Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw za 600-800 zł


kuczok

Recommended Posts

MobyDick
Ten Pioneer to ma być dobry wybór ? Przecież laser do niego nie będzie tani! icon_eek.gif
Jak coś piszesz, to postaraj się bardziej (albo sprawdź, jak nie jesteś pewien) bo pakujesz kolegę na minę... :!:

Cytat

Co byście polecili do 100zł., najlepiej żeby miał pilota; zależy mi też na tym, aby był łatwy i tani dostęp do części zamiennych (laser) i posiadał wyjście na zewnętrznego DAC'a, którego na razie nie mam, ale w przyszłości może... icon_smile.gif

Jak tani laser i dobra dostępność lasera, to głównie należy szukać wśród SONY.
Spokojnie trafisz zadbany egzemplarz z wyjściem cyfrowym i pilotem - ale nie poniżej 100zł. Przy takich wymaganiach 150zł to minimum...
A przede wszystkim szukaj zadbanych egzemplarzy, a nie jakiś zmęczonych egzemplarzy.

Przykładowy SONY CDP-XE510 (z pilotem, z wyjściem optycznym na DAC i z tanim -łatwo dostępnym laserem, za 149zł) jest tutaj do kupienia
http://allegro.pl/sony-cd-cdp-xe510-i5620291522.html

Cytat

A co powiecie na Pioneera pd s505? Podobno lepiej brzmi, ale jak w przyszłości podłącze go do dac'a to chyba nie robi różnicy?

Wyższa klasa odtwarzacza robi różnicę - niezależnie czy podłączasz go bezpośrednio analogiem, czy w przyszłości poprzez DACa.

Ale jak chcesz tani laser - to nie w Pioneerze ...

Pozdrawiam
PS. Jak znajdziesz interesujący Cię model CDka - to pierw wrzuć w wyszukiwarkę i znajdź, jaki ma laser. A potem poszukaj lasera (np. na allegro) i będziesz wiedział ile trzeba zapłacić za nowy laser.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Napisałem że pod warunkiem że laser będzie dobrze działał icon_smile.gif . Nie sprawdzałem ile będzie kosztował laser do tego Pioneera, ale zwykle nie należą do jakichś masakrycznie drogich. Z tego co się orientuję to jego koszt to nieco ponad 300 zł i sądzę że warto jeśli chodzi o ten model. Do tego ma wart uwagi niekonwencjonalny napęd z talerzem na którym kładziemy płytę z optyką lasera skierowaną w dół.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick
Czyli do tego Pionka laser kosztuje 2 razy więcej niż cena używanego CDka (albo o co najmniej połowę więcej - w zależności od tego, za ile można kupić odtwarzacz).
Poza tym cena to jedno, a dostępność to drugie icon_sad.gif
Chodziło mi o to, że jak dajesz odpowiedź/propozycję, to warto nad nią trochę bardziej popracować icon_cool.gif
Tym niemniej masz rację, że patent z "odwróconą płytą" w Pioneerach to fajna rzecz - no i laser mniej się brudzi.

Przykładowy laser KSS-213 do SONY jest do kupienia za 30zł (czyli 10 razy mniej - biorąc pod uwagę cenę Pioneera podaną przez Ciebie)
http://allegro.pl/laser-kss-213b-kss213b-k...4870749286.html
Co prawda jest to zamiennik, ale masz półroczną gwarancję.
Oczywiście ten laser nie pasuje do każdego modelu SONY (sporo starszych i wyższych modeli ma drogie i nieosiągalne lasery, a ceny są wyższe niż 100USD).

Pozdrawiam
PS. Laser może dobrze działać przez parę tygodni po zakupie - a co później?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Pionku laser od nowości działa już grubo ponad 20 lat icon_smile.gif. Do tej pory nic w nim nie było naprawiane. Ten jest znacznie nowszym modelem i jest szansa że będzie działał jeszcze w miarę dość długo. Wiele tańszych ( z pewnego okresu ) laserów Sony w okresie gwarancji miało kilkukrotnie większą awaryjność niż podobne u konkurencji , po 2 latach padały notorycznie. Chyba dlatego były i są takie tanie. Sporo też zależy od obecności palaczy tytoniu w domu. Jako tani napęd do nowoczesnego DACa , jeśli w (pobliżu jest telewizor) może służyć niedrogi model BluRay-a ( np. właśnie Sony ). Nie pisze tego złośliwie jeśli chodzi o lasery tej marki. Miałem z tym zjawiskiem do czynienia u bardzo wielu znajomych. Sony miało taki niechlubny okres i po nim problemy z tego co wiem rozwiązano. I chyba z tego powodu stare i tnie CD Sony omijał bym z daleka. Poza awaryjnością laserów muszę przyznać że były naprawdę dobre ( oczywiście w relacji do ich ceny ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zwykle znajdujecie dane dotyczące lasera w poszczególnych odtwarzaczach? Przejrzałem manualsa http://www.manualslib.com/manual/917222/So...l?page=5#manual soniacza i nie mogę znaleźć jaki tam typ/model siedzi. MobyDick, jeśli dobrze zrozumiałem podałeś mi już, jaki laser do niego pasuje, ale chciałbym w kolejnych modelach sam już szukać, żeby Was nie zadręczać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Soniaku XE510 siedzi laser KSS-213B.

Kuczok - naprawdę szukałeś w googlach czy innej wyszukiwarce???

Na pierwszym miejscu wyników masz
http://www.dutchaudioclassics.nl/the_compl...converter_list/
i z tej spokojnie możesz korzystać icon_biggrin.gif

MobyDick
lasery to leciały najszybciej w miniwieżach SONY...
Mam parę pełnoletnich CDków SONY i jakoś problemów na szczęście nie zauważyłem, a ogólnie CDków tej firmy to ładna liczba się przewinęła. icon_razz.gif
Natomiast nie da się ukryć, że wiele CDków w zbliżonej cenie do tego Soniaka będzie grało lepiej (np. Pioneery). Ale liczy się pewność i spokój (czytaj niska cena) w przypadku ewentualnej wymiany lasera. icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce podają tak jak napisałem: KSS-213B
SONY CDP-XE510
DAC: CXD8567AM - CXD2545Q
laser: Sony CDM14 - KSS-213B

http://www.dutchaudioclassics.nl/the_compl...converter_list/

Nie wiem, w jaki sposób dostajesz KSS-150/KSS-210A
Bo te lasery były w starszych konstrukcjach (np. zobacz SONY CDP-950)

Pozdrawiam
PS. Poza tym na innych listach też jest "213B" dla tego Soniaka, no i modele tej i zbliżonych serii również mają "213B" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...