Skocz do zawartości

Transport sygnału PC->Audioquest DF->Onkyo A-9030


byczek_1988

Recommended Posts

Witam,

na wstępie chciałbym się przywitać na forum icon_wink.gif

kompletuje swój zestaw stereo. W tej chwili posiadam wzmacniacz Onkyo A 9030, źródło w postaci Onkyo DX 9355 głośniki z wieży Technics SB-EH60. Zacząłem kombinować z wykorzystaniem komputera jako drugiego źródła.

Obecna konfiguracja drugiego źródła wygląda tak, że bezpośrednio do PC mam podłączony DAC AudioQest DragonFly 1.2 i stamtąd analogowo 10m przewodu do wzmacniacza (Vitalico z allegro). Poprawa w porównaniu z poprzednią konfiguracją opartą na karcie Soundblaster Audigy SE jest znaczna, aczkolwiek dalej niepokoi mnie te 10m przewodu.

Pytanie do Was, czy zauważę realną poprawę przy kupnie lepszego jakościowo przewodu analogowego o tej samej długości, czy może lepszym rozwiązaniem jest kupienie przedłużacza USB (10m) [np ten http://allegro.pl/aktywny-przedłużacz-port...5556576421.html] dalej DAC + krótki intreconnect (jeżeli tak, to jaki - adekwatnie do posiadanego zestawu). Wychodząc z założenia, że sygnał cyfrowy jest znacznie mniej podatny na zakłócenia, niż analogowy nie jest to chyba takie złe rozwiązanie?

Chyba, że macie jeszcze inne pomysły na ograniczenie strat w przeniesieniu sygnału na takiej odległości?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie pożyczenie krótkiego inteconnectu analogowego o takich samych parametrach jakie masz obecnie w tych 10m i sprawdzenie, czy słyszysz różnicę i jeśli tak to czy jest ona dla Ciebie jeszcze akceptowalna.

Jakaś strata z pewnością będzie przy 10m vs 1m, chociaż u mnie różnice sa bardzo minimalne (przy CambridgeAudio DAC magic XS i reszcie sprzętu używanego klasy "do 1500 pln"), przy czym nawet długi kabel z DACiem tej klasy co dragonfly jest wg mnie lepszy niż np system AirPlay. Oczywiście dużo zależy od samych plików oraz od tego, czego słuchasz. Zakładam, że nie są to pliki mp3 icon_smile.gif

W kwestii długiego kabla usb może lepiej zapytać w dziale PCaudio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...