Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500 złotych


Maciej87

Recommended Posts

Witam,
Jestem na etapie składania swojego pierwszego zestawu stereo. Budżet jakim dysponuję to około 2500-2700 złotych. Interesują mnie tylko nowe urządzenia.
Pokój w którym zestaw będzie stał przez najbliższe kilka miesięcy to 12m2. Potem zostanie przeniesiony do salonu 20m2, także szukam czegoś pod kątem przyszłościowym.
Muzyka jakiej słucham: E. Clapton, M. Knopfler, Dire Straits, R. Stewart, The Beatles, C. Santana, B. Adams, Sting, zdarza się P. Metheny, Paco de Lucia.
Wstępnie wybrałem Denon PMA-720AE + DCD-520AE. Do tego jedną z poniższych konfiguracji kolumn:
Pylon Pearl 20
Tonsil Premium Front
Nie miałem mozliwości odsłuchu. Jedynym kryterium wyboru była cena oraz przeczytane informacje na temat kolumn na forach. Jestem amatorem w kwesti wyboru sprzętu muzycznego, dlatego proszę o wskazówki dotyczące takowych konfiguracji. Jak to zagra w tych zestawieniach w przypadku wyżej wymienionej muzyki. Ewentualnie proszę o podanie jakichś alternatyw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sugestia, rozważ zakup sprzętu używanego!

Nie chodzi mi oczywiście o 30-letnie klocki (bez urazy dla wiekowego hi-fi), ale bez problemu można znaleźć używane perełki w idealnym "gabinetowym" stanie, jeszcze na gwarancji, daleko lepsze od proponowanych przez Ciebie.

Mówię na podstawie własnego doświadczenia i cieszę się, że przełamałem w sobie tę barierę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki 20 - 30 letni sprzęt może tak zagrać, że kapcie z nóg spadają.
Ze wzmacniaczami bywa różnie, choć na jeśli taki kupujemy w podobnym do Twojego budżecie, to na ogół nie ma się czego obawiać.
Bo trzeba sobie zdawać sprawę, że takie kolumny czy wzmacniacz kosztowały swego czasu 2, 3 a nierzadko 4 razy więcej.
Czyli był to sprzęt z dużo wyższej półki i do dziś zresztą gra świetnie. Bo postęp w audio oczywiście jest, ale bardziej w technice niż w brzmieniu, jakości dźwięku. Nie daj się zwieść marketingowi.
W takim wzmacniaczu jeśli coś trzeba wymienić czy poprawić, to na ogół kondensatory albo potencjometry (często wystarczy przesmarować).
Choć często nic nie trzeba robić.
A kolumny, to jak napisał pewien recenzent znanego pisma o tematyce audio, starzeją się tylko emocjonalnie.
Tylko takim, które mają zawieszenia piankowe, trzeba co kilka/naście lat wymienić ten resor. Gumowe są praktycznie niezniszczalne.

Jeśli jednak już wybrałeś elektronikę i wahasz się co do kolumn, to nikt Ci nic lepszego nie poradzi, jak odsłuch w salonie.
Naprawdę nie możesz się wybrać do takiego choćby w sobotę i posłuchać kilku par?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...