-600zł. Chodzi mi o kolumny i wzmacniacz. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tym budżecie nie osiągnę cudów. Chciałbym kupić jakiś używany sprzęt. Nie chciałbym się pakować w jakieś mini wieże 300W z MM itp. Może udałoby się znaleźć jakiś wzmacniacz + kolumny. Do dyspozycji mam jakiś odtwarzacz DVD, który mógłbym podłączyć. Pokój, w którym by stał zestaw ma ok. 20m2. Nie jestem audiofilem, aczkolwiek słuch mam (gram na kilku instrumentach) icon_razz.gif Głównie słuchałbym muzyki rockowej, agresywnej. Liczę na waszą pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Canton byłyby niezłym wyborem, gdyby była to konstrukcja z otworem b-r. A tak, to w 20m2 mogą okazać się zbyt delikatnie i mało basowo grającymi.
Kolumny Tannoy dyskwalifikacja. Pęknięta membrana. Zresztą do Twojej muzyki się nie nadają.

Pierwszy wzmacniacz Pioneera trochę poobijany, lepiej dać sobie z nim spokój. Co do dwóch innych, to można znaleźć lepsze w Twoim budżecie.

Odtwarzacz DVD nie jest najlepszym źródłem do stereo. Na początek może być. W przyszłości kup jakiś używany, na jaki Cię będzie stać.


Poszukam w wolnej chwili jakiegoś wzmaka i kolumn dla Ciebie, ale jak będę miał czas. dziś nie wiem, Pewniej za dzień dwa.
Do kolumn jakie chcesz kupić potrzebne będą solidne, ciężkie standy. Masa, stabilność oraz wyniesienie głośników wysokotonowych na wysokość Twoich uszu, gdy siedzisz słuchając, to podstawowe parametry takich standów. Powinny być raczej stalowe albo kamienne a możliwość dodatkowego zasypania nogi/nóg piachem (koniecznie suchy, wyprażony w piekarniku) jest atutem.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Na razie skupię się na kolumnach i wzmacniaczu, i tak mam ograniczony budżet, więc się przemęczę z tym DVD na początku, potem coś dokupie. A ile trzeba byłoby dać za jakiś w miarę przyzwoity sprzęt do odtwarzania?

Co do wzmacniaczy, to czytałem trochę podobnych tematów i sporo osób poleca Grundig Fine Arts V3. Nadaje się on do cięższych brzmień?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nieco dołożysz, to akurat pilnie pozbywam się "dużego" audio. Ew. mogę sprzedać same kolumny, bo napisałem, jak to niestety gra z tym wzmacniaczem w opisie ogłoszenia.

http://olx.pl/oferta/diy-visaton-dsm25ffl-...99-IDb1d4w.html

Do 20m2 kolumny powinny się sprawdzić, w większych pomieszczeniach dźwięk może się gubić, a basu zabraknie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu powyższych propozycji, biorę pod uwagę dwa wzmacniacze PIONEER A-450R i PIONEER A-449. Osobiście skłaniałbym się ku modelowi A-449. Dobry wybór? Jako, że jest to mój pierwszy zestaw stereo, mam jeszcze dwa pytania zielonego. Czy taki kabel na początek będzie ok? http://allegro.pl/procab-ls-25-kabel-glosn...5569985685.html albo http://sklep.rms.pl/bridge-bprc-225-bprc22...nikowy-2x2-5mm2 Jakich końcówek będę potrzebował do kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz dobry, porządnie zrobiony, nieźle grający. Jeśli zdalne sterowanie nie jest niezbędne, to ok.
Zworki łączące przedwzmacniacz z końcówką mocy z czasem zastąpiłbym czymś lepszym. Np. zworkami z lepszej miedzi czy srebra albo krótkimi interkonektami też z dobrego materiału.

Co do kabli, to w tym budżecie rzeczywiście trudno będzie kupić coś zdecydowanie lepszego, choć może jakby się rozejrzeć i trochę dopłacić, można by znaleźć coś lepszego. Ale to może innym razem. Bo nie wiesz, czy nie będziesz potrzebował delikatnej korekty jakiegoś aspektu brzmienia i wówczas trzeba będzie pomyśleć o lepszych kablach. Także tych łączących komputer i wzmacniacz.
Kable Procab są ciekawie zrobione, przypominają mi trochę Alphard DaVinci. Ale nic nie wiadomo z jakiego materiału ani o jakiej czystości jest zrobiony przewodnik. Może lepiej kup Bridge. Tu wiadomo, że są z dobrej jakości miedzi beztlenowej.
z końcówkami dałbym sobie spokój. Do wzmacniacza jak i do kolumn podłączyłbym gołe, odizolowane końcówki. Tylko raz na pół roku uciłąłbym stare i odizolował nowe odcinki. Albo te, które są przetarłbym drobnym papierem ściernym, by zetrzeć to, co się utleniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę icon_wink.gif Ostatecznie kupiłem A449. W przyszłym tygodniu powinienem mieć już cały zestaw, więc napiszę swoje odczucia. Mam jeszcze jedno teoretyczne pytanie. Moc kolumn to 70W, a wzmacniacza przy 8 Ohm 80W. Czy w takim razie mogę odkręcić głośność na full we wzmacniaczu skoro kolumny mają mniejszą moc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wzmacniaczu nie powinieneś odkręcać potencjometru na full, ponieważ w większości niedrogich wzmacniaczy w okolicach "godziny" 12 - 2 zaczynają one generować niebezpieczne dla głośników zniekształcenia.

Połączenie mocniejszego wzmacniacza ze "słabszymi" kolumnami daje często bardzo dobre wyniki, bo taki wzmacniacz potrafi dobrze, bez problemu
napędzić kolumny, "wycisnąć" z nich co najlepsze.

Wzmacniacz trzeba obsługiwać z rozsądkiem i wyczuciem. Jeśli pojawiają się w kolumnach jakieś niepokojące dźwięki, zniekształcenia, charczenie czy stuki, to powinno się natychmiast przyciszyć.
Słabszym wzmacniaczem można często o wiele szybciej uszkodzić kolumny, niż mocniejszym. Dlatego, że słabsze szybciej mogą generować niebezpieczne zniekształcenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...