Skocz do zawartości

Jakie kolumny do HK3700???


Viking

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Na poczatku wielkie przepraszam za pisownie, lecz w miejscu skad pisze nie mam polskiej klawiatury!
Mam amplituner HK3700 i chcialbym dokupic do niego kolumny! Beda sluzyly do radia oraz muzyki, roznej w przewadze rock ( od pink floyd do grunge rocka, brit rocka i polskiej muzyki rockowej) , elektronicznej ( kraftwerk, AIR, daft punk i troche elektro) oraz czasami POP. Pomieszczenie okolo 30-40 m2. Nie zalezy mi na glosnej muzyce , bardziej na czystej. Cena 2000 za pare +/- . Narazie biore pod uwage JBL ES80, JBL STUDIO 270, MAGNAT QUANTUN 677 ( niewiem czy nadaja sie do HK3700), INDIANA LINE NOTA 550 ( niewiem czy nie za male ), tyle w skrocie prosze o porade i jakies propozycje , dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zanim się napisze pierwszy post warto by poczytać inne, zastanowić się nad pewnymi sprawami.
Bo co np, znaczy "czysta muzyka"? Dźwięk?
Taki zapewni Ci każdy poprawnie zestawiony niedrogi zestaw. Czyli nie jest to żaden wyznacznik jakości.
No, na pewno to nie te czasy... icon_wink.gif

Inna sprawa. Gdyby ktoś napisał, że jego dziewczyna ma 150 albo 200 cm wysokości, to jakbyś go potraktował?
Mniej więcej tak piszesz o swoim pokoju. A nie łaska mości panie wziąć miarkę i zmierzyć dokładnie?
30 a 40 metrów to spora różnica.

Jakie kolumny? A czemu nie zapytałeś wcześniej jaki wzmacniacz?
Ale ok. Tylko napisz jakiego dźwięku oczekujesz, jakiej barwy, jakich jego parametrów.
Co Ci się w dźwięku podoba, co lubisz, co chciałbyś osiągnąć a czego wolałbyś uniknąć?

Dużo lepszej jakości dźwięk oczywiście uzyskasz kupując kolumny z drugiej ręki. Dobre kolumny na gumowych zawieszeniach nie używane przez idiotów są na ogół niezwykle trwałe a kilkadziesiąt lat to dla nich jeszcze nie starość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czytam forum i opinie dosc juz dlugo , lecz czym dluzej tym mniej wiem....dlatego prosze o pomoc forumowiczow , moze akurat ktos cos podpowie odnosnie HK3700 ( taki juz jest i nic juz nie zmienie , musze cos dobrac do niego). Pokoju nie mam mozliwosci zmierzenia w najblizszym czasie ( marynarz na statku ), ale jest to taki standard dzisiaj , czyli otwarta powierzchnia pokoj, jadalnia, kuchnia ( w ksztalcie litery L , gdzie kolumny beda staly na czesci dluzszej u dolu I , nie _ ) . Nie jestem audiofilem, piszac czysta mam na mysli muzyke w ktorej slychac detale , bez dudniacego basu i niekoniecznie glosnej. Mam nadzieje , ze ktos podpowie mi wlasnie jaki dzwiek uzyskam w polaczeniu z danymi kolumnami wlasnie HK3700! Nie interesuja mnie kolumny uzywane, chcialbym kupic nowe w kwocie okolo 2000 zl ( za pare ) to chyba wszystko dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu ofert wydaje mi się, że kolumny Magnat Quantum 677 będą najbardziej optymalne, zgodne z tym czego potrzebujesz (jak pisałeś)
I dobre do wielkości Twojego pomieszczenia (przyjmijmy, że ok. 35 m2)

Oczywiście w tej cenie można by kupić dużo lepiej grające kolumny używane, ale jeśli bardziej niż jakość dźwięku cenisz sobie zapach nowości, to już Twoja sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...