Skocz do zawartości

zestaw stereo do 3500 zł


marcsol

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Od razu zacznę od tego że jestem totalnym amatorem. A teraz do rzeczy.
Chciałbym kupić zestaw stereo najlepiej mieszcząc się w granicy 3500 zł. kolumny + amplituner + kable. Jeżeli chodzi o przeznaczenie sprzętu to bede na tym sprzecie i słuchał muzyki i ogladał filmy mniej wiecej po równo, jednak nie przewiduje w późniejszym czasie dokupować kolejnych głośników, może subwoofer, ale to kiedyś. Generalnie zestaw jak najbardziej uniwersalny, chyba że lepiej obrać konkretniejszy kierunek. wiadomo jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego icon_wink.gif
pomieszczenie, w którym ma sie znaleźć sprzęt to salon połączony z kuchnią o powierzchni łącznej około 35 m2. schemat w załączeniu.
z podobnych zestawów, które gdzieś już znalazłem i mają pozytywną opinie to:
1. kolumny Magnat Quantum 675
2. amplituner Onkyo TX-NR626
Co myślicie o takim zestawie?
Jeszcze uwaga: zależało by mi na nowym sprzęcie, chyba że różnica jest tak znacząca że lepiej jednak zainwestować w sprzęt używany
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc! Pzdr!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałbym kupić zestaw stereo najlepiej mieszcząc się w granicy 3500 zł. kolumny + amplituner
2. amplituner Onkyo TX-NR626
Co myślicie o takim zestawie?



Pisałeś w dziale kino domowe, piszesz amplituner, potem wymieniasz model amplitunera w dodatku kinowego, więc kolega był nieco zdezorientowany, ale dobrze ci doradza, odradzając ampli kinowy.
Bo jeśli masz cieszyć się dobrej jakości muzyką i brzmieniem sporych kolumn, a czasem tylko nagłośnić film to lepszą jakość da ci wzmacniacz stereo. Zwłaszcza też że nie planujesz ogrodzić się kolejnymi kolumnami.
Kupując wzmacniacz stereo warto dokupić do tv DACa który przekonwertuje sygnał audio optyczny na analogowy, chyba że kupisz np Yamaha as 501 gdzie wejście optyczne dla tv już jest, lub Marantz 6005, BC Acoustique EX-222.1, a także pojedyńcze modele różnych firm amplitunerów stereo z funkcjami sieciowymi jak Onkyo TX8050, Yamaha RN500 itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Więcej niskich tonów niż w czym, masz jakiś punkt odniesienia ? No właśnie.
I więcej niskich tonów, ale jakich ?
Więcej propozycji kolumn, wystarczy zrobić widełki ceny w kolumnach podłogowych w porównywarce jakieś od np. 800- 1300zł za sztukę , wyższa kwota bo zwykle można negocjować cenę sprzętu. Lub wejść na stronę jakiegoś dobrego salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niestety nie mam żadnego porównania i troche bez sensu to napisalem z tymi tonami.
Myślałem że może ktoś podałby propozycję kilku kolumn które są warte bliższego zapoznania się i porównania. Niestety nie mam za dużo czasu na przeszukiwanie internetu i studiowania każdej kolumny w przedziale 800 - 1300 zł, których jest dosyć dużo, a dodatkowo jestem dosyć zielony w tym temacie. Nie oznacza to że mi nie zależy, a jedynie licze na drobne wskazówki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś punkt odniesienia - czegoś już słuchałeś, aby wiedzieć co bardziej tak, a co nie?
Cytat

nie mam za dużo czasu na przeszukiwanie internetu i studiowania każdej kolumny w przedziale 800 - 1300 zł, których jest dosyć dużo, a dodatkowo


Nie przesadzajmy że tak dużo, kilkanaście markowych modeli, z czego każdej z nich nie trzeba studiować, bo są krótkie stronicowe artykuły, testy .
W tym budżecie podzieliłbym wydatki tak, wzmacniacz stereo ( lub ampli stereo) od 1000-1500zł , a reszta na kolumny, czyli ok.2000-2500zł za parę . Poczytaj na początek chociaż o tych najpopularniejszych kolumnach i ich seriach, które są praktycznie wszędzie, pokroju Magnat quantum 677, a może lepiej ciut mniejsze 675( no właśnie kłaniają się potrzeby ), Canton gle (sporo nr. ale np. 470, ), Monitor audio bx6, Jbl es80, lub studio 280, Melodika BL 40, Jamo C95, Wharfedale diamond 157, czy Yamaha ns555 itd. będziesz miał szanse posłuchać przed kupnem. To niemal kolumny z sieciowych salonów i elektromarketów- co nie znaczy że złe, czy takie same, nie, są bardzo różne, lepsze, dobre i także gorsze .
A są w tych samych pieniążkach kolumny różniące się bardzo diametralnie, jak choćby Klipsch F2, a Dali zensor 5, Tannoy v4 a Magnat quantum 675, trzeba też mieć tego świadomość, żeby nie wpaść w pułapkę, że jak podobna cena, wielkość to grają tak samo. Może warto poszukać używanych kolumn, ale na gwarancji, wyższej klasy po forach audio. Może będą gdzieś w pobliżu twojego miejsca zamieszkania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A są w tych samych pieniążkach kolumny różniące się bardzo diametralnie"
Dzięki wielkie! Widzę że wybór jak najlepszego nagłośnienia nie jest prostą sprawą i są to kwestie indywidualne, ale na pewno naprowadziles mnie na kilka konkretnych produktów, także chyba jednak postaram się zagłębić nieco w temat! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzę że wybór jak najlepszego nagłośnienia nie jest prostą sprawą i są to kwestie indywidualne,


Wybór jest duży, trudny i czasem nieoczywisty. Cóż, to chyba nie zakup jabłek, że jak nie smakują championy, to jutro kupisz sobie ligole.
Pewnie że jak ten sprzęt, ma sobie tylko jakoś tam plumkać, czy tobie nie zależy, lub kwota 2,5tys nic nie znaczy dla budżetu domowego, kupisz za kwartał następne. Jednak jak nawet jedna odpowiedź z tych brzmi inaczej, warto się pochylić nad sprawą, zrobić sobie dzień wolny -pojechać , posłuchać, porównać, to się opłaca.
Warto też posłuchać kolumn pod kątem ich wielkości, jedni wolą monitory ( dobre większe monitory ) w pokojach do 20m, inni średnie gabarytem podłogówki, a inni wstawiają wielekie kolumny oparte na dwu 20cm niskotonowcach ! Absolutnie nie można powiedzieć że kolumna z większymi głośnikami zagra niżej w basie, czy tym bardziej lepiej. Czasem lepiej wybrać model mniejszy, a wyższej serii( droższy ale bardziej dopracowany) np. z popularnych Monitor audio lepszym jest droższy, a mniejszy model Monitor Audio BX5, niż większy, ale niższej serii MR6, czy Magnat quantum 675, zamiast taniego budżetowego, ale dużego Magnata supreme 2002.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...