Skocz do zawartości

Technics SL-B3 - problemy z ramieniem


Recommended Posts

Witam, mam mały problem z Technicsem SL-B3.
Sprawa wygląda następująco - gdy słucham normalnych LP to wszystko jest ok, ale gdy przełączam się na siódemki to w momencie skończenia sie utworu igła cały czas jeździ po końcu płyty i ramie nie wraca na swoje miejsce. Gdy nacisnę 'stop' talerz przestaje się kręcić, ale ramie nadal nie wraca, lub przycisk w ogóle nie reaguje i talerz nadal się kręci, a zatrzymanie go ręką nic nie daje, bo za chwilę i tak znowu zaczyna się kręcić.
Wie ktoś co można z tym zrobić?
Z góry dzięki.

Edit: Problem zaczął się pojawiać również przy 12"
Gdy włączam przedłużać do którego mam podpięty gramofon, wieże itd. talerz sam zaczyna się kręcić (ramię oczywiście nic nie robi) mimo, że nic nie wciskam. Czasem włącza się sama lampka sygnalizująca, że wcisnąłem "play", ale kompletnie nic się nie dzieje - gdy próbuje wcisnąc"stop/play" gramofon nie reaguje, a talerz zaczyna się kręcić dopiero gdy poruszę go ręką, lub wcale.
Odkręciłem dolną klapę gramofonu, żeby zobaczyć co się dzieję w środku gdy przesuwam ramię ręką, ale wszystko wygląda w porządku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...