Skocz do zawartości

MYRYAD -czy warto kupić?


Gość kubax

Recommended Posts

Witam.
Chciałem wreszcie kupic sobie jakies stereo (lepsze niż moja mini wieza).
Mam okazje kupic odtwarzacz i cd Myryad (MXI2080,MXC6000) w cenie 3,500 zł.
Sprzedaz jest wysylkowa,nie mogę posłuchać jak to gra.Czy ktoś pomoze i napisze czy to sprzet godny polecenia.
Mam małe monitorki,kolumny do tego zestawu również poszukiwane.
Pokój 22m. Muzyka jakiej słucham to -rock,blues,troche soulu.
Preferuje brzmienie raczej czyste,klarowne bez wyeksponowanej goty czy dołu.
Proszę o podpowiedzi czy warto kupic ten zestaw i jeżeli tak jakie kolumny do niego (używane do 2000zł.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę. Świetne kolumny. Zagrają dość rozdzielczo, nic nie eksponują, jeśli nie robi tego elektronika.
Dobra barwa dźwięku, scena stereo.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/30/197612.php (AA Hyperion III Lux)
Poproś sprzedającego o zdjęcia i podeślij je nam tu, popatrzymy jak wyglądają.
Gdyby się pojawiły jakieś podłogowe kolumny ESA, czy Castle to też polecam.

Jeśli chcesz materiały o akustyce i ustawianiu kolumn, to napisz do mnie na PW, podając adres mailowy.
Bo akustyka to bardzo ważna i niedoceniana sprawa. Nawet najlepszy zestaw nie zagra dobrze w złym otoczeniu i przy nieodpowiednim ustawieniu kolumn.
Możesz wkleić jakiś rysunek jak to będzie ustawione (z uwzględnieniem mebli) i gdzie Ty będziesz siedział.
Podaj odległości od ścian i między kolumnami itp.

Pragnę zwrócić uwagę na bardzo dobre kolumny podstawkowe Chario Millenium Academy 1.
Nie tylko Ty możesz się nad nimi zastanowić (bo wiem, że wolisz podłogowe), ale każdy kto szuka wysokiej klasy moniotorów w dobrej cenie.
Świetna barwa, plastyczność, stereofonia, soczystość, płynność, to tylko niektóre cechy tych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, dopiero teraz doczytałem. Ty nie kupiłeś tego zestawu, ale dopiero zamierzasz.
No jeśli tak, to dałbym sobie spokój. To nie gra dobrze. Jest dość jasno, równowaga przesunięta w górę.
Wysokie mocne a niskie słabe i jednostajne. Nie daj się skusić ceną.
Jeśli możesz wybierz coś innego.
Czy elektronika musi być z rynku brytyjskiego? A zestaw od jednej firmy?

Kolumny mogą zostać. Są naprawdę dobre i dość uniwersalne.

I jeszcze jedno. Nie cytuj mojego postu bezpośrednio pod Twoim, bo to zaciemnia wątek.
Korzystaj z przycisku "Odpowiedz" nie pod postem ale tym trochę niżej.
A poprzedni swój cytat usuń korzystając z przycisku "Edytuj". Mam nadzieję, że dobrze Ci to wyjaśniłem.
Szanujmy pracę moderatorów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne-no to mam szczęście ze jeszcze nie kupiłem.
Co do sprzętu to nie musi być Brytyjczyk,jest mi to obojętne.
Chciałbym żeby miło grało(wiem ,wiem jakie profesjonalne określenie),czysto ze szczegółami,bez eksponowania jakiegoś pasma szczególnie.
Nie musi być również jedna firma,chce jak najlepszego brzmienia za te pieniądze-ok 3500 zł.
Kolumny góra 2500 zł.Wiesz to pieniądze odkładane na to i niechciałbym być nie zadowolony z zakupu.
Dotychczas słuchałem tylko marketowych mini wież.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście USB jest bardzo rzadko spotykane w dobrych wzmacniaczach stereo.
Jedyne, które przychodzi mi do głowy, to Xindak A06. Nowsza wersja. To bardzo fajny wzmacniacz. Ma jednak niezwykle mocne choć dobrze kontrolowane niskie tony. Oczywiście wszystko na poziomie, żadne tam chamskie disco icon_wink.gif
Możesz również się rozglądać za odtwarzaczem tej firmy, ale CDki innych marek też są bardzo dobre. Zobaczymy.
Może któryś z kolegów przypomni, który jeszcze wzmacniacz ma takie wejście?

W sumie, to po co Ci takie wejście?

