Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

21 minut temu, DiBatonio napisał:

Odpowiadam, bo wtyki prosiły się o widełki z którymi jest większe pole powierzchni styku.

Ok. Dzięki za wyjaśnienie , ma to sens. Właśnie wczoraj zarabiałem zasilający Supry , szczerze to nie wpadłbym na to by przylutować widełki . Możesz wstawić link jakie kupujesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Jak ktoś twierdzi, że byle Melodika zagra tak samo jak chociażby taki kabel jak na zdjęciu, jeszcze zarobiony porządnie, to niech zacznie zbierać znaczki, albo założy swój wątek o dyrdymałach, że kable nie mają znaczenia. A nie prowokuje tutaj.

Dlaczego na sprzęcie X kabel zasilający Melodika "zagra" inaczej niż to coś ze zdjęć?
Po co kable zasilające w komplecie z amplitunerem/wzmacniaczem etc.?
Dlaczego producenci sprzętu X nie informują o tym, że ich kable zasilające są do bani i trzeba kupić kabel audiofilski żeby zaczął ich sprzęt zagrał tak jak należy? Albo w drugą stronę. Dlaczego nie informują, że ich kabli zasilających nie trzeba wymieniać?

Mogę zadać więcej pytań ale jakoś wątpię, że uzyskam sensowne odpowiedzi. Odpowiedzi bez prowokacji.
 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

po co przejmować się pajacami

To tyle jeśli chodzi o prowokowanie Batonie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomek4446 napisał:

Ok. Dzięki za wyjaśnienie , ma to sens. Właśnie wczoraj zarabiałem zasilający Supry , szczerze to nie wpadłbym na to by przylutować widełki . Możesz wstawić link jakie kupujesz ?

Widełki nie są przylutowane tylko zaprasowane odpowiednią matrycą/ praską.

17 minut temu, eMBe napisał:

Dlaczego producenci sprzętu X nie informują o tym, że ich kable zasilające są do bani i trzeba kupić kabel audiofilski żeby zaczął ich sprzęt zagrał tak jak należy? Albo w drugą stronę. Dlaczego nie informują, że ich kabli zasilających nie trzeba wymieniać?

Dobre....😆😆😆

Wyświechtane frazesy mi tutaj imputujesz.

Z tego samego powodu, co producenci kolumn nie dają kabli głośnikowych,  może być...?

Nie wchodź ze mną w te dyskusję, bo nie chcę bana.

Może najpierw pożycz gdzieś Melodikę i jakiegoś na przykład Enerra wepnij jeden posłuchaj kilka chwil najlepiej kilka dni, a później wepnij drugi i będziesz wiedział. 

Zakładam, że masz sensowne klamotki do słuchania muzyki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DiBatonio napisał:

Z tego samego powodu, co producenci kolumn nie dają kabli głośnikowych,  może być...?

Nie dają bo ciężko byłoby z długością trafić. Wiedząc jakie druty stosują do okablowania wnętrza kolumny, to generalnie można założyć, że mają to w tym..., czym je połączysz ze wzmakiem.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slaw0001 napisał:

Nie dają bo ciężko byłoby z długością trafić. Wiedząc jakie druty stosują do okablowania wnętrza kolumny, to generalnie można założyć, że mają to w tym..., czym je połączysz ze wzmakiem.

Np. W drogich Dynaudio Confidence 50 , w środku stosują Van den Hul The Snowline, którego cena wynosi około 35 zł za 1m. Cena kolumn około 111000 zł

image.png.8b7393b30ec3f2814095e0049bb75faa.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ale nie słucham kabli ... z byle kim. 

Także tego...

2 minuty temu, Dominik Poślednik napisał:

Np. W drogich Dynaudio Confidence 50 , w środku stosują Van den Hul The Snowline, którego cena wynosi około 35 zł za 1m. Cena kolumn około 111000 zł

No to i tak sie postarali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

Wiesz, że twoja stopka niektórym w oczy kole?

Przecież schowałem sygnature .. coś widać? wystaje?

28 minut temu, slaw0001 napisał:
13 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ale nie słucham kabli ... z byle kim. 

Także tego...

