Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

Dnia 2.01.2022 o 15:28, baliosia napisał:

Mam kilka różnych kabli: Yarbo SP-2200PW i SP-8000PW, Belden 83803, Oyaide Tunami V2, Viborg VP1606.  Każdy z nich "gra" inaczej, każdy z klocków inaczej reaguje na podłączenie: najbardziej czuły na zmianę sieciówki jest odtwarzacz CD, najmniej lampa.

Dziwie się jeszcze Fafniak Ciebie nie atakuje o 'ślepy test' bo napisałeś o różnicy w "graniu" po użyciu różnych kabli sieciowych.

No nic, tak to już jest, że na zasilaniu kostki D/A (u Ciebie CD u mnie DAC) najlepiej słychać różnice. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dziwie się jeszcze Fafniak Ciebie nie atakuje o 'ślepy test' bo napisałeś o różnicy w "graniu" po użyciu różnych kabli sieciowych.

No nic, tak to już jest, że na zasilaniu kostki D/A (u Ciebie CD u mnie DAC) najlepiej słychać różnice. 

Taka ciekawostka apropo "ślepego"....  była u mnie na odsłuchu znajoma która nie ma sprzętu, słucha na co dzień na laptopie...  Zmieniłem jej kabel na CD z Oyaide na srebrny Yarbo od razu zauważyła że dźwięk się wyostrzył i jej nie pasuje (mi zresztą też ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fafniak napisał:

No i po co to?

Miałeś szansę, zrejterowałeś.

Moja "szansa" była grzecznościowa i nie potrafiłeś tego uszanować.

42 minuty temu, baliosia napisał:

Taka ciekawostka apropo "ślepego"....  była u mnie na odsłuchu znajoma która nie ma sprzętu, słucha na co dzień na laptopie...  Zmieniłem jej kabel na CD z Oyaide na srebrny Yarbo od razu zauważyła że dźwięk się wyostrzył i jej nie pasuje (mi zresztą też ;))

Nie dziwi mnie nic, sadze, że kable słyszy mocna większość, jedni o tym piszą inni nie, jeszcze innym na tym nie zależy ..... w końcu kable nie są tanie i temat odpuszczą, są też tacy co piszą oficjalnie ze jednak chyba nie słyszą i nikt im tego nie wypomina, ale jest też paru którzy nie potrafią się z tym pogodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Moja "szansa" była grzecznościowa i nie potrafiłeś tego uszanować.

Twoje "uszanować" oznaczało zrobić test który ze ślepym nie miał nic wspólnego. Nie byłeś w stanie nawet odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie chcesz zachować podstawowych zasad takiego testu. Za to rozkosznie chciałeś się zakładać o wynik. 

Chcesz coś jeszcze dodać?

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fafniak napisał:

Twoje "uszanować" oznaczało zrobić test który ze ślepym nie miał nic wspólnego. Nie byłeś w stanie nawet odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie chcesz zachować podstawowych zasad takiego testu. Za to rozkosznie chciałeś się zakładać o wynik. 

Chcesz coś jeszcze dodać?

 

Jak to było dokładnie -- wszyscy tu doskonale wiedzą

Dodać?  hmm..    Jest takie powiedzonko ...  troszeczkę je zmodernizuje, a idzie to tak ...

Moge jeść ... byle co

mogę pic! ... byle co

.... ale nie słucham kabli ... z byle kim. 

Sorry ... uczestników tematu, za tą prywate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dominik Poślednik napisał:

To dlaczego ludzie kupują kable głośnikowe w różnym przedziale cenowym 🙂

 

Ciekawe jest to że, wiekszosc tematów o kablach zasilajacych predzej czy pozniej "emigruje" w strone głośnikowych 🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eMBe napisał:

Grające kable zasilające to jeszcze większa abstrakcja.
Nie wiem jak skopany musiałby być sprzęt lub kabel żeby coś "grało" inaczej.

 

Zapraszam na odsłuch. I tyle w temacie.

 

Jak ktoś nie słyszy różnicy to nie powinien się tu wypowiadać a tym bardziej doradzać.

Mój ostatni wpis w tym wątku. 

P.S. Kolejna ciekawostka. W moim systemie największe różnice na kablach zasilających. Najmniejsze na głośnikowych. U każdego będzie inaczej, każdy ma inny sprzęt,  inny prąd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, baliosia napisał:

Jak ktoś nie słyszy różnicy to nie powinien się tu wypowiadać a tym bardziej doradzać.

A jesli ktoś słyszał różnicę dopóki nie zrobił "ślepego testu" to ma.... no właśnie? Może pisać czy nie?

3 minuty temu, baliosia napisał:

Mój ostatni wpis w tym wątku. 

Wyjątkowo odpisz proszę, bo nie wiem czy mogę sie udzielać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się irytacji kolegi @baliosia, ale do rzeczy.

Proponuję Panom kwestionującym wpływ kabli na brzmienie taki eksperyment: połączcie klocki systemu kablami miedzianymi (zasilające komputerowe będzie najtaniej), głośnikowe również miedziane jakiekolwiek, IC dajcie srebrny, potem w miejsce jednego z zasilających wepniecie przewód z licy srebrnej, który ja Wam podeślę (sprawdziłem, mam go jeszcze w domu) i wtedy wrócimy do rozmowy. Zgoda?

A propos ślepych testów to nie dają wiarygodnych wyników ale to tylko na marginesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

jeszcze innym na tym nie zależy ..... w końcu kable nie są tanie i temat odpuszcz

Ale skomentują, bo przecież jakże to...

Tylko po co przejmować się pajacami

Wiesz, że twoja stopka niektórym w oczy kole?

Ale lepsze to niż cymbał  z jamnikiem 😁

10 godzin temu, Seb napisał:

Poproszę coś konkretnego w temacie,  zamiast moralizującego bełkotu. Dziękuję. 

Z bezpiecznych wyborów, to Elecaudio 361B lub 321B, dobre wtyki np Viborg i tyle.

Trochę drożej Furutech 314 Ag II na zwyklych wtykach Viborga Cu lub wyższy ich model z aluminiowym korpusem.

Jak ktoś twierdzi, że byle Melodika zagra tak samo jak chociażby taki kabel jak na zdjęciu, jeszcze zarobiony porządnie, to niech zacznie zbierać znaczki, albo założy swój wątek o dyrdymałach, że kable nie mają znaczenia. A nie prowokuje tutaj.

 

IMG_20211115_192142.jpg

IMG_20211122_163646.jpg

IMG_20211126_213143.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomek4446 napisał:

Ciekawość mnie zmusiła do zadania pytania. Czemu widełki ?

A wolałbyś gołe? 

😁

Odpowiadam, bo wtyki prosiły się o widełki z którymi jest większe pole powierzchni styku. Jak chcesz poczytać jak to zadziałało na tym kablu to na PW mogę podesłać opinię. 

A jak chcesz zobaczyć jak wyglądają druty zagniecione śrubkami to proszę bardzo, ale jest to powód dla którego warto oprawiać tulejkami lub widełkami. 

Pomijam już bezpieczeństwo użytkownika. 

 

IMG_20211126_181244.jpg

IMG_20211126_174350.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...