Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4k.


mozodo

Recommended Posts

Witam użytkowników forum.

Przymierzam się do zakupu wzmacniacza, odtwarzacza CD i kolumn.
Zestaw będzie grał w pokoju 20 m2, powierzchnia zbliżona do kwadratu.
Słucham najwięcej rocka.

W sklepie zaproponowano mi zestaw:

Wzmacniacz NAD 316
Odtwarzacz CD Yamaha CD S300
Kolumny Pylon Pearl 25

Co sądzicie o takim połączeniu segmentów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sądzimy (raczej).
To ma się podobać Tobie. Nie znamy Twojego gustu brzmieniowego (rodzaj dźwięku, jego barwy, twardości, jasności, stopnia agresywności, zrównoważenia tonalnego, nasycenia itp...), by Ci coś w miarę sensownego odpowiedzieć.

Najlepiej posłuchaj tego zestawienia i sam oceń. Posłuchaj też innych kolumn ( chociaż ze 3 -4 pary różnie grające) i innych wzmacniaczy.

No, chyba, że za te pieniądze chcesz kupić o klasę lepszy (bo taki może być) zestaw z drugiej ręki. Wówczas musisz napisać więcej o tym czego chcesz i możemy dobierać po kolei elementy systemu.

O akustyce i ustawianiu kolumn w pokoju coś wiesz, czytałeś, znasz podstawy? Jeśli nie, to daj znać.
Pokój zbliżony do kwadratu na ogół nie jest zbyt korzystny akustycznie.
Oprócz kolumn i elektroniki potrzebne Ci będą jeszcze przyzwoitej jakości kable. Ale te dobiera się po złożeniu zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To ma się podobać Tobie. Nie znamy Twojego gustu brzmieniowego (rodzaj dźwięku, jego barwy, twardości, jasności, stopnia agresywności, zrównoważenia tonalnego, nasycenia itp...), by Ci coś w miarę sensownego odpowiedzieć.



I tu jest problem, bo nie jestem w stanie napisać swoich preferencji. Nigdy się nie zagłębiałem w takie niuanse, trzeba będzie się dokształcić.
Zrobię szkic pokoju, poczytam o dźwięku i napiszę czego oczekuję. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zrażaj się aby taką moją odpowiedzią. Inaczej trudno by było odpowiedzieć.
A pozorne niuanse stanowią o tym, czy dźwięk nam się podoba, czy jest tym, co lubimy, czego chcemy. Czy muzyka do nas przemawia, czy tylko
jest zbiorem dźwięków.
Pytaj o wszystko, co Ci przyjdzie do głowy. Nie ma głupich pytań. Mogą być głupie odpowiedzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopko icon_cool.gificon_smile.gif
Mój kontakt z wieżami ogranicza się do starej Diory z kolumnami Altus 110.
Teraz oczekuję wyższego poziomu dźwięku. Na razie zamówiłem sobie do odsłuchu jeden zestaw, na próbę.
http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/de...25-orzech.bhtml
Zrobiłem na szybko szkic pokoju. Raczej tylko w jednym miejscu będą mógł postawić sprzęt grający, ale jak będzie trzeba to się pozamienia.
Prosiłbym o link do poczytania o dźwięku. Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dźwięku raczej nic Ci nie podeślę. Może któryś z kolegów ma jakiś fajny artykuł albo zbiór.
Tu po prostu trzeba słuchać, słuchać, słuchać, czytać, porównywać, słuchać, słuchać, słuchać... .
Posłuchanie już dwóch, trzech par kolumn choćby na jednym w miarę neutralnym wzmacniaczu może
Ci dużo powiedzieć o dźwięku, sam spróbujesz pewne rzeczy nazwać i mniej abstrakcyjne wydadzą Ci się
opisy dźwięku które gdzieś tam wyczytałeś.

Co najwyżej mogę Ci podesłać zbiór artykułów o akustyce i ustawianiu kolumn, to się dowiesz dlaczego ustawienie z Twojego rysunku nie jest dobre.
Napisz do mnie na PW i podaj adres mailowy, to Ci wyślę te materiały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dzięki za pomoc. Poczytałem trochę o akustyce i widzę, że po zakupie trzeba będzie poświęcić czas na odpowiednie ustawienie i próby w różnych konfiguracjach.
Zastanawiam się czy jest sens jechać na odsłuch niewygrzanych głośników.
Wybór będzie trudniejszy niż myślałem. Teraz już nie wykluczam zakupu zestawu używanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolega dobrze Ci doradza. Posłuchaj kolumn w typowych sklepach. Później określ nam które Ci się podobały bardziej które mniej i co w nich było dobre a co złe.
Wówczas możemy dobierać sprzęt. NA chwile obecną dobierze sprzęt dobry ale czy dla Ciebie?
Wspomniane przez Ciebie zestawienie jest dobre, choć przemyślał bym dołożenie do C326BEE

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Może pojadę do salonu muzycznego i posłucham w sali odsłuchowej.
Pewnie droższy wzmacniacz NAD będzie grał lepiej, ale budżet przekroczy 4 tyś.
Napiszcie jeszcze czy warto kupić odtwarzacz CD z USB? Jak jest z jakością i łatwością obsługiwania.
Zauważyłem, że wzmacniacze tańsze nie mają equalizera. Bardzo odbija się na jakości dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka sporo ludzi poleca kolumny Infinity. Biorąc pod uwagę Twój budżet i metraż pokoju widzę 2 opcje:
RS 6000 / 6001 lub Kappa 7.2i, spośród których osobiście wybrałbym Kappy (słuchałem obu modeli). Najbardziej jednak polecam świetne kolumny Canton Ergo RC-L icon_biggrin.gif

Problem z powyższymi kolumnami jest taki, iż zazwyczaj trudno je dostać, nie mówiąc o odsłuchu. Trzeba zdobyć się na zakup w ciemno. Za takim rozwiązaniem przemawia na szczęście łatwość ich odsprzedaży, gdyby okazało się, że to jednak nie to brzmienie, którego oczekiwano.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...