Skocz do zawartości

Goldring Elektra - problem z wkładką


Recommended Posts

Witam wszystkich miłośników czarnych placków!
Mój pierwszy post na forum, a już związany z problemem.

Rzecz w tym, że posiadam gramofon Technics SL1210Mk2 i jakiś czas temu dokupiłem do niego wkładkę Goldring Elektra. Brzmi bardzo spoko jak dla mnie, kupiłem w celu zmiany dość już wyeksploatowanego Ortofona Concorde Pro. Mam jednak z nią problem - zdarza się, że czasem jeden z kanałów łapie dziwne zakłócenia/przerwania i nie ma reguły ile będą trwać i kiedy wystąpią. Czasem pomaga ponowne położenie igły na płytę, czasami nie. Zamieszczam plik mp3, w którym jest próbka owych zakłóceń.
Dla ciekawych, to fragment "Dancing with the Lion" Andreasa Vollenweidera z 1989r.

Pozdrawiam!

andreas.mp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś kabelki w HeadShellu?
Być może któryś z nich nie zawsze kontaktuje...
Jak będziesz odłączał - to zapisz sobie kolory, by się nie pomylić przy ponownym podłączaniu.

Kable cinch oraz masa pewnie siedzą w gniazdach?

Pozdrawiam
PS. Warto co jakiś czas również przeczyścić igłę, no ale zakładam że to robisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Yamie podepnij odwrotnie kable cinch (prawy kanał do lewego) i będziesz wiedział, czy problem tkwi w Technicsie czy w Yamie.

Jeżeli miałeś problem np. z lewym kanałem a teraz przeszło na prawy - to gramofon.
A jeżeli zostało w tej samej kolumnie - to wzmacniacz (albo amplituner, bo nie wiem czym wzmacniasz sygnał).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...