Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
innotic

Goldring Elektra - problem z wkładką

Recommended Posts

Witam wszystkich miłośników czarnych placków!
Mój pierwszy post na forum, a już związany z problemem.

Rzecz w tym, że posiadam gramofon Technics SL1210Mk2 i jakiś czas temu dokupiłem do niego wkładkę Goldring Elektra. Brzmi bardzo spoko jak dla mnie, kupiłem w celu zmiany dość już wyeksploatowanego Ortofona Concorde Pro. Mam jednak z nią problem - zdarza się, że czasem jeden z kanałów łapie dziwne zakłócenia/przerwania i nie ma reguły ile będą trwać i kiedy wystąpią. Czasem pomaga ponowne położenie igły na płytę, czasami nie. Zamieszczam plik mp3, w którym jest próbka owych zakłóceń.
Dla ciekawych, to fragment "Dancing with the Lion" Andreasa Vollenweidera z 1989r.

Pozdrawiam!

andreas.mp3

Sprawdzałeś kabelki w HeadShellu?
Być może któryś z nich nie zawsze kontaktuje...
Jak będziesz odłączał - to zapisz sobie kolory, by się nie pomylić przy ponownym podłączaniu.

Kable cinch oraz masa pewnie siedzą w gniazdach?

Pozdrawiam
PS. Warto co jakiś czas również przeczyścić igłę, no ale zakładam że to robisz

Kabelki headshella w porządku. Co ciekawe, zamocowałem znowu Ortofona i tutaj też problem zaczął się pojawiać. Coś zdaję się, że moja stara Yamaha chyba ma coś nie teges z wejściem PHONO...

To w Yamie podepnij odwrotnie kable cinch (prawy kanał do lewego) i będziesz wiedział, czy problem tkwi w Technicsie czy w Yamie.

Jeżeli miałeś problem np. z lewym kanałem a teraz przeszło na prawy - to gramofon.
A jeżeli zostało w tej samej kolumnie - to wzmacniacz (albo amplituner, bo nie wiem czym wzmacniasz sygnał).

Pozdrawiam

Dzisiaj znowu problem wystąpił - zmieniłem kanały i...
dalej ten sam kanał łapał zniekształcenia. Czyli jednak wzmacniacz coś krzaczy. Pójdzie do serwisu, należy mu się sanatorium po tylu latach icon_smile.gif

Cytat

A jeśli okaże się, że to gramofon to skupiłbym się na przewodach w headshellu

Innotic już sprawdzał kable w headshellu - napisał o tym parę postów wcześniej icon_razz.gif

Pozdrawiam

Toż czytałem, ale można sprawdzać i sprawdzać icon_wink.gif. Myślałem o bardziej szczegółowej zabawie z mierniczkiem. I tak wyszło na wzmak więc nieważne icon_smile.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować