Skocz do zawartości

stereo - poszukiwania początkującego


appleman

Recommended Posts

Cytat

Mam prośbę odnośnie zestawu dla siebie, pisałem tutaj tylko w innym temacie ale nie otrzymałem żadnej informacji. Mogę wkleić tutaj? icon_biggrin.gif

Emillo83
Trzymaj się tamtego wątku, tj. "Wzmacniacz+kolumny za około 2 tysiące., Sprzęt dla nie znawcy."
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry139651
wpis nr 82 z 11.09.2015, 15:49
i spokojnie czekaj na odpowiedzi...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll-i słuchałem z kolumnami - acoustic energy 103, melodika bl30 i audiovector Ki3.

AE bardzo mi się spodobały w tym połączeniu, grały swobodnie z energią, może bas mógłby być bardziej mięsisty. Wydaje mi się, że dźwięki były fajnie zgrane, nic niczemu nie przeszkadzało a tworzyło ciekawą całość, której przyjemnie się słuchało. Dźwięk w końcu oderwał się od głośników, po raz pierwszy faktycznie różne źródła dźwięku z nagrania były poukładane na scenie. Podobało mi się jak wybrzmiewają talerze perkusji a końcu utworu już w ciszy jako jedyne źródło dźwięku.

Melodika - tutaj wiele nie napiszę. Poprosiłem o podłączenie tańszych kolumn dla jakiegoś porównania i po kilku dźwiękach poprosiłem o ich odłączenie. Nie podobało mi się, w porównaniu do AE dźwięk był bardziej ociężały, nie miał takiej swobody miał chyba wysunięty względem reszty bas.

Audiovector Ki3 jako ostatnia prośba, ponieważ trzeba było lecieć do pracy (jako odpowiedź na pytanie z czym warto porównać). Przyniesiono wysokie lakierowane na biało smukłe kolumny (firma i model oczywiście były mi nie znane icon_smile.gif ). Dźwięk inny niż AE, choć również satysfakcjonujący. Kolumny swobodne, chyba bardziej dynamiczne. Inaczej brzmiały tutaj wokale - były jakby obrysowane, bardzo wyraźne. Bas był jak w AE fajnie współgrający z pozostałymi dźwiękami ale pełniejszy i mocniejszy.

Ogólnie po odsłuchu tych trzech zestawów kolumn wskazałem AE, bardziej podobało mi się współistnienie wokali z instrumentami i to wtedy zdecydowało. Obecnie nie jestem pewien i musiałbym posłuchać jeszcze raz.

Choć po odsłuchu na wieść o cenie vectorów byłem prze-szczęśliwy, że tak mi się spodobały AE icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem drugie podejście do odsłuchu AE 103 i audiovector-ów, wniosek taki, że ew. dopłata jest zasadna, choć oba style grania mi się podobają. AE jest bardziej punktowe, natomiast audiovectory mają lepsze wybrzmienia.

Czego jeszcze z nowych konstrukcji do około 5000/5500 zł za parę warto posłuchać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Przepraszam za post pod postem ale chcę podbić temat.

Wzmacniacz, cd i kolumny kupione. Chcę dokupić jeszcze jakieś radio. Preferowana stara czarna używka, powiedzmy do 200 zł icon_smile.gif. Na przeczekanie do czasu pojawienia się większej liczby rozsądnych odtwarzaczy strumieniowych na rynku wtórnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200zł możesz szukać doskonałego tunera Yamaha TX950rs (w swoim czasie zdaje się najwyższy model Yamahy).

Jest nawet jedna oferta w internecie ale musiałbyś wytłumaczyć sprzedającemu, że za taką cenę to nie sprzeda go za 5 lat (może sobie przeanalizować historyczne ceny z allegro):

LINK






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie skończyło się na używane ale jeszcze z gwarancją Atol in100se + cd100se, używane i bez gwarancji radio grundig st 2000 (udało się uruchomić więc przestałem szukać innego), głośniki nowe Edwards Audio SP2, po obniżce, kable chord silver screan, interkonekt qed. Byłem zdecydowany na kolumny AA Phoebe III, jednak na skutek rozmów ze sprzedającym je wypłynęły SP2, które u niego zastąpiły Phoebe - jeśli trafi na ten temat to przy okazji jeszcze raz dzięki.

Wracając do zestawu, który gra u mnie to jestem naprawdę zadowolony, co równie ważne żona również się do niego przekonała icon_smile.gif. Obecne trwają negocjacje w sprawie dywanu.

Jak to gra:
Przede wszystkim z wigorem i swobodą, już przy cichym słuchaniu da się "poczuć" muzykę. Wysokie nie są zbytnio wyeksponowane ale b.dobrze wywiązują się ze swojej roli. Choć w moim odczuciu zdarza im się czasami pewna metaliczność i ostrość, na szczęście nie na taka aby przeszkadzało to słuchaczowi czy w jakikolwiek sposób czyniło odsłuch nieprzyjemnym. Średnica jest na miejscu ale mam wrażenie że wchodzą na nią trochę niskie. Bas ogólnie jak na taką konstrukcję jest dość duży, ma moc oddziaływania na słuchacza w sensie fizycznym. Jest jednocześnie zróżnicowany i kontrolowany nie zalewa innych dźwięków a raczej jakby był dla nich tam gdzie potrzeba tłem i nośnikiem. Ogólnie dźwięk daje przyjemność słuchania i tak u mnie jak i żony wywołuje kiwanie głową i przytupywanie icon_smile.gif Można się w niego wsłuchiwać i łowić szczegóły (choć dla lubujących się w takiej detaliczności lepsze byłyby wcześniej przeze mnie słuchane audiovector ki3) albo po prostu dać się ponieść i ukołysać. Jeszcze jedna ważna dla mnie kwestia - głośniki nie gubią tempa i potęgi nawet przy dużej ilości instrumentów w metalu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwards Audio, to mało popularna w Polsce firma a szkoda. Robią dobre kolumny. Czy można wiedzieć ile dałeś za swoje?

