Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

Wiesz......są ludzie dla których drink za 20 000zł to NIC - nawet nie zauważą, że coś im z konta zeszło, więc dla kogoś gdzieś ta racjonalność jest.

Dla mnie ,,idiotyzmem" jest wejść jako nowa firma z takim produktem w takich pieniądzach. Kurcze, rozumiem że nad czymś pracowało się wiele lat......rozumiem, że nie są to bułki czy chleb i nie można na tym zarobić ,,50gr" bo nie sprzedaje się ,,to" codziennie, ale.......(cały czas zakładam, że ten kable ,,działa") to z czego on jest !!!!???? Inaczej.......z czego by nie był to myślę, że patent to jakieś 95%, a 5% koszt materiałów.........niech będzie 10%

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki był plan , wyskoczyć z drogim kablem co by ludzie nie pomyśleli iż robili kable za 2000zł a tu takie za 42000 więc pewnie to ten za 2000 ale z pokrętłem "zabawy" :D 

Wątpię by w PL ktoś to kupił ,a na zachodzie też średnio bo kto wyda tyle kasy na coś bez "renomy" , tylko ktoś kto chce mieć jako jedyny i pierwszy na Świecie coś takiego :P Może w tym tkwi zawiły plan , taki top audiofil rozreklamuje i następni będą chętni ;) 

Dla mnie kable z jakimiś pokrętłami to już istne sci-fi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kamill00 napisał:

Wiesz......są ludzie dla których drink za 20 000zł to NIC - nawet nie zauważą, że coś im z konta zeszło, więc dla kogoś gdzieś ta racjonalność jest.

Ja piszę o tym czy kable zasilające "grają" - nikt nigdy tego nie udowodnił

Jasne że jak ktoś ma kaprys to za biżuterie zapłaci i 100000 ale niech nie mówi że to "gra" tylko z emu się kabelek nowy spodobał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...
35 minut temu, Atropos napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to przewód jest dwużyłowy, wtyczka wąska, bez bolca. Czym to zastąpić i czy w ogóle jest sens ?

Przykro mi to pisać ale niestety nic Ci to nie da. Moze poza fajnym wygladem nowego kabelka jesli ten bedzie faktycznie fajny :P

nie ma tu ironi ani podsmieszkow, pisze to z pełną powagą! Jesli szukasz zmian dzwieku to naprawdę daj sobie spokój. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...

W najbliższym czasie chciałbym zmienić kabel zasilający pomiędzy listwą, a ścianą. Obecnie używam taki jeden do falowników. Niestety ma on 4x2,5 przez co jest za gruby i źle się układa. Chciałbym go zmienić na coś bardziej elastycznego, a przy okazji dorobić kilka sztuk do sprzętu, bo te czarne to tak nieaudofilsko wyglądają😉. Znalazłem kilku kandydatów w rozsądnej cenie do 50 zł za metr przy grubości 2,5mm.

Taga Harmony ETPC-BC

Belden 19364 

KaCsa KC-FP25

Melodika MDC3250

Bitner LIYCY 3x1,5

Jak powszechnie wiadomo, to Melodika zamula, więc raczej odpada😉. Taga natomiast wygląda najbardziej ,,profesjonalnie". A jak się sprawują ww kabelki od strony nazwijmy to mechaniczno-wizualnej? Może ktoś je ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałbym chińczyka z Aliexpress, przeważnie są na kablu Furukawa OFC. świetnie się prezentują, fajne wtyczki, naprawdę porządnie ekranowane (czujnik wykrywający przewody nie wykrywa go) - ale !!!.  No jest sztywny. Wizualnie super ale mechanicznie ciężej będzie bo to żyły 3x6mm2 chociaż można i cieńsze. Poszukaj sobie pod hasłem Furutech, Furukawa itp. Wpływ na brzmienie? Nie wypowiadam się. Mam takowy za około 100pln po prostu w myśl filozofii, że na pewno nie będzie gorszy niż zwykły komputerowy z żyłami 3x1mm2. I fajnie, rasowo się prezentuje. Tu pierwszy z brzegu Link na miedzi monokrystalicznej OCC. Komentarze raczej przychylne. Ewentualnie trochę drożej link do Furukawa . Nie pytaj mnie czy oryginalny, czy nie.

6 godzin temu, Seb napisał:

A jak się sprawują ww kabelki od strony nazwijmy to mechaniczno-wizualnej?

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Furutech. Krell Cryo jest najpopularniejszy🤪. Właśnie z tą oryginalnością to chyba największy problem. Na pewno na plus można zaliczyć wygląd tych kabelków. Często też mają całkiem skomplikowaną budowę. Ceny też całkiem przystępne w porównaniu do kabli dostępnych u nas. Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób, aby sprawdzić, czy rzeczywiście jest tam te 5N albo OCC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz widok po lewej fabrycznego kabelka od Magnata, którego kiedyś miałem. Ciekawostka, Magnat dawał kabel 2-żyłowy, bez żyły PE. A po prawej chińczyk 3x6mm2. Naprawdę nie ma się do czego czepić, w sensie wykonania chińczyka. Podwójny ekran, jak pisałem parę postów wcześniej nie wykrywa go czujnik czyli naprawdę dobrze ekranuje. Kiedyś rozebrałem wtyczkę, tę od strony gniazdka - bardzo ładnie wszystko zarobione, ekran podłączony po tej stronie do żyły PE, by ewentualne zaindukowane zakłócenia poszły do ziemi, nie ma mowy o jakimś niechlujstwie montażu. Gdy odwinąłem oplot na izolacji kabla były napisy Furukawa. 

Zmian w brzmieniu nie stwierdziłem. Kiedyś tam zapisałem się na FB do takiej grupy "Z szacunku do kabla" i tam jest od cholery opisów, testów i recenzji takich chińczyków. Z tym że te opisy są niejako kopiuj-wklej z opisów, które my tu na forum stosujemy wobec wzmacniaczy i kolumn. "Pojawiła się świetna kontrola niskich tonów, precyzja, wybrzmienia gitar nabrały masy, perkusja stała się bardziej live, zniknęły/pojawiły się sybilanty, sprzęt gra przynajmniej półkę wyżej" i tak dalej. Może w jakimś wypasionym systemie jest to zauważalne i słyszalne, ale nie w moim. Kable głośnikowe "słyszę", ale zasilający zmieniłem po prostu dla higieny psychicznej no bo jak widać ten który wtedy miałem był strasznie badziewny. Nie kosztuje majątku by sobie żałować.

kabel.jpg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...