Skocz do zawartości

poszukuję dobrego używanego wzmacniacza w kwocie do 2000zł


mrozu99

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.
Poszukuję używanego wzmacniacza w kwocie do 2000zł. Chcę zmienić amplituner Onkyo 604 z którego jestem średnio zadowolony na dobry wzmacniacz stereo.Muzyka to głownie rock , pop ,
Proszę o porady icon_smile.gif

Sprzęt który posiadam :

kolumny Canton GLE 426

CD Cambridge Audio Azur 640c V2

amplituner ONKYO TX-SR604E ( do wymiany )

kable głośnikowe audioquest flx-slip 14/4

pokój 30m2

dziękuję i pozdrawiam

co sądzicie o tym : http://allegro.pl/musical-fidelity-a2-clas...5566147523.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
a może warto zastanowić się nad fabrycznie nowym wzmacniaczem NAD C356 BEE. To bardzo dobrze skonstruowane urządzenie o dobrej dynamice i dużej rezerwie prądowej.
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/advance-acoustic-map-105-i5565997841.html

Ten wzmacniacz to jest 100% przyjemności słuchania. Konstrukcja dual mono, całkiem godziwy przedwzmacniacz gramofonowy i w ogóle solidny kawał klocka, pomimo że mejd in czajna.
Policz tylko czy starczy Ci wejść, bo nie licząc gramofonu ma ich tylko 4.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam AA MAP-105. Miałem go jakiś czas. Gra miękko ale dynamicznie, z ociepleniem i przede wszystkim mega muzykalnie.
Niektórzy, przyzwyczajeni do krzykliwych i rozjaśnionych zestawów mogą go odbierać jako zbyt przyciemniony, ale jest na tyle rozdzielczy, że nie gubi tego co trzeba. Można go połączyć nawet ze znacznie droższymi kolumnami.
A ewentualne przyciemnienie, korygować kablami, dać lepszą zworkę pomiędzy pre a końcówką mocy a nawet złocony czy srebrny bezpiecznik (co
wypróbowałem z dobrym rezultatem). Oczywiście dla niewprawnego ucha słyszalne zmiany będą jak się zastosuje kilka tych zmian naraz.
Choć w zależności od charakteru grania reszty toru, być może nie będą potrzebne takie zabiegi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za rady , dziś już kupiłem icon_smile.gif
Wybrałem się do komisu z płytką Allan Taylor - '' Colour To The Moon '' i swoimi głośnikami , posłuchałem na :

Pioneer A-50
YAMAHA AX-930
Rotel RA1062
Technics ( nie pamiętam modelu)
Sony ( też nie pamiętam modelu)

i uwaga ( tutaj zapewne większość z Was wybuchnie śmiechem) wybrałem Onkyo TX-440 urzekł mnie nie tylko dźwięk ale i wygląd icon_smile.gif dodam że w stanie jakby dopiero opuścił fabrykę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh eh eh, ten niebieski wyświetlacz... Pamiętam swoje szczenięce lata - ojciec kupił amplituner Pioneera, bodajże SX-939, jego pierwszy "prawdziwy" sprzęt, razem z kolumnami Acoustic Research 10 pi*. Uwielbiałem ten kolor i "wycieraczki" siły sygnału i dostrojenia.

A wracając do rzeczy - ten sprzęt będzie grał u Ciebie i Tobie ma sprawiać przyjemność, nikomu innemu (poza ew. żoną, kotem, psem). Zawsze ktoś będzie marudził, że można było lepiej icon_razz.gif

*niestety "pi" nie chce się wkleić jako "pi"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że są zwolennicy wzmacniaczy Onkyo. Mnie firma bardziej się kojarzy z kinem domowym (tu z góry przepraszam Onkyolubów). Choć oczywiście miała kilka poprawnie grających elementów stereofonicznych.
A za 1500 zł można mieć już naprawdę niezły wzmacniacz. No chyba, że moc i dynamika, to podstawa. A barwa, soczystość, mikrodetale już niekoniecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość nie widać nic ciekawego na Allegro. Może z racji sezonu urlopowego?
Ale proponuję szukać wzmacniaczy takich firm jak: Advance Acoustic, Alchemist, Atoll, Audio Analogue, Densen, Luxman, Musical Fidelity (raczej od E-100 w górę, np. A2 lub A3), Sansui, Sugden A21a, Xindak, Vincent.
Mógłbyś się także już rozglądać za jakimś wzmacniaczem hybrydowym albo lampowym, jak choćby Copland, Mingda, Jolida, Unison Research model Unico (raczej za mały budżet, ale warto się rozglądać),
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...