Atoll też Cię nie powinien zawieść. Razem jak piszesz ciekawie grają. Drobne wyostrzenia w dźwięku mogą być spowodowane kilkoma czynnikami.
1. Po prostu takie są nagrania, tak zrealizowane. Nie wszystkie niestety doskonale a nawet dobrze.
2. Teraz więcej słyszysz. Masz dużo bardziej rozdzielczy zestaw, wyłapujesz niuanse. A te nie wszystkie są miłe gdy się ich słucha.
3. To może być wina akustyki. Zbyt "gołe" pomieszczenie, kolumny za blisko ścian, Ale da się temu zaradzić.
4. być może nie do końca trafione okablowanie. Również da się temu zaradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny to są ze sklepu, który wyskakuje w google po wpisaniu edwards audio sp2. Cena jest na stronie, choć udało się jeszcze coś uszczknąć. Uważam, że to dobra oferta, kolumny te kosztowały chyba pierwotnie w okolicach 5000zł.

Co do wyostrzeń to tak jak pisałem nie przeszkadzają mi i obstawiam właśnie realizację + może minimalny wpływ systemu, który to "pokazuje" ale na szczęście nie eksponuje w natarczywy sposób.

Dla poszukujących zestawu, jeszcze jedna rada - na zdjęciu tego nie widać ale po lewej stronie patrząc na foto jest trochę miejsca, póki narożnik był pusty dźwięk był gorszy i miałem wrażenie, że scena jest przesunięta właśnie w tamtą stronę. Rozwiązaniem okazało się krzesło, które ustawione w tamtym rogu stało się chyba swego rodzaju pułapką dźwiękową i wszystko trafiło na swoje miejsce. Same kolumny jeśli chodzi o to czy są jeszcze wysunięte do przodu czy stoją tak jak na zdjęciu nie robi im to prawie żadnej różnicy. Dopiero wepchnięcie ich prawie pod ścianę psuje efekt. Wpływ podłogi sprawdziłem poprzez rozłożenie na próbę pomiędzy mną a zestawem koca i tak jak pisałem negocjacje w sprawie dywanu trwają, choć to już kosmetyka jeśli chodzi o skalę zmiany.

Z kablami to obecnie po zakupach raczej zaciskam pasa, ale na pewno będę chciał wymienić interkonekt pomiędzy cd a wzmacniaczem - siedzi tam podstawowy qed, który pewnie wykorzystam później do podłączenia dac-a i laptopa albo tv. Kable sieciowe to kable (chyba) z zestawu, ten od cd jest identyczny jak komputerowe ale sieciówka wzmacniacza jest już dość gruba (2xcd) i ma na sobie jakiś filtr, również wtyk do gniazdka wygląda solidniej.

Jak ktoś ma jakieś pytania to strzelać icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kable sieciowe to kable (chyba) z zestawu, ten od cd jest identyczny jak komputerowe ale sieciówka wzmacniacza jest już dość gruba (2xcd) i ma na sobie jakiś filtr, również wtyk do gniazdka wygląda solidniej.

Możesz zrobić fotki tego kabla od wzmacniacza? Bo wydaje mi się, że był wymieniany. Standardowo ATOLL daje chyba zwykłe kable...

A możesz w razie czego spytać się sprzedawcy o ten kabel zasilający?
Zmieściłeś się w czwórce? Chociaż to zależy m.in. od tego ile Ci jeszcze zostało gwarancji (swoją drogą: ile?).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest grubszy, sztywniejszy i wygląda solidniej + wspomniane filtry. Podpinam foto.

Co do ceny to cd i wzm. kosztowały mnie tyle co nowe IN80+CD80. Oba mają jeszcze prawie 1,5 roku gwarancji.

A propos kolumn, które zakupiłem, dołączone kolce są nawet ok choć nie porażają estetyką i wyglądają dość delikatnie. Największa ich wada to jednak fakt, że w zestawie nie ma pod nie podkładek a są wystarczająco ostre żeby rysować i wbijać się w podłogę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Poskładane wszystko, dobrane całe okablowanie i cieszy ucho od pewnego czasu icon_smile.gif Chciałem jeszcze podpytać czy ktoś jest w stanie doradzić urządzenie, które zapewni mi: możliwość odtwarzania muzyki ze spotify/tidal, dostęp do stacji radiowych - sieciowych oraz obsłuży wejście optyczne do którego chciałbym wprowadzić dźwięk z tv. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle dostępne. Jako drugą opcję rozważam pc + dac. Propozycje nowe/używane do 2000 zł mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...