Skocz do zawartości

Mede8er 500X2 + yamaha htr-6040


Estek

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem urządzenia Mede8er 500X2 , aktualnie do słuchania muzyki / oglądania filmów używam Yamahy htr-6040 natomiast obraz daje stary soniak KDL-40V3000 (bez hdmi out) Moje pytanie brzmi czy da się połączyć Mede8er mój amplituner i telewizor? Tak aby filmy odtwarzane na wcześniej wymienionym odtwarzaczu podawały dźwięk do yamachy?

Z tego co wyczytałem tutaj na forum wynika że powinienem podłączyć

Mede8er 500X2 do tv > tv (hdmi out) do amplitunera , a jak sprawa będzie wyglądać gdy tv nie posiada hdmi out?

Bardzo proszę o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zastanawiam się nad zakupem urządzenia Mede8er 500X2 , aktualnie do słuchania muzyki / oglądania filmów używam Yamachy htr-6040 natomiast obraz daje stary soniak KDL-40V3000 (bez hdmi out) Moje pytanie brzmi czy da się połączyć Mede8er mój amplituner i telewizor? Tak aby filmy odtwarzane na wcześniej wymienionym odtwarzaczu podawały dźwięk do yamachy?

Z tego co wyczytałem tutaj na forum wynika że powinienem podłączyć

Mede8er 500X2 do tv > tv (hdmi out) do amplitunera , a jak sprawa będzie wyglądać gdy tv nie posiada hdmi out?

Bardzo proszę o pomoc


Możesz podłączyć odtwarzacz sieciowy do ampitunera za pomocą kabla HDMI, a z Yamahy wyprowadzić kolejny kabel HDMI do TV. Wadą tego rozwiązania jest konieczność włączania za każdym razem amplitunera aby uzyskać dźwięk i obraz na TV(no chyba ,że ta Yamaha ma możliwość przepuszczania sygnału AV przez HDMI w trybie stanby).
Inna możliwość to wykorzystanie złącza optycznego lub koaksjalnego do przesłania dźwięku w postaci cyfrowej do amplitunera , natomiast wizję do TV można przesłać za pomocą analogowych gniazd video. Tu z kolei wadą, oprócz wymienionej powyżej (można to ominąć stosując analogowe podłączenia dźwięku i fonii do TV , jednak wtedy decydujemy się na dźwięk dwukanałowy z głośników TV), jest ograniczenie sygnału cyfrowego do AC3 lub DTS w podstawowej postaci ( nie uzyskamy dźwięku DTS-MA i podobnych lub DD TrueHD)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Zastanawiam się nad zakupem urządzenia Mede8er 500X2 , aktualnie do słuchania muzyki / oglądania filmów używam Yamachy htr-6040 natomiast obraz daje stary soniak KDL-40V3000 (bez hdmi out) Moje pytanie brzmi czy da się połączyć Mede8er mój amplituner i telewizor? Tak aby filmy odtwarzane na wcześniej wymienionym odtwarzaczu podawały dźwięk do yamachy?

Z tego co wyczytałem tutaj na forum wynika że powinienem podłączyć

Mede8er 500X2 do tv > tv (hdmi out) do amplitunera , a jak sprawa będzie wyglądać gdy tv nie posiada hdmi out?

Bardzo proszę o pomoc


Możesz podłączyć odtwarzacz sieciowy do ampitunera za pomocą kabla HDMI, a z Yamahy wyprowadzić kolejny kabel HDMI do TV. Wadą tego rozwiązania jest konieczność włączania za każdym razem amplitunera aby uzyskać dźwięk i obraz na TV(no chyba ,że ta Yamaha ma możliwość przepuszczania sygnału AV przez HDMI w trybie stanby).
Inna możliwość to wykorzystanie złącza optycznego lub koaksjalnego do przesłania dźwięku w postaci cyfrowej do TV , natomiast wizję można przesłać za pomocą analogowych gniazd video. Tu z kolei wadą, oprócz wymienionej powyżej (można to ominąć stosując analogowe podłączenia dźwięku i fonii do TV , jednak wtedy decydujemy się na dźwięk dwukanałowy z głośników TV), jest ograniczenie sygnału cyfrowego do AC3 lub DTS w podstawowej postaci ( nie uzyskamy dźwięku DTS-MA i podobnych lub DD TrueHD)




Dziękuję serdecznie za odpowiedź na weekend pojadę po odtwarzacz znalazłem używany z dyskiem 1 Tb za 200zł , dam znać jak wszystko działa Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...