Skocz do zawartości

Pioneer A30 czy Edifier s730D


Note

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam, Panowie korci mnie , aby poeksperymentowac troche z dzwiekiem, sprobowac czego innego i zdecydowalem sie , ze chcialbym zakupic lepszy wzmacniacz.

Nie chcialem tworzyc nowego watku tylko kontynuowac w obecnym , jezeli to blad to prosze moderatora o poprawke.

Moj obecny wzmacniacz Pioneera (model A 676 ) daje caly czas rade , jednak jak powyzej napisalem , chcialbym sprobowac czegos innego. Dzwiek , jaki mnie intersuje sie oczywiscie nie zmienil czyli : mocny bas z dobra kontrolą , rodzielczosc, ladnie wyeksponowane wysokie tony (ale nie klujace, detaliczne ), dzwiek ocieplony z dynamika i energia bez mulenia.

W moim wzmacniaczu nie ruszam regulatorow barwy, wszystkie na 0, ale przy rocku czy metalu musze wlaczyc funkcje loudness, aby bylo czuc te moc i potege brzmienia, przy wszystkich innych gatunkach slucham tylko na Direct. Wynika to z faktu ze duzo plyt z muzyka ciezsza ma zle zrealizowane plyty, wiec moze by dalo rade znalezc jakis wzmacniacz gdzie bym nie musial wlaczac funkcji loudness.


Zastanawialem sie nad wyzszym modelem Pioneera z serii A 7.. czy A 8..., ale z tego co sie orientuje sa one brzmieniowo raczej podobne , tylko moc wieksza.

Na wydanie mam max 1200 pln, oczywiscie uzywka. Co byscie Panowie mogli zaproponowac?

Moje typy do sprawdzenia:

1. Yamaha Ax 900 ( ale tu nie wiem czy by nie bylo za ostro z moimi kolumnami)
2. Sony TA-F 730ES
3. Marantz PM80
4. Rotel Ra 870 Bx


Dla przypomnienia , pozostala czesc toru to Klipsch icon kf 26 oraz Pioneer pd-s 802.

Dodam, ze dobrze jak by wzmacniacz mial dosc duza moc, gdyz moze byc opcja, ze bedzie wszystko gralo w wiekszym pomieszczeniu niz dotychczas, czyli w okolo 30 - 35 m2 , wtedy oczywiscie kolumny tez pojda do wymiany na troszke wieksze, no chyba , ze sie sprawdza to zostana icon_wink.gif

Pozdrowienia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczynam myslec nad modelem Sony TA-F 730ES lub TA-F 700ES. Czytalem duzo na zagranicznych forach , ze ponoc ladnie zgrywaja sie one z kolumnami Klipsch. W stosunku do mojego Pioneera ponoc mozna uzyskac wiecej detali w dzwieku, ladniejszy , bardziej zroznicowany bas, lepsza przestrzen.

Wiecie moze czy jest duza roznica w dzwieku pomiedzy tymi dwoma modelami Sony ?

Mocno polecany do Klipch sa rowiez wzmacniacze Harman Kardon, szczegolnie model HK670

Moze ktos tu stosowal podobne kombinacje to by mogl sie podzielic wiedza icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, hmmm, moze faktycznie, bym je wymienil na cos lepszego. Musze powiedziec , ze bardzo wciagajaca jest ta dziedzina audio, az za bardzo icon_wink.gif Ale coz poradzic, apetyt rosnie w miare jedzenia.
Wiec zaczne sie rozgladac za nowymi kolumnami , ale w jakim kierunku isc ...
Kwota na kolumny tak okolo 2500 Pln , oczywiscie uzywki , ale tu w miare mozliwosci jakies mlodsze niz 20 latki bym preferowal, zadne zawieszenia piankowe , najlepiej takie kolumny do ktorych sa jeszcze dostepne glosniki czy tez inna elektronika ktora w nich siedzi wrazie co.
Wtedy cala reszte zostawiam , a w pozniejszym czasie najwyzej bym ja wymienil.

Moze troche o moich odczuciach (ulatwi to wybor):

Po kilku miesiacach od nabycia pierwszego stereo juz emocje zeszly wiec moge byc bardziej krytyczny.

