Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1200PLN do RUBICON RT26F


alfaender

Recommended Posts

Witam wszystkich,
NIe znam się na temacie a analiza forów wszelakich przyprawiła mnie już o solidny ból głowy dlatego proszę was o pomoc w skompletowaniu pierwszego, prostego zestawu hi-fi:
1) Jak w temacie czyli poszukuję wzmacniacza w cenie do 1200PLN (ewentualnie nieznacznie więcej)
2) Wzmacniacz będzie podłączony do kolumn RUBICON RT26F Max power 100W, Częstotliwość 50hz -20 khz, Impendencja 4-8 Ohm
3) Słucham bardzo różnej muzyki od klasycznej do techno ale jakością chciałbym się przede wszystkim rozkoszować słuchając moich ukochanych Pink Floydów.
4) Muzyka będzie odtwarzana głównie z kompa (flac+mp3+cd) dlatego fajnie jakby byłą opcja bluetooth ewentualnie zastanawiam się nad takim urządzeniem http://www.sklep.bestaudio.pl/harman-kardo...cjU5BoCjEnw_wcB ma to sens ???
5) Pomieszczenie przestronne ok 50m2 z wysokim sufitem
6) Sądzę, że z racji różnorodności stylów muzycznych których słucham optymalny byłby dość neutralny dźwięk.
Jeżeli ktoś ma jakiś link pod którym w skondensowanej formie mógłbym się podszkolić w temacie podstaw hi-fi to poproszę icon_smile.gif
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie podstaw hi-fi szkolenie to słuchanie, słuchanie, słuchanie. Porównywanie elementów, zestawień.
Na to trzeba czasu i zaangażowania.
Natomiast jeśli chcesz poznać podstawy akustyki i ustawiania kolumn w pomieszczeniu, napisz do mnie na PW podając adres mailowy. Akustyka jest bardzo ważnym elementem toru audio. Jeśli nie są spełnione podstawowe zasady nawet najlepszy zestaw może zagrać kiepsko w takim pokoju.

Wzmacniacz ma być nowy czy używany? Wiesz pewnie, że taki z drugiej ręki może przenieść Twój zestaw a raczej muzykę na dużo wyższy poziom.

A skąd pomysł na takie kolumny. Ile dałeś za nie? Z czym je wcześniej napędzałeś i jakie odczucia masz w związku z tym?
Muzyka odtwarzana będzie z komputera bezpośrednio? Bez użycia DACa? Jeśli tak, to znacznie stracisz na jakości dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz dosyć spore pomieszczenie do nagłośnienia, dlatego budżet na wzmacniacz nie jest zbyt duży.
Biorąc jednak pod uwagę ograniczenia, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na wzmacniacz NAD C326 BEE, jako moim zdaniem najciekawsze połączenie z twoimi kolumnami. Jeśli natomiast moglibyśmy zwiększyć budżet, najlepszym rozwiąAniem byłby Nad C356 BEE. To mocniejsza i praktycznie pod każdym względem lepsza i integra.
W niższej cenie ciekawą propozycją jest francuski wzmacniacz BC Acoustique EX-202.1. To szybki, otwarty, dynamiczny dżwiek.
W kwestii odbiornika Bluetooth masz do wyboru Harman Kardon BTA-10 lub droższy, ale wyraźnie lepszy NuForce BTR-100.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolumny dostałem w prezencie jakiś czas temu i póki co zasilałem je ze zwykłej wieży ale ani dźwięk ani moc nie spełniają oczekiwań nawet mojego niewyrobionego ucha, mam nadzieję, że dokupienie wzmacniacza pozwoli na ulepszenie systemu, na razie nie mam za dużych oczekiwań (pierwsze hi-fi) w przyszłości jak zarobki pozwolą a ja będę wiedział czego chcę to pewnie będę się rozbudowywał. Na razie rozumiem, że na pewno muszę kupić wzmacniacz (może być używany) i widzę, że być może przydałby się DAC, rozumiem, że nawet najprostszy DAC jest lepszy niż jego brak ? Wiem, że kolumny, które mam to żaden ósmy cud świata więc nie ma co przesadzać ze wzmacniaczem i resztą.