Kurczę, widzę, że z rozpędu skasowałeś i własny wpis icon_sad.gif No trudno. Chciałem dobrze a wyszło jak zwykle icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyslałem-USB nie jest konieczne (jeżeli będzie to ok.)
Dźwięk-jasna barwa,przejrzystosc,klarownosc,stereo i scena (szeroka i głeboka) to priorytety.
Wiem ze za ta kwote trudno o to wszystko ,ale przynajmniej wiemy czego szukac.
Proszę o jakies propozycje ,zebym mógł poczytać,poszukac i ewentualnie odsłuchac.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrobiłbym tak, pozostając przy kolumnach AA.
Wiedząc, że największy wpływ na dźwięk mają: pomieszczenie i kolumny, a następnie wzmacniacz,
to szukałbym maksymalnie dobrego wzmacniacza a CD na jaki starczy.
Jeśli odtwarzacz tej samej firmy zmieści się w budżecie, to będzie super. Ale jeśli nie musi, postawiłbym raczej na wzmacniacz. No zobaczymy jak to wyjdzie.
Ze wzmacniaczy, które by tak grały jak piszesz na myśl przychodzą mi: Audiolab 8000S (starsza wersja, produkowana w Anglii) albo jakieś pre/power gdyby była okazja, Primare, Exposure, YBA, starsze wysokie modele Rotela, najlepiej dzielone, Baltlab Epoca, AVM, Sphinx, Audionet, LFD, Sugden Stemfoort SF100, Electrocompaniet ECI-2, Creek Evo 2, Sonneteer.
Bardzo gładko, z niewielkim ociepleniem, ale za to dynamicznie, motorycznie, przejrzyście, gra Roksan Caspian i błędem by było nie brać go pod uwagę. Jednak odtwarzacze ma kapryśne i czytają chyba tylko oryginalne płyty o ile dobrze pamiętam. Ale mogę się mylić. Proszę o sprostowanie w razie czego.

Wiem, pewnie wiele z tych wzmacniaczy będzie poza zasięgiem finansowym, ale warto wiedzieć, bo może trafi się coś w dobrej cenie. Szczególnie gdybyś zdecydował się na tańszy CDk, choćby tymczasowo.
Trzeba by szukać na Allegro, Ebayu, giełdach takich jak nasza Audio i np. tu http://www.hifi.pl/gielda/audio.php

Dla porządku muszę wspomnieć o świetnym wzmacniaczu DIY, kultowej integrze pana Kuleszy,
czyli wzmacniaczu Zagra. W tej i sporo wyższej cenie trudno znaleźć coś lepiej grającego i solidniej zbudowanego.
Trzeba by się tylko przekonać do nieco surowego wyglądu tego urządzenia.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/31/198114.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:
1-Hegel H100
2-Electrocompaniet ECI3
3-Abrahamsen/Electrocompaniet V2.0 Upgraded
Są to wzmacniacze w okolicach mojego budżetu(trochę więcej) 4000zł,ale sadze ze warte swojej ceny.
Ze żródłem mogę chwile poczekać,jezeli kupiłbym wzmacniacz naprawdę dobry ,za cała kase.
Który z nich zapewni najlepsze,czyste,szczegółowe brzmienie ?
Skłaniałbym się za Heglem,ale pozycja 2 i 3 to jak dla mnie legenda.
Czytałem ze Abrahamsen brzmienie ma piękne ale nie tak klarowne.

i jeszcze nr4-Electrocompaniet ECI 1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawy zestaw. Niedawno jeden z kolegów z naszego forum zastanawiał się nad tym wzmacniaczem.
Na pewno nie zrobisz błędu kupując ten wzmacniacz i CD. Grają naprawdę nieźle jak na swoją cenę (pierwotną) a zupełnie dobrze jak za cenę sprzętu poekspozycyjnego.

Czy można lepiej? Oczywiście. Ale musiałby być to jakiś wzmacniacz używany z wyższej półki.
Jeśli np. miałby być to wzmacniacz Exposure celowałbym w wyższy model a CD na jaki starczy, możliwie najlepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrocompaniet i Abramsen bardzo dobre. Na pewno lepsze niż Exposure 1010.
W stosunku do niego ich brzmienie jest wystarczająco klarowne a na pewno bardziej rozdzielcze.
Natomiast jeśli masz możliwość kupić Hegla H100, to chyba nie ma co się zastanawiać.
To bardzo dobry wzmacniacz. Za ile mógłbyś go mieć?
Niestety pewnie kupno odtwarzacza odsunęło by się w czasie. Ale chyba warto. Na razie kupiłbyś jakiś najtańszy na jaki Cię stać, poprawnie grający odtwarzacz. Byłoby do czego dążyć icon_biggrin.gif
Co prawda kolumny trochę za słabe jakościowo do takiego wzmacniacza, ale to wcale nie znaczy, że nieodpowiednie.
Są to kolumny pozbawione większych wad i połączenie ich z dużo lepszej klasy wzmacniaczem może zaowocować bardzo dobrym, pełnym i przejrzystym dźwiękiem a przy tym gładkim i dynamicznym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki f1angel-własciwie sam byłem nastawiony na ten wzmacniacz (Hegel-H100) chciałem tylko potwierdzenia kogos,
kto na muzyce zjadł zęby,kogos kto już miał możliwość posłuchać jak on brzmi i miał porównanie z innymi wzmacniaczami.
Mail do właściciela już wysłany,mysle ze się dogadamy (cena 4200zł).
CD kupie nawet za miesiąc lub dwa,jak będę miał ten wzmacniacz,będe mógł chwile poczekać.(już mnie teraz nie stać,to chyba początek choroby).
Co do kolumn,jak będziesz miał czas to może pomyślisz o czyms na miarę tego sprzętu.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobry pomysł. I początek ciekawej przygody z muzyką oraz sprzętem audio.
Pewnie znajdzie się ktoś kto skrytykuje taki podział środków, że wzmacniacz sporo droższy i lepszej klasy niż kolumny. Ale to jak pisałem ma sens. Szczególnie jeśli za jakiś czas zachęcony efektami wymienisz CD a później kolumny.
Oczywiście jest chyba jeszcze czas abyś zmienił proporcje i kupił lepszej klasy kolumny a tańszy ale również dobrze grający wzmacniacz? Na przykład taki:
http://allegro.pl/dali-450-i5591744288.html
Albo jeszcze taniej taki:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/33/198975.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...