Skocz do zawartości

Gra tylko 1 kolumna...


nostromo

Recommended Posts

Witajcie.
Blisko rok temu zakupiłem używany wzmacniacz Goldstar GSA-8500,oraz kolumny Canton Ergo 71DC.
Zresztą założyłem tutaj temat,w którym bardzo mi pomogliście(tutaj jeszcze raz podziękowania dla Was)
Przez cały ten okres wszystko grało elegancko,aż do wczoraj...
Nagle lewa kolumna ucichła całkowicie.
Aby sprawdzić co jest winowajcą-przepiąłem ją pod prawy kanał w zasilaczu ,i zagrała elegancko.(podpiąłem też prawą kolumną pod lewy kanał w zasilaczu-i nastała cisza)
Więc 100% winowajcą jest wzmacniacz.
Pytanie teraz mam do Was moi drodzy,co się mogło stać??
Czy usterka taka jest możliwa do naprawy,oraz jaki jest jej przybliżony koszt???
Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to wina połączenia lewego kanału. Trzeba by sprawdzić kable, wtyki oraz połączenia (wyjście ze źródła i wejście do wzmacniacza), bo jakiś kabelek mógł się odlutować, ukruszyć.
Może to jakiś tzw. zimny lut na ścieżce drukowanej, czyli pęknięcie lutu. Dość trudne do wykrycia "na oko".
Możliwe jest także spalenie się wewnątrz bezpiecznika dla lewego kanału. Ale raczej z czegoś to musiało wyniknąć o ile jest tam taki bezpiecznik.
Mogła też się spalić końcówka mocy. Co byłoby najdroższe w naprawie.
Ale nie potrafię powiedzieć co mogło być przyczyną. Tu musi zajrzeć elektronik.

Ty tymczasem możesz posprawdzać te kable i połączenia. Może coś widać gołym okiem?
Poruszaj interkonektami, gdy muzyka gra. Na całej długości, przy gniazdach. Może coś się "odezwie".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Przepraszam za zwłokę ,ale tak szybko minęło te kilka dni,że nawet nie wiem kiedy...a teraz do rzeczy.
f1angel & Sandflyer

Rozebrałem wzmacniacz,posprawdzałem luty,kabelki-wszystko ok.
Przepiąłem obie kolumny na drugie wyjście "B" ( mam we wzmacniaczu A,B,oraz Matrix)-i BYŁO bez zmian...w lewej kolumnie cisza.
Jednak napisałem BYŁO ,ponieważ...lewa zaczęła od wczoraj grać normalnie.
Nie wiem co się stało..być może przez te upały jakiś element wzmacniacza się przegrzewał(?)
W każdym razie teraz jest OK,ale będę monitorował sytuację.
A co o tym Wy myślicie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...