Czy taki zestaw miałby wg was sens ? CAMBRIDGE AUDIO 640A v2.0 (na allegro do wzięcia używka za 900zł) lub proponowany powyżej BC Acoustique EX-202.1 + FiiO D03K + Harman Kardon BTA-10 ten zestaw mieści mi się w 1300zł. Rozumiem, że wtedy podłączam bluetooth do DAC i ten do wzmacniacza.
Co sądzicie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widział tak.
Kolumny owszem to nic specjalnego, ale jeśli zamierzasz w przyszłości złożyć zestaw o dobrej jakości dźwięku, to taki wzmacniacz już dziś kupiony powinien być maksymalnie dobry.
Gdybyś wiedział jaki rodzaj dźwięku lubisz, jaką jego barwę można by pójść w tym kierunku.
Jeśli wiesz napisz. jeśli nie wiesz, to poczytaj inne wątki, tam ten temat często się pojawia.
A jak i tak nic Ci to nie powie, to daj znać i poszukamy po prostu możliwie dobrego wzmacniacza
za te pieniądze. Takiego w miarę uniwersalnego. I jak najlepszego dźwiękowo, czyli rzecz jasna używanego.
Bo na nowe w takim budżecie szkoda pieniędzy. Będzie co najwyżej poprawnie.

Co do źródła itp, to przydałby się jakiś DAC. I jeśli dasz radę, to nie najtańszy. Też proponuję sprzęt z drugiej ręki. A bluetooth w miarę możliwości bym sobie odpuścił. Jak na razie nie ma nic lepszego od kabli
i lepiej kupić jakieś niezłe okablowanie.
Co konkretnie chcesz przesyłać za pomocą bluetooth? Muzykę z komputera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję opisać swoimi słowami o co mi chodzi: bass ciemny i budowany mocno ale bez zbytniego pogłębiania, wyraźnie różnicowane i precyzyjne wysokie tony (teraz wkurza mnie bardzo "spłaszczanie" dźwięku na końcach skali szczególnie słyszalne przy sopranach). Cenie sobie też przestrzenność dźwięku. Brzmienie naturalne i żywe/wyraziste. Lubię też głośno i nie chciałbym tracić wtedy na jakości tak jak to ma miejsce teraz. Bluetooth do przesyłania muzyki z komputera bo już mam dosyć tych wszystkich kabli ale też się nie upieram bo w końcu jeden kabel więcej bądź mniej nie robi aż takiej różnicy z drugiej strony fajnie byłoby móc się przemieszczać z lapkiem z którego będę odtwarzał muzykę a jak pisałem pokój mam spory. Wkręciłem się w temat i wysupłam do 1500zł na DAC + wzmacniacz + okablowanie. Jak masz jakieś konkretne propozycje takiego zestawu to będę super wdzięczny. Już się nie mogę doczekać aż siądę i się rozpłynę w dźwiękach icon_smile.gif Dzięki za pomoc w temacie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaczynam mieć powoli jasność co i jak ale jeszcze jedna rzecz mnie męczy, Cambridge Audio ma wyjście RCA albo XLR a z głośników wychodzi mi chyba zwykły kabel głośnikowy (nie jestem w domu żeby sprawdzić) jak połączę jedno z drugim ? Co do ceny to nowe chodzą za 2400 więc wydaje się, że jest ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC łączysz ze wzmacniaczem kablem 2x cinch (albo XLR - jeżeli masz we wzmacniaczu takie gniazda).
Natomiast dopiero dalej do wzmacniacza podłączasz głośniki...

Sam napisałeś "Wkręciłem się w temat i wysupłam do 1500zł na DAC + wzmacniacz + okablowanie."

Pozdrawiam
PS. Czyli do DACa nie podłączasz głośników, bo DAC nie ma w sobie wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda bo pierwotnie i tak miało być 1200 icon_smile.gif Da się to zrobić czy to "marzenie ściętej głowy" ?
Z tego co rozumiem ten BC ACOUSTIQUE EX 222 ma fajne recenzje co do dźwięku, wbudowany DAC, wyjście na kable głośnikowe i do tego bluetooth czyli wszystko czego potrzebuję więc może to jest dobra opcja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęcik całkiem fajny i nie źle grający. W odniesieniu powiedzmy do podobnego typu urządzeń.
Bo nie miej wątpliwości, ze dobry używany wzmacniacz plus jakiś odtwarzacz, DAC czy coś w tym guście zmiecie dźwiękowo ten wynalazek.
Ale jeśli musi być już coś takiego, to owszem gra całkiem akceptowalnie.
A co do wejścia, to by połączyć komputer musisz kupić odpowiedni adapter ze złączami akceptującymi wyjście/wyjścia z komputera a po drugiej stronie wejścia do tego urządzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...