Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw za 600-800 zł


kuczok

Recommended Posts

Cytat

Cytat

Właśnie natknąłem się na konstrukcję co prawda DIY, ale wręcz kultową.
http://allegro.pl/totem-mite-klony-i5610093665.html
To kolumny naprawdę bardzo fajnie grające. Ja bym je wziął zamiast tych Gale.

Wzmacniacze dla Ciebie:
http://allegro.pl/cambridge-audio-a4-i5610258850.html Wydajny i dynamiczny a przy tym dobrze grający.
...
Na razie tyle znalazłem, ale te dwa są naprawdę niezłe.

Warto zauważyć, że kolumny i wzmacniacz sprzedaje ten sam człowiek, więc jest pole do manewru (cena 400+300zł).
I można też trochę podpytać sprzedawcę jak gra taki komplet.
W opisie aukcji zachwala... no ale to w miarę normalne.
Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadzają Ci rysy na górnej pokrywie wzmacniacza.

Kwota 400zł za dobrze wykonane klony "Majtków" jest bardzo rozsądna (chociaż oczywiście pytanie o to, czy głośniki są starannie parowane jak to ma miejsce w kanadyjskim oryginale pozostanie bez odpowiedzi)? Na ale używane oryginalne kolumny Totem to już koszt rzędu tysiąca złotych.

A jak to gra - miodzio icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Jak zwykle F1angel się postarał znaleźć coś ciekawego i w rozsądnej cenie - więc warto skorzystać icon_razz.gif



Myślisz RoRo, że ten komplet sprawdziłby się do cięższej muzyki, jak dla mnie, czy byłby dość uniwersalny-dla brata?

Sprzedający kolumn Paradigm Monitor 3 v1 nie chce za bardzo wysłać ich kurierem, preferuje odbiór osobisty, zobaczymy co z tego wyjdzie. Trochchę szkoda bo standy dorzuca w komplecie. Ewentualnie jakie głośniki podstawkowe polecilibyście w miejsce tych Paradigm?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Totem mite i Cambridge w komplecie jednak odpada-nie ma modułu phono, a winylki też będą grane... Jedynie same Totemy, które podepniemy pod Denona.

A dla siebie do mocniejszej muzyki wstępnie rozważam: teac-a-x3000 + paradigm monitor 3v1. Tylko czy ten wzmacniacz nie będzie za słaby do paradigmów? Jeśli znalazłbym podobny pod względem jakości i z pilotem to pewnie bym się skusił. No i brak śrubki mocującej uziemienie gramofonu GND mnie trochę martwi, da się to samemu jakoś zrobić, czy można bez tego podpiąć gramofon i nic się nie stanie? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak śrubki GND nie stanowi problemu po przykręcisz kabelek uziemienia obok i będzie dokładnie to samo.
A co do pytania czy nie będzie za słaby do paradigmów to tu masz link ( http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/303-683 ) do tych 683 które miałem i zapewniam Cię, że nigdy nie doszedłem gałką wzmocnienia poza "6". Więc z Paradigmami da sobie na pewno radę. Nawet bym się zastanowił czy nie będzie odwrotnie jeśli lubisz głośne słuchanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Monitor 3v1 jest konstrukcją 8 omową o efektywności 89 dB, czyli dość wysokiej.
Nie są to kolumny trudne do wysterowania a taki TEAC moim zdaniem będzie robił z nimi co zechce icon_biggrin.gif

Jeśli nie odpowiada Ci taki wzmacniacz, to oczywiście możemy szukać innego. Ale czy coś lepszego się w tej cenie znajdzie? No chyba, że chcesz aby zestaw zagrał ostro, jasno, agresywnie. Dał po uszach.
Tylko czy takiego dźwięku, tak podanej muzyki będziesz w stanie słuchać dłużej niż pół godziny bez zmęczenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację icon_smile.gif A więc jest to najlepsze rozwiązanie dla mnie. Szkoda tylko, że TEAC nie ma pilota, ale chyba przeżyję bez niego...na razie. Wciąż jeszcze nie kupiłem tych paradigmów - komplikacje z transportem. Jeśli nie uda mi się ich zdobyć, to jaką widzicie alternatywę?

