Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 1500zł


BarSto27

Recommended Posts

Witam mam dylemat jakie kolumny kupić amplituner stereo już kupiłem teraz kolumny tylko jakie?

Kolumny do 1500zł(w oko mi wpadły Jamo s626 ,JBL es80)
Amplituner Stereo który kupiłem to ONKYO TX-8555 (za 830 zł nowy czy dobrą cenę dałem ? ).

Czy kolumny które wpadły mi w oko dobre są czy coś innego możenie polecić , sprzęt będzie używany w pomieszczeniu do 20m , podłączony do komputera i tv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź pewnie Ci się zupełnie nie spodoba, ale nie będę Cię klepał po plecach jak nieszczery koleś
i udawał, że podoba mi się to co robisz.
Zapytam. Dlaczego nie napisałeś tu na forum zanim kupiłeś ten amplituner?
Popełniłeś błąd wielu osób, które chcą słuchać muzyki (często w dobrej jakości) a kupują amplituner do kina domowego.
Niestety takie amplitunery grają dość średnio w stereo. A okazyjna cena nie jest w tym kontekście żadną okazją. Ponieważ za 830 zł albo niewiele więcej kupiłbyś (co prawda używany) wzmacniacz stereo, który zagrałby tak, że ampli KD Onkyo załamałby się jak stary most w filmie przygodowym.

Nie wiem jakiego dźwięku oczekujesz, jak ma grać, co chcesz uzyskać?
Czy dźwięk ma być jasny, twardy, ostry, chłodny, konturowy, czy też ciemniejszy, miększy, łagodniejszy, ocieplony, pełniejszy, bardziej soczysty?
Nie napisałeś nawet jakiej muzyki słuchasz. Uważasz, że to nieważne? Piszesz o automacie do wędzenia
mięsa, czy o sprzęcie do odtwarzania muzyki?

Ok, dostało Ci się, za kilku poprzedników i kilku następnych, którzy dopiero napiszą. \
Ale swoją drogą zastanawia mnie czy muzyka aż tak mało znaczy dla ludzi, że pytają o sprzęt do jej odtwarzania jakby malakser chcieli kupić? icon_confused.gif

Nie wiem, czy zamierzasz pozostać przy tym amplitunerze, bo polecać do niego kolumny, to trochę ryzykowna sprawa. Polecę Ci dobre kolumny a on i tak zagra z nimi na pół gwizdka. To znaczy zagra na cały gwizdek, ale będzie to grało jakby zagrał na pół icon_lol.gif
Trochę bez sensu, prawda?

Owszem kolumny to najważniejszy oprócz akustyki i dobrego ich ustawienia element. Ale takie (dobre już) kolumny trzeba czymś prawidłowo napędzić, by dobrze zagrały.
Niestety kolumny zaproponowane przez Ciebie nie należą w żadnym wypadku do moich faworytów.
Bez względu na to jaki dźwięk lubisz.
Poza tym uważam, że takie kolumny są trochę za duże do 20m2. Lepiej kupić nieco mniejsze a lepsze jakościowo.

Dźwięk z komputera czy TV aby był lepszej jakości należy przekonwertować przez DAC. A taki kosztuje minimum 300 - 400 zł. Oczywiście początkowo można podłączyć to i tamto poprzez jakąś przejściówkę.

Akustyka i ustawienie kolumn w pokoju, to bardzo ważna, podstawowa sprawa. Bez tego nawet najlepszy zestaw może zagrać po prostu źle. Poczytaj i pytaj w razie czego.
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm


Jeśli mamy poważnie potraktować Twój problem, odpowiedz na jak najwięcej pytań i kwestii zawartych w tym poście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście szanowny Panie znów się zasugerowałem tym TX a to ampli stereo.
Mimo wszystko jednak nie ma to jak wzmacniacze pure stereo.
Ale ok.
Co nie zmienia faktu, że propozycje kolumn lipne.

A o jakich czterech kolumnach frontowych szanowny Pan pisze, bo nie rozumiem?

Oczywiście poszukam dobrych kolumn do 1500 zł. Używanych rzecz jasna, bo nowe to raczej kicha będzie.
I tu pisze z całą odpowiedzialnością i świadomością.
No, chyba, że trafimy na jakąś wyjątkową okazję, wyprzedaż, sprzęt poekspozycyjny itp... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...