Ja Cie proszę nie rozrywaj na części, tylko całość ma sens i przesłanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Jak mówię , że się lutuje i zagniata to ..... mówię ! :) 

Zagniotłem kabelek w tulei widełek zostawiając 2 mm wolnej przestrzeni od strony widełek. I tą końcówkę zalałem cyną zespalając z tulejką.  

 

W salon Kezard używają zagniatarki, wpierw dobierając odpowiedniej średnicy tulejkę, lutowania nie ma.

1 minutę temu, Amarok napisał:

Sygnatura jest widoczna.

Dzięki za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby lutować przy 1000 stopni ;) a nie w okolicach 180-250

14 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Z jednej strony Tomku masz racje z tym lutowaniem, zawsze to pewniak, z drugiej to jednak wpływ temperatury na drut, nie koniecznie pozytywny dla struktury.

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Przecież schowałem sygnature .. coś widać? wystaje?

Nie wiem jak ją schowałeś - ale chyba to się nie udało...
Być może warto ją skrócić/zmniejszyć odstępy między linijkami (co nie zawsze się udaje - patrz mój przykład).

Jak ktoś przegląda Forum jako niezalogowany użytkownik - to nie widzi sygnatur (stopek).
Po zalogowaniu - sygnatury (stopki) stają się widoczne.

Pozdrawiam
PS. Co do przeszkadzania/kłucia w oczy - to Twoja poprzednia sygnatura była mało czytelna. A co do wypisanego sprzętu który masz w stopce - to mnie nie przeszkadza i chyba większości użytkowników również nie. Przynajmniej widać, że jest na Forum co najmniej dwóch użytkowników podstawowych wzmacniaczy Maka i jak ktoś jest ciekawy lub nie słyszał to może Wam zadać pytanie na temat 252.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

W salon Kezard używają zagniatarki, wpierw dobierając odpowiedniej średnicy tulejkę, lutowania nie ma.

Bo tak właśnie to się robi.

43 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Sam jestem zwolennikiem lutowania (RCA i głośnikowe), ale na zasilaniu nie

Bardzo dobrze  Marcinie😉

Jedynie jak już ktoś koniecznie chce zgniatać przewody we wtyczce, powinien zabielić kikuty, by cyna chwyciła wszystkie druciki i je ze sobą zespoliła.

A jak wyglądają takie przewody widziałeś na zdjęciach wyżej, więc sprawa oczywista chyba.

Pzdr

 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Musiałby lutować przy 1000 stopni ;) a nie w okolicach 180-250

Otóż nie.

Wystarczy, że ktoś dłużej trzyma taki grot ze spoiwem, bo zazwyczaj tak jest u początkujących niedoświadczonych w lutowaniu. To bardzo ładnie widać co się dzieje z drucikami, jak zmieniają kolory, a i spoiwo jest też przegrzewanie i wychodzi kaszka, a nie gładki lut. Zwłaszcza jeśli ktoś nie umie obchodzić się z lutownicą i cyną z domieszką srebra zwłaszcza bezołowiową. 

Zatem ..... tego😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RoRo napisał:

Nie wiem jak ją schowałeś - ale chyba to się nie udało...

No faktycznie, nie udało zamieść jej pod dywan, nadal wystaje, cholerka uzbierało się tego przez te 4lata i 6 miesięcy.

Komu kole w oczy? .. proszę, ręka do góry.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Nie wiem jak ją schowałeś - ale chyba to się nie udało...
Być może warto ją skrócić/zmniejszyć odstępy między linijkami (co nie zawsze się udaje - patrz mój przykład).

43 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Komu kole w oczy? .. proszę, ręka do góry.

Sposób aby nieco ścisnąć sygnaturę (zrobić mniejsze odstępy pomiędzy wierszami) jest bardzo prosty. Zamiast tradycyjnego Entera użyjcie kombinacji Shift+Enter.

Tak wygląda przerwa pomiędzy wierszami z tradycyjnym Enterem

Tak wygląda przerwa pomiędzy wierszami z tradycyjnym Enterem

Tak wygląda przerwa pomiędzy wierszami z kombinacją Shift+Enter
Tak wygląda przerwa pomiędzy wierszami z kombinacją Shift+Enter

------------------------------------------------------

Sorki za offtop.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...