Skocz do zawartości

Ps3 + wzmacniacz (połączenie)


maxi3king

Recommended Posts

Witam,

Mam obecnie zestaw: Ps3 połączone przez hdmi z amplitunerem Denon x2000 i głośniki Kipsch F1 + B2 + c1 (dźwięk stereo spoko – głównie puszczam z laptopa przez ps3 media server, filmy bardzo fajnie).

Chciałbym jednak sprawdzić czy poprawię jakość dźwięku kupując używany niedrogi wzmacniacz stereo. W grę wchodzi Sony TA F570ES lub Nad C320 za ok. 400-500 zł.

Jednak w takim wypadku wzmacniacz do konsoli podłączyć muszę przez kabel chinch. Czy w takim wypadku wzmacniacz połączony z konsolą chichem będzie grał w stereo lepiej niż ampli tuner połączony z konsolą przez Hami i czy ta różnica jest warta wydania tych paru stów?

Nie planuję Kupować odtwarzacza CD skoro mam konsolę i amplituner. Jeśli jednak jakość połączenia wzmacniacza z konsolą kablem chinch da słabszy lub podobny dźwięk jak ampli tuner to czy jakiś tani DAC do 200 zł pomoże?

Dziękuję,
Krzysiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że różnica jest warta wydanych pieniędzy. Choć to relatywne i pewnie nie dla każdego icon_twisted.gif
Wzmacniacz swoją drogą, ale za jakiś czas pomyślałbym nad lepszymi kolumnami.
Klipsche, to takie tam sobie jazgotniki icon_wink.gif

Wracając do wzmacniacza, Twoje dwie propozycje są nie najgorsze. Można oczywiście poszukać innych wzmacniaczy. Ale tu musiałbyś się zastanowić co chcesz osiągnąć w dźwięku. Jakie brzmienie, jaki jego charakter. I czy wzmacniacz ma maskować niedoskonałości kolumn, które posiadasz, czy też w tym budżecie ma być maksymalnie dobry z widokami na lepsze kolumny i finalnie dużo lepszy dźwięk?

Czy konsola jest tak dobrym źródłem dźwięku, to nie sądzę. Ale oczywiście da się na niej grać i pewnie nie będzie gorsza od najtańszych odtwarzaczy CD, ale taki już ciut lepszy pokaże jej jak powinno się grać muzykę. DAC za 200 zł, to podstawa, nic szczególnego. Raczej gadżet niż poważne urządzenie.
Ale jakbyś trafił na coś używanego w takiej cenie, to kto wie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Zestaw kupiony jako kino domowe, w muzyce szczególnie elektronicznej/hip hop itp jest świetnie. Kolumny trochę męczące przy innej muzyce, ale zestaw 5.0 kupiłem za 1300 zł + używany apli więc długo się nie zastanawiałem.

Na razie celuje w stary wzmacniacz, jak się nie spodoba sprzedam bez żalu i straty kasy, a sprawdzę czy chce w ogóle wchodzić w świat stereo:) Ten Sony i Nad zbierają ogólnie dobre opinie i można je dostać za 400 zł.

W tym roku jeszcze myślę o nabyciu jakiś bardziej muzykalnych głośników. Najbliżej mi do Tannoy DC6T, cena dobra (za 2200zł), poza tym słyszałem Tannoy v4 (z ampli yamahy) i podobały mi się, więc z dc6t powinno być lepiej.

Mając konsole myślałem że uniknę cd, bo nie mam zbyt dużej kolekcji płyt i słucham praktycznie tylko flac, więc może rzeczywiście lepszy dac jest rozwiązaniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądnie piszesz.
Jeśli chodzi o muzykalny, przyjemny dźwięk, to można by pozostać przy NADzie albo Sony. Ewentualnie popatrzeć za jakimś wyższym modelem Pioneera z serii Reference, Albo wzmacniaczem TEAC (trochę mało u nas popularne,ale naprawdę dobre, muzykalne). Może jeszcze coś innego? Z ciekawości popatrzę co teraz można by kupić. Ile maksymalnie możesz dać za wzmacniacz?

Bo jeśli myślisz o takich kolumnach za 2200zł, tym bardziej gdyby były używane, to przydałoby zasilić je czymś nie tyle mocniejszym, co lepszym jakościowo.
Ale jak piszesz, chciałbyś tylko spróbować i ew. odsprzedać wzmacniacz, więc może faktycznie na początek
byłby to niezły wybór. Zorientowałbyś się, czy o takie brzmienie Ci chodzi.
Bo obawy czy warto są raczej nieuzasadnione. Moim zdaniem na pewno warto i powinieneś usłyszeć dużą poprawę jakości dźwięku.

Kolumny Tannoy o których piszesz są jak najbardziej godne polecenia jeśli szukasz czegoś niemęczącego ale dobrze, gładko grającego, prezentującego naturalne barwy.
Ja oczywiście polecam kolumny z drugiej ręki. Możesz mieć lepszy dźwięk niż z tych Tannoy'ów.
Kolumny oprócz akustyki pomieszczenia, ustawienia w nim kolumn, najbardziej wpływają na dźwięk, na jego jakość. Następnie wzmacniacz, źródło, okablowanie, jakość zasilania (prądu).
Jakieś kolumny Castle, ESA, Chario, Opera, Xavian, Dynaudio (ale kolumny tej firmy na ogół wymagają bardzo dobrego wzmacniacza), Dali, Spendor, ProAc. To co uda się znaleźć w budżecie którym będziesz dysponował.

Jeśli masz mało płyt CD, to rzeczywiście na razie korzystaj z konsoli a pomyśl z czasem o lepszym DACu.
Po kupieniu wzmacniacza docelowego i kolumn powinieneś się także zastanowić nad dobrym okablowaniem. By nie degradować marnymi kabelkami tego, co udało Ci się uzyskać.


I na koniec uwaga techniczna. Odpowiadając przyciskaj "Odpowiedz" nie pod samym postem ale ten trochę niżej. A tak, to niepotrzebnie cytujesz mój post, na który bezpośrednio odpowiadasz. Wiadomo przecież na co odpowiadasz.
Ten poprzedni cytat możesz usunąć naciskając "Edytuj" -> "Pełna edycja" i wycinając moją wypowiedź.
Wątek zyska na przejrzystości. Ja tę swoją uwagę wówczas również usunę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już zdecydowany na 99% na sony ta-f570es, akurat trafił się za 400 zł, drugi za 450 zł i jestem już w trakcie negocjacji. Tylko kto wie w jakim stanie technicznym, ale trzeba zaryzykować... Na początek może wystarczy ten wzmacniacz również do planowanych tannoy'ów dc6t, chyba za 2100 zł nic lepszego się nie znajdzie (używane, nowe ok. 2600, niewiele droższe, bo sprowadzane z UK), bo Dali Ikony, MA rx6, Focale to już wydatek ponad 3000 zł za używane.

Myślę czy ma to sens jeśli Tannoye dałbym na przód, a Kllipsch f1 i b2 poszłyby na surround i surround back i byłby zestaw 7.0 (trochę prowizorka, ale może jakoś to wyjdzie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...