Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

Jakiś idiotyczny silnik to tłumaczy. Pewnie chodzi że przekrój  4mmKwadrat.  Jeszcze jest podobny z "gorączka z włókna węglowego"

Albo RCA "jedna para tlenu-darmowa miedziana" czyli: One Pair oxygen-free copper. 

Jednym słowem można się nieźle wp...ić. Miało być darmowe a tu niestety trzeba zabulić :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jest gdzieś do zobaczenia przekrój tych chińskich przewodów żeby zobaczyć co tam mają w środku? Spotkałem się już z przewodami (nie zasilającymi) grubości palca, kilka nawet rozebrałem, a w środku przywitał mnie milimetrowy drucik. Rekordzistą był jakiś popularny RCA CX Cable z Allegro za kilkadziesiąt zł. Solidne kabliszcze tylko z zewnątrz, a w środku coś co wyglądało jak włos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lpomis napisał:

Z ciekawości - jest gdzieś do zobaczenia przekrój tych chińskich przewodów żeby zobaczyć co tam mają w środku?

Ten zalinkowany przeze mnie dwa posty wcześniej ma zdjęcia samego kabla. Zresztą jak już pisałem rozbierałem wtyczkę i widziałem te żyły, jest ok, nie ma niespodzianki.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MMarek napisał:

Qrczę, miałem już nic nie kupować, ale taką "Furukawę" na urodziny,  które są w styczniu sobie sprawię. Prosze tylko nie pytać, ile wiosen? 😀 Termin dostawy bardzo krótki.

tutaj masz na 11 stycznia

https://pl.aliexpress.com/item/1005003071484122.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.41a04bf75RrRhB&algo_pvid=6cec5061-7d72-4d74-be94-da95bb149d64&algo_exp_id=6cec5061-7d72-4d74-be94-da95bb149d64-3&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000023790261146"}&pdp_pi=-1%3B184.03%3B-1%3B-1%40salePrice%3BPLN%3Bsearch-mainSearch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, za jakiś czas, gdy już skonfrontuje się go z pożyczonym od kolego firmowym kablu, trzeba będzie go wystawić w ogłoszeniach jako "replika".  // typowe ... kupowanie oczami.

A ja często słyszę ze trace pieniądze w kablach, ciekawe kto bardziej?  ja mój odsprzedam, a jak będzie z "repliką?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym porównał jakąś drogą, pięknie grającą sieciówkę renomowanego producenta z moim Bitnerem na byle jakich wtykach. Powstrzymuje mnie  jednak świadomość wydania chorych pieniędzy na kawałek miedzianego kabla, żeby usłyszeć drobne niuanse w muzyce w porównaniu z tym nieaudiofilskim. Chyba, że nie mam racji, to napiszę tu, że się myliłem. Ktoś chętny na pożyczenie na tydzień?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to takie samo-nakręcanie się. Jeden napisze że jest wow, drugi napisze że "chyba jest lepiej", do tego przeczytasz fajną recenzje i kilka stów człowiek lżejszy. Podobnie jak kolega wyżej chciałbym "posłuchać" takiego ekskluzywnego zasilającego. A najlepsze że przy odrobinie zaradnosci można samemu sobie poradzić. Taki fajny przykład to kabel zasilający audio od Tomanek za 140zł. Budowa to kabel Lapp Olflex (owszem, oplot cynowany i folia) i wtyki budowlane Bals. 

Sam kabel (na zdjęciu 4x2,5mm2) to 7 zł, jest to kabel falownikowy /silnikowy - jednej żyły nie używamy wtedy. Wtyki jakie kto chce. 

W pracy mam od cholery takiego kabla. W zeszłym roku po inwestycji wziąłem sobie kilka takich ponad metrowych odcinków bo wylądowały w "koszu" dla złomiarza. Mamy te wszystkie filozofie Lean Manufacturing w myśl których "nie wiesz czy potrzebne to wyrzuc" by nie tworzyć bałaganu i domowego "może przyda się". Zrobiłem sobie z tego dwie listwy zasilające i nadmiar rozdałem forumowiczom z którymi utrzymuję bliski kontakt na priv. Do listew dałem złocone wtyki replika Oyaide z Ali i wygląda rasowo, na pewno lepiej niż Bals. 