Co mi sie podoba w obecnym zestawieniu:

- przede wszystkim czystosc dzwieku - 0 szumow, trzaskow, nawet jak slucham glosno dzwiek jest bez znieksztalcen , jest po prostu krystalicznie czysty
- gatunki takie jak rock and roll, czy muzyka "wokalna" , pop z lat 80-90 gra naprawde pieknie, tutaj nic bym nie zmienil, ladna scena , odpowiednie basy , soprany, srednica, tak jak by do tego to bylo stworzone, slucha sie z przyjemnoscia.
-sluchajac cicho czuc dynamike i sile (wlaczony Loudness)
-nic nie dudni , nie ma jakis dziwnych znieksztalcen, poglosow.
-muzyka doslownie rozplywa sie po calym pomieszczeniu, odrywa sie od kolumn, niesamowite wrazenie (przy wiekszosci plyt z rockiem , metalem tego efektu nie ma, opisalem to w minusach).
-czuc swobode w dzwieku, muzyka oddycha (przy wiekszosci plyt z rockiem , metalem tego efektu nie ma, opisalem to w minusach).
- separacja instrumentow (chociaz nie wszedzie)


a teraz minusy:


- Muzyka dla ktorej glownie skladalem zestaw to Hard Rock i Heavy Metal i tu zaczynaja sie schody. Na kilkaset plyt doslownie w moim odczuciu kilkadziesiat gra bardzo dobrze. Na poczatku stawialem na zle zrealizowanie plyt, ale chyba nie w tym problem. Wiem , ze realizacja tych gatunkow szczegolnie z lat 80 i poczatku 90 nie jest najlepsza, ale dzwiek jaki uzyskuje pozostawia wiele do zyczenia.
Jest on plaski, wszystko sie zamazuje, zaczyna brakowac dynamiki, energi , powietrza, staja sie taka bezbarwna, "szara", o jakiejkolwiek scenie muzycznej moge juz sobie tylko pomarzyc. Tak jak prawie w kazdym innym gatunku to uzyskuje tak w tym docelowym niestety jest odwrotnie. Jak bym mial napisac krotko i zwiezle to okreslilbym to trzema slowami: muzyka sie dusi.
Troche mnie to zastanawia bo przy tych kilkudzieisieciu plytach o ktorych wczesniej wspomnailem z tego gatunku muzycznego jest bardzo dobrze, ale czy to mozliwe aby cala reszta byla az tak skopana? nie wydaje mi sie.

-Musze miec wlaczony przycisk Loudness czyli podbicie, bez niego jest bardzo malo basu, co mnie dziwi, gdyz te kolumny powinny miec solidny bas , jak i sam wzmacniacz basem nie grzeszy. Jednak kiedy wlacze juz te podbicie jest juz bardzo dobrze. Wiec raczej chcialbym, aby kolumny graly same z siebie odpowiednio bez upiekrzen z wzmacniacza.

Takze jak widac, troche jest to zagmatwane, bo nie jest do konca tak , ze ogolnie minusy tycza sie calej "gamy" muzycznej.


Czego szukam :


Detalicznosci, Rozdzielczosci, Dynamiki (energii) , dzwieku ocieplonego (tutaj wzmacniacz pieknie sobie radzi). Ogolnie dobrej przestrzeni i separacji instrumetow,. Nie ukrywajmy, lubie dzwiek dociazony z masa i "wykopem", zreszta nie wyobrazam sobie sluchac takiej muzyki na czyms "ledwie plumkajacym". Oczywiscie dobra kontrola nad basem.

Zdaje sobie sprawe z tego , ze z takim opisem to jak bym szukal kolumn za 50000 zlotych , jednak moze troche uda sie zblizyc do tego:), chociaz z drugiej strony w sumie to wszystko otrzymuje , tylko nie w tych gatunkach muzycznych na ktorych najbardziej mi zalezy icon_wink.gif
Dodam , ze lubie czasem posluchac glosno muzyki , wiec fajnie jak by kolumny mialy odpowienia skutecznosc.

Znowu sie rozpisalem...

obecnie kolumny graja w pomieszczeniu 18 m2, ale calkiem mozliwe ze w niedalekiej przyszlosci beda grac w granicach kilku metrow wiecej 25-28m2

Jezeli moglibyscie mnie nakierowac na jakies modele bylbym bardzo wdzieczny, sam tez oczywiscie bede wertowal kolejne setki stron na forach icon_wink.gif... Oczywiscie szukamy pod wzmacniacz Pioneera icon_smile.gif

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...