Skocz do zawartości

kino domowe do 3500 zł


oleg1989

Recommended Posts

Cześć!
Szukam kina domowego do 3500 zł.
Jestem w 100% zielony w temacie, próbowałem sam szukać czegoś w necie i po marketach ale nie potrafię tego jakoś sensownie ogarnąć, a obsługa próbuje wcisnąć głównie to co mają na stanie :/

Kino przeznaczone do:
- 50% filmy;
- 25% ps3;
- 25% muzyka.

pokój:
4,5m na 4m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma być w tym zestawie?
Amplituner + 5 kolumn + subwoofer?
Potrzebujesz jeszcze odtwarzacz bR?

Nowy zestaw czy używany?
Kolumny małe (niskie tony głównie z subwoofera), czy też chcesz mieć na froncie kolumny podłogowe?


A najlepiej przeczytaj ten wątek "Pierwsze posty..." i na podstawie tego podaj więcej informacji
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
widzę, że źródło już masz (PS3), tak więc musimy złożyć możliwie najlepszy system, zbudowany na bazie amplitunera i kolumn (kwestia tylko czy w konfiguracji 5.0, czy 5.1).

Moją pierwszą propozycją będzie zestaw, który oczywiście bardzo dobrze zagra w kinie domowym, jednak większą uwagę zwracamy na dobre stereo, muzykę. Będzie to amplituner Onkyo TX-535 z kolumnami Indiana Line Nota 555. Zawsze w przyszłości jeśli będzie Ci brakowało najniższego basu, pozostanie dokupienie subwoofera.
Drugą opcją, z naciskiem na kino domowe, efekty będzie zestaw także oparty na amplitunerze Onkyo TX-NR535 lub Denon AVR-X520BT. Do powyższej elektroniki zastosowałbym zestaw kolumn Jamo S 526 HCS, wspomaganych subwooferem Jamo Sub 210.

Na koniec pozostawiłem konfigurację, która trochę przekracza założony budżet, jednak pod względem jakości dźwięku będzie bezkonkurencyjna - to elektronika Onkyo oparta na kolumnach Monitor Audio Bx5/Bx1/BxC - http://q21.pl/onkyo-tx-nr535-monitor-audio...-bx-centre.html

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, PS3 chcę wykorzystać jako odtwarzacz.
zastanawiałem się nad zestawem: Audio Pro AVANTO HTS + DENON AVR-X1100W.
Kwestia dołożenia trochę $ jest w moim przypadku do przejścia, nie trzymam się w 100% założonych granic gdy okazuje się, że warto dołożyć więc jestem w stanie przełknąć trochę większy niż założony wydatek. Powiedz mi proszę jeszcze tak plus/minus jakie dojdą jeszcze koszta za okablowanie?icon_razz.gif no i czy do tego najdroższego proponowanego przez Ciebie zestawu będzie potrzebny sub? czy bez niego zestaw też będzie dawał radęicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
dobre kable to wydatek około 30 zł./m do kolumn przednich i kilkanaście złotych do efektowych. W Twoim pomieszczeniu można spokojnie wykorzystać system bez subwoofera, i tak będzie dynamiczny, mocny dżwiek. Zawsze natomiast subwoofer możesz sobie dokupić, natomiast jak już na początku zdecydujesz sie na gorsze kolumny, nic już nie dokupisz, żeby polepszyc brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...