Screenshot_2022-01-01-15-23-31-954_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-01-01-15-26-11-979_pl.allegro.jpg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Seb napisał:

Jasne, rozumiem.

Pare dni temu odwiedził mnie kolega Jarek ze swoim niepozornym kabelkiem AudioQuest (wysoki model z poprzedniej serii - na srebrze), któremu zamienił wtyki z firmowych na topowe Furutech (50-ki) .... różnica pomiędzy moim topowym kablem (PAD Venustas) a jego ...  słyszalna natychmiast, niestety ... jego lepszy.  

Owszem, kabel potrzebuje chwili (~5-10min) i już słychać różnice, nie trzeba tygodnia wiec zapraszam do Wejherowa Ciebie i Twój kabelek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem osoby kupujące firmowy kabel ze szpuli jak Neotech, Wireword, Audioquest, Furutech, Supra itp. do tego jakieś sprawdzone wtyki furutech, Viborg, Audioquest, Wattgate itd. łącząc wszystkie wymagane elementy w całość w postać kabla zasilającego, a to wraz z własnym nakładem pracy daje firmowy kabel w niższej cenie, co w pełni popieram. i sam zaczynam się zastanawiać nad kablem Furutech DPS 4.1 w celu obniżenia ceny końcowej, to za cholerę nie pojmuje chęci kolejnych oszczędności, czyli kupowania na Alli.  Co takiego popycha ludzi do takiego zakupu?  opisy o czystości miedzi czy srebra? - papier wszystko przyjemnie / wygląd oplotu?  - można go zawsze zmienić / podrabiane wtyki? - i co? mają być lepsze od oryginalnych? 

Fafniak pisze, że kabel to kabel ............ i ma racje, z Alli kupujecie ten sam kabel który dostaliście wraz ze sprzętem tylko w innym kolorze i wyższej cenie (wszyscy dziś wiedzą, że kupuje się oczami) Ale? ... jeśli szukacie poprawy w graniu a nie w wyglądzie, to chyba nie tedy droga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce kabel klasowy za śmieszne pieniądze to zdecydowanie polecam Oyaide Tunami. Jeśli firmowy to można tanio znaleźć na czerwonych wtykach ( to oyaide 046) lub drożej na białych wtykach ( to oyaide 004). Jeden jak i drugi kabel to klasa. Widziałem naprawdę drogie systemy tym okablowane. Sama konfekcja przebija klasa brzmienia wiele innych firm. Przećwiczyłem większość ich wtyków i jestem pod wrażeniem. Dowodem na to jest to, że wiele firm kablarskich kupuję oyaide nie zmieniając nic lub wprowadzając kosmetyczne poprawki. Maestria jeśli chodzi o powiązanie metalurgii z brzmieniem.

Jeszcze jedno. Jeśli tunami to tylko V1 na miedzi pcocc Furukawy.

Darujcie sobie chińczyki. Szkoda kasy. Lepiej poczekać, odłożyć i mieć coś co jest coś warte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jesli to ma być jakiś żart? to nie bardzo jest śmieszny i do tego fatalne zdjęcie w poważnym temacie, ehh...

Kiedyś podobnie napisałem do @Kubakk i " wylądowałem" w "ignorowanych". Więc miej sie na baczności... ;)

"swoją drogą"... to faktycznie lepiej nie wrzucać "nie poważnych wpisow" pomiedzy tak "poważne" wpisy tutaj 👍😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jesli to ma być jakiś żart? to nie bardzo jest śmieszny i do tego fatalne zdjęcie w poważnym temacie, ehh...

Jeśli piszesz per Jarek (nie wiadomo kim on jest) to nie licz ,że nie będzie takich żartów. Znam Jarka ? 99,9% innych forumowiczów zna Jarka ? Jeśli nie to niegrzecznym jest pisać o kimś kogo nikt nie zna per imię , mogłeś napisać "odwiedził mnie kolega" i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...