Jeśli nie uda mi się kupić Paradigmów Monitor 3v1 to chyba zdecyduję się na Quadrale Odin, które polecał na samym początku f1angel. Tylko, że pewnie stracę na jakości dźwięku:( Ale za to będą potrafiły zagrać z większą mocą. Wiem, wzbraniałem się przed podłogówkami, bo wydawało mi się, że podstawkowe za te same pieniądze zagrają lepiej pod kątem jakości dźwięku, ale myślę, że przerzutka z głośników komputerowych i mini-wieży philipsa, jak to jest w moim przypadku na takie połączenie to i tak będzie już duża różnica. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli nie uda mi się kupić Paradigmów Monitor 3v1 to chyba zdecyduję się na Quadrale Odin, które polecał na samym początku f1angel. Tylko, że pewnie stracę na jakości dźwięku:( Ale za to będą potrafiły zagrać z większą mocą.



No nie zawsze, to że kolumna jest np. 200W nie znaczy że zagra głośniej od 120W. waty w kolumnie to w sumie tylko ich wytrzymałość na przeciążenie. Mogą być nieduże kolumny np. 100W, ale ze sporą efektywnością ( np. 90dB) dzięki temu zagrają głośniej niż niby ciut większe i np. 150W z efektywnością 86dB na tym samym położeniu głośności wzmacniacza. Dając jeszcze jaskrawy przykład wielkich kolumn typu Mission mx6, czy jakiś Klipsch 82, Zeusów nie podłączysz ich pod mini wieżę, bo ta nie da im tyle prądu ile muszą pobrać by dobrze odtworzyć pasmo niskich tonów. Może się okazać że w skrajnych przypadkach w ogóle nie ruszą z miejsca.
Myślę że Odinów to raczej nie dotyczy, bo nie są jakieś niewiadomo ile większe od tych Paradigmów.
Natomiast Twoja myśl, że mniejsze kolumny a solidne, zagrają lepiej niż jakieś wielkie meble z kilkunastoma głośnikami, ma bardzo często pokrycie w rzeczywistości, przykładów jest sporo nawet wśród popularnych modeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś kupić Quadrale, to tym bardziej zostań przy TEACu.
Ale oczywiście poszukamy czegoś innego. Może trafią się fajne kolumny.
Choć jeśli możesz, to spróbuj się jednak dogadać ze sprzedającym na wysyłkę.
Może jakaś przesyłka konduktorska? Albo ktoś znajomy jeździ w tamte strony.
Ostatecznie może sam się jednak zdołasz wybrać, o ile to nie za daleko.

Jacek75, ale Quadral w tym wypadku może zagrać głośniej bo ma efektywność 91 dB a Paradigm 89 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał. Jeśli Ci nie podejdą, to je sprzedasz bez większej straty, bo to dość popularne kolumny.
Oczywiście końcowa decyzja jak zwykle należy do Ciebie.
My tu możemy podpowiadać, sugerować, ale to zawsze jest obarczone naszym słyszeniem, naszymi upodobaniami. Ty i tak odbierzesz ten dźwięk po swojemu.
Ale jak ma być mocno i rockowo, to powinno Ci się spodobać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślisz RoRo, że ten komplet sprawdziłby się do cięższej muzyki, jak dla mnie, czy byłby dość uniwersalny-dla brata?

Totem Mite to raczej nie jest kolumna do cięższych gatunków muzyki.
Jest dość uniwersalna - ale jednak dość mała.
Więc o ile bratu mogłaby się spodobać - to dla Ciebie powinny być jedna większe i mocniejsze kolumny niż te maleństwa.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Myślisz RoRo, że ten komplet sprawdziłby się do cięższej muzyki, jak dla mnie, czy byłby dość uniwersalny-dla brata?

Totem Mite to raczej nie jest kolumna do cięższych gatunków muzyki.
Jest dość uniwersalna - ale jednak dość mała.
Więc o ile bratu mogłaby się spodobać - to dla Ciebie powinny być jedna większe i mocniejsze kolumny niż te maleństwa.

