Skocz do zawartości

Audio do pc [1000zł]


sebastos

Recommended Posts

Witam potrzebuję audio do pc . Głównie chodzi mi o odsłuch muzyki dubstep i innych w większości muzyka elektroniczna .


Suma jaką chcę na ten cel przeznaczyć to 1000-1200 zł.



W załączniku umieściłem rysunek mojego pokoju .

Zielone kropki to przykładowe umiejscowienie ''głośników''
Czerwona zaś to miejsce gdzie znajduję się ja

.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ustawienie kolumn jest złe. Wpisz sobie w google np: ustawienie kolumn głośnikowych w pomieszczeniu i poczytasz o podstawowych zasadach. Ewentualnie napisz do mnie na PW, podając adres mailowy a wyślę Ci skany i PDFy ciekawych artykułów na temat.

Tak na gorąco napiszę tylko, że kolumny ustawia się symetrycznie w stosunku do otoczenia. Czyli u Ciebie jest źle, bo jedna stoi w rogu pokoju.
Kolumn nie stawia się w rogach pomieszczenia ani zbyt blisko ścian, bo dźwięk się odbija, zniekształca, podbarwia itp. Nie ma mowy o dobrym stereo.
Ja ustawiłbym biurko tak, by róg pokoju był dokładnie na środku biurka. Wówczas kolumny stanęłyby po dwóch stronach biurka i byłaby symetria ustawienia.

Do 12m2 dałbym kolumny standowe (monitory) najlepiej na standach (solidnych, stabilnych, ciężkich, najlepiej metalowych podstawach).
Albo niewielkie kolumny podłogowe. Ale naprawdę nieduże.
Chcesz do tego wzmacniacz stereo? Byłoby najlepiej.
Czy coś oprócz wzmacniacza i kolumn będzie Ci potrzebne?
No oczywiście jakieś kable, ale to wiadomo.

Ten budżet, to na sprzęt używany? Bo jeśli na nowy, to będzie słabo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...