Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, sthEn napisał:

co chyba nie wierzą w magiczne "granie" kabli zasilających, ale z drugiej strony nie przyznam się przecież, że chcę "gruby" kabel, bo ładnie wygląda.

Tu masz akcesoria do takiej zmiany wyglądu kabla za dwie dychy, by wyglądał jak ten za 2 tys. :) 

https://www.blackdotaudio.eu/akcesoria-do-konfekcji-kabli-c-308.html/s=2

Też nie o to chodzi, nie popadajmy w skrajności - tak jak napisałem, nigdy nie używałem porządniejszych kabli zasilających, bo nigdy nie wierzyłem, że cokolwiek to zmieni.

Nowe chcę kupić z ciekawości, nie patrząc na opisy jakie to cudowne zmiany podobno można uzyskać. Jeżeli usłyszę zmianę - super. Jeżeli nie - też super, bo wciąż będę miał ładniejsze, i jednak chyba bardziej bezpieczne dla sprzętu kable. 250zł+ za jeden kabel zasilający, o której wspomniałęś to dla mnie kwota nie do przełknięcia. Stać mnie, ale nie o to chodzi.

Jakieś kable jednak muszę kupić, żeby się przekonać, bo audiofilskich bajek i peanów czytać nie mogę. A jak już mam kupić, to uważam - może błędnie - że składak zrobiony przez "Pana Krzysztofa" na zbierających świetne opinie (znowu... ile w tym placebo nigdy się nie dowiem) Beldenach będzie rozsądniejszą opcją, niż kabel znanej w świecie audio marki, gdzie dopłacę często kilkaset % ceny za samo logo Melodika, Wireworld czy innego Chorda.

Zakończę temat, bo rzeczywiście jest to złe miejsce dla kablowych sceptyków :) Nie będę nikomu wmawiać swojej racji, ale też w sumie nie lubię być ewangelizowany.

Edytowano przez sthEn

9 godzin temu, Fafniak napisał:

Nie - po prostu złośliwy

Zależy kto czyta. Dla jednych złośliwy, kąśliwy, prześmiewczy, irytujący, może nawet pajacowaty 😉, a dla innych rozsądny, logiczny, otwarty na wiedzę ale... nie przemądrzały. Dla mnie normalny, który nie pęka i pisze co myśli nie patrząc by komuś się przypodobać, czy zyskać poklask. 

5 godzin temu, sthEn napisał:

Ja akurat jestem z tych, co chyba nie wierzą w magiczne "granie" kabli zasilających

Nie musisz się tu nikomu tłumaczyć i myślę, że to wyłącznie Twoja sprawa w co wierzysz. Warto jednak pisać o wrażeniach, co słyszysz i dzielić się doświadczeniami nie zważając, że polemika i dyskusja czasami jest "gorąca" bo słyszenie to jedno, pomiary to drugie ale dyskusja o ile merytoryczna jest jak najbardziej na forum wskazana. Poznawanie poglądów i doświadczeń innych rozwija i uświadamia pozwalając wyrobić i skrystalizować własny światopogląd na pewne sprawy dotyczące brzmienia i "grania" chociażby tzw. sieciówek. 

Ja zaś staram się zrozumieć istotę słyszenia grających kabli przez innych, których to sam nie słyszę. Skoro inni słyszą to nie wykluczam, że to możliwe ale już nie wierzę, że można np. przewodem sieciowym świadomie kształtować (nie mylić z poprawić czyli ograniczyć zakłócenia) brzmienie zestawu audio. To kłóci się z moim światopoglądem i rozumieniem zjawisk fizycznych. Jednak dla świętego spokoju (niepokój wynikający z niepewności) złożyłem w miarę tanie kable lepszej jakości i lepiej wyglądające od zwykłych komputerowych budżetowcow. Za dwie sztuki koszt ok. 210 PLN. Takie dwa komplety wtyczek i 3 metry Takiego przewodu lub wspomnianego przez Ciebie beldena w podobnej cenie załatwiają sprawę spokoju i niezakłóconego tym słuchania muzyki. 😉 Pozdrawiam. 

Edytowano przez MariuszZ