Pozdrawiam



Tak, dzięki. Totemy właśnie miały być dla brata. Ale teraz mój pierwszy zestawik jedzie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło. Wzmak TEAC A-X3000, kolumny wraz ze standami Paradigm Monitor 3 v1 dostałem też w gratisie kable głośnikowe 4-żyłowe wydają się dość solidne. Udało się podłączyć, tak jak f1angel pisałeś. Gra rewelacyjnie! Jestem po kilkugodzinnym odsłuchu i muszę stwierdzić, że nie spodziewałem się tak czystego dźwięku. Wszystkie swoje płyty odkrywam na nowo, zarówno rock, jak i mocniejsza elektronika typu Skrillex brzmi, jak bym wrócił od laryngologa. Dzięki jeszcze raz wszystkim, którzy włączyli się do tematu!. Szczególnie pomocne okazały się rady i typy kolegi f1angel - bez Ciebie nie tak łatwo złożyłbym odpowiedni swój pierwszy zestaw. Zapłaciłem za całość trochę więcej niż zakładałem, ale jak tak będzie grało dalej jak teraz, to warto było icon_biggrin.gif

P.S.
Do czego służą przyciski: subsonic i source direct i pokrętło rec selector (podejrzewam, że ma to związek z nagrywaniem)? I jak mocno mogę podkręcić potencjometr głośności na wyłączonym loudness i gdy pozostałe są na ok. + 2 w tym połączeniu żeby nie spalić głośników? Doszedłem do 4,5 - to mi w zupełności wystarcza ale dobrze wiedzieć na przyszłość icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subsonic to filtr odcinający częstotliwości poniżej pasma słyszalnego. Stosuje się go zwykle w połączeniu z gramofonami.
source direct to przycisk zwykle pomijający działanie regulacje barwy i inne filtry w torze audio. Jeśli ich nie używamy to zwykle warto go użyć.
pokrętło rec to selektor źródła do nagrywania. Jeśli podłączysz np. magnetofon to nim wybierzesz z czego chcesz nagrywać.
należy tak podkręcać żeby nam wystarczało głośności icon_smile.gif. Rożne źródła dźwięku mają różny poziom wyjściowy i od tego zależy jak mocno go odkręcamy.
Balast należy umieszczać raczej w rurze o większej średnicy. W cieńszej tez pewnie nie zaszkodzi. Jej zadaniem jest zwiększyć sztywność standów.
Kolumny można położyć bezpośrednio na standzie. Można również użyć do tego celu różnego rodzaju podkładek. Bardzo dobrze do tego celu nadają się substancje do nietrwałego przylepiania plakatów do ściany typu bluetact. To coś przypomina nieco plastelinę i gumę do żucia. \podobna substancja biała lub żółta to uhutact patafix . Wtedy kolumna nie ma tendencji do przesuwania się po powierzchni podstawki i pochłania lepiej jej drgania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym raczej zastosować Blu Tack. Kolumny będą stabilniejsze na standach, ponadto wibracje zostaną w dużej mierze wytłumione.
Przekłada się to na ogół na poprawę dźwięku.
A substancja nie brudzi, nie niszczy forniru kolumn, daje się wielokrotnie używać, bo nie zasycha.
Robisz cztery nieduże kulki i kładziesz na stand a później kładziesz kolumnę i dociskasz z góry.
http://allegro.pl/masa-modelujaca-blu-tack...5601896418.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja proponowałbym raczej zastosować Blu Tack. Kolumny będą stabilniejsze na standach, ponadto wibracje zostaną w dużej mierze wytłumione. Przenosi się to na ogół na poprawę dźwięku.
A substancja nie brudzi, nie niszczy forniru kolumn, daje się wielokrotnie używać, bo nie zasycha.
Robisz cztery nieduże kulki i kładziesz na stand a później kładziesz kolumnę i dociskasz z góry.
http://allegro.pl/masa-modelujaca-blu-tack...5601896418.html



Super, dzięki! Powiedz jeszcze, czy jedna paczka tej "plastelinki" wystarczy na 2 kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak wpiszesz na aledrogo w okienko " odtwarzacz CD" i cena od 1zł do 70zł wyskoczy sporo ofert - trzeba się wczytać tylko co czasem tam nie działa icon_mrgreen.gif . Trafić jednak można. Ja sugerowałbym Technicsa sl-pg 490, w tej cenie już kupisz, wygląda nowożytnie, ma optic out, wczyta każdą CD i jest jak Lenin i jego idee icon_wink.gif . Jak nie sprzedający nie dołączy pilota, to są za grosze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...