Skocz do zawartości

Kompletny zestaw stereo + Monitor Audio BX2


Ralas

Recommended Posts

Szanowni forumowicze,

witam serdecznie, jestem tutaj nowy i zakładam ten temat by posilić się poradą. Planuję stopniowo kupować poszczególne elementy zestawu stereo, gdyż na zakup wszystkiego razem niestety mnie chwilowo nie stać icon_wink.gif

Nie ukrywam, że jestem dość dużym fanem marki Yamaha, miałem do czynienia z tą firmą już kilkukrotnie i to tej marki sprzęt chciałbym kupić, jednak jak najbardziej jestem otwarty na propozycje innych firm.

Zestaw ma służyć do słuchania muzyki, w przewadze Rap i muzyka klubowa, rzadziej Jazz czy Rock.
Pokój ok. 20m2, kwadratowy.

Kolumny:
Jak widać w temacie, jestem już zdecydowany cd. kolumn, wcześniej myślałem o Bowers & Wilkins 686 S2 jednak dość skutecznie odstrasza mnie cena i znalazłem troszkę tańszą propozycję.

Wzmacniacz:
Cały czas zastanawiam się nad tym czy kupować amplituner, np. Yamaha R-S700 czy Yamaha A-S501 i tuner dokupić w przyszłości, bowiem radio to nie jest w tym momencie to na czym najbardziej mi zależy.

Odtwarzacz:
Yamaha CD-S300, tutaj dość dużego problemu nie miałem, uważam, że cena uczciwa jak na możliwości. Brakuje mi jedynie FLAC, jednak odtwarzacze z FLAC często nie mają portu USB co w moich oczach je dyskwalifikuje na starcie.

Subwoofer:
Jak uważacie, czy 'subka' również wypada kupić? Do tej pory zawsze korzystałem z zestawów 2.1, więc na końcu planuję mój zestaw wzbogacić o Yamaha YST-FSW050, jednak tutaj jestem dość zielony, nie wiem czy dobrze wybrałem, nie znam kryteriów przy zakupie subwoofera.

Będę wdzięczny za każdą poświęconą chwilę, sugestię czy poradę.

Pozdrawiam icon_smile.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzałem jednemu z kolegów takie zestawienie, ale wiem że są entuzjaści takowego.
Zależy co kto potrzebuje, jaki ma słuch, jakie ma preferencje brzmieniowe.

Dla jasności. Fanem Yamahy nie jestem, bo cenie wzmacniacze inaczej grające. Może nawet mniej efektownie ale za to bardziej barwnie z ładnym nasyceniem średnicy.
Kolumny Monitor Audio nawet lubię, są dość uniwersalne.

Dwie podstawowe rady jakie Ci dam, to:
Umów się w salonie albo salonach i pojedź, posłuchaj jak gra Yamaha z Monitor Audio. Będziesz wiedział, czy taka prezentacja Ci się spodoba. Posłuchaj oczywiście ze 2 - 3 innych wzmacniaczy i kilku par różnie grających kolumn.
Oczywiście wszystko na kilku tych samych fragmentach różnorodnych instrumentalnie nagrań.

Jeśli będziesz słuchał muzyki w stereo nie kupuj subwoofera. Nie będzie to grało zbyt dobrze.
Stereo, to dwie kolumny i... wystarczy. Jeśli odczuwasz niedostatek niskich tonów zastanów się raczej nad
kolumnami BX5.

I jeśli naprawdę Ci zależy na jakości dźwięku zastanów się nad używanym zestawem. Możesz słuchać muzyki z dużo większym wyrafinowaniem, klasą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...