Skocz do zawartości

Dobre stereo


Kulek_zielony

Recommended Posts

Witam kolegów.
Jestem kolejnym zielonym który chce rozpocząć przygodę z dobrym stereo a nie kinem domowym. Nie jestem adiofilem.
Gatunki muzyczne hmmm każda dobra muzyka Led zeppelin, depeche mode, Kaczmarski, wishbone ash, blues ,jazz
Mam problem chciałbym zakupić dobry zestaw stereo do" pomieszczenia ok. 20m2
Szukam kolumn podłogowych i mam na oku takie o to modele proszę o radę
Nowe:.
Klipsch Reference R-24F
KEF R500 w bardzo dobrej cenie bo ok 4000 płn za pare
Cambridge Audio Sirocco S70

Używane
Canton LE 190

Potrzebuje dobrać wzmacniacz albo amplituner, do tego podłączam CD, Bluray, dekoder satelitarny iPada xboxa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Tu znów na początek napiszę ogólnie.
Generalnie kupując sprzęt używany możesz osiągnąć dużo lepszą jakość dźwięku niż nowy.
Do czego zachęcam, co sam stosuję i wielu moich zacnych kolegów na tym i innych forach icon_biggrin.gif

Druga sprawa, to chyba nie do końca świadomie chcesz przedobrzyć i wpakować kolubryny pokroju
Canton GLE do 20 metrowego pomieszczenia. Czasami nawet w nieco większych wystarczą dobre monitory,
czego ja jestem przykładem. Nie to bym Ci odradzał podłogowe, ale lepiej kupić mniejsze a lepsze jakościowo. Przy czym te mniejsze podłogówki albo większe standowe mogą Cię niejednokrotnie zaskoczyć potęgą brzmienia i niskich tonów.

Jak to będzie u Ciebie w pokoju, pewnie nie wiesz, no chyba że...? Trzeba by tam podłączyć zestaw i zagrać.

Z wymienionych przez Ciebie kolumn chyba najbardziej przekonują mnie KEFy. Ale sam pewnie wybrałbym coś innego. Poszukam i przedstawię Ci moje propozycje.

Szkoda, że nie napisałeś jakiego dźwięku szukasz, jakiego brzmienia. Jasnego, ostrego, twardego, chłodnego, agresywnego, konturowego, czy ciemniejszego, łagodnego, miękkiego, bardziej nasyconego, soczystego z dobrze wypełnioną średnicą?
Cytat

Nie jestem adiofilem.


Ja też nie jestem ale lubię dobry dźwięk icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...