Skocz do zawartości

Wzmacniacz z odtwarzaczem (2w1) do Q Acoustic 3050


mk76

Recommended Posts

Po paru testach (nausznych) i cennych wskazówkach wyczytanych min na tym forum postanowiłem zainwestować w zestaw stereo.
Posiadam jako część KD kolumny Q Acoustic 3050 i chciałbym wykorzystać je podłączając do wzmacniacza stereo... ale jako że nie chcę kolejnego klocka do zestawu to chciałbym poznać wasze propozycje wzmaczniaczy stereo z wbudowanym odtwarzaczem plików audio wysokiej jakości przez usb z pendriva.
Czy to ma sens? Czy jednak nie jest to sensowne rozwiązanie? Jestem kompletnie nowy w tych kwestiach (tzn sprzętowych, nie słuchania muzyki oczywiście), więc proszę o wyrozumiałość. Muzyka to głównie około jazz, rock, klasyka, (nie słucham metalu, disco i disco polo)
Kwota w której chciałbym się zmieścić to do ok 2000pln
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Póki co to znalazłem Yamaha R-N500


No właśnie, podpowiem jeszcze Sony HAP- S1 i Sony MAP-S1 ( http://www.sony.pl/electronics/hd-audio/t/komponenty-audio ) lub Rotel rcx1500 z odtwarzaczem CD i firmę Peach Audio ( http://www.tophifi.pl/producenci?mode=list...Peachtree+Audio ) ?.
Kolumny masz chwalone i pewnie też ci się podobają, bo je kupiłeś, tylko po grzyba się tak ograniczać wybór, tylko aby mieć jeden klocuszek, bo dwa to już bałagan? Dobrze jak ta Yamaha, Sony i Peach Audio Ci podpasuje brzmieniem razem z tymi kolumnami( no i jeśli słabawe sony da radę z podłogówkami icon_rolleyes.gif ).
Yama jest tania, ma wystarczającą moc i to spory plus, w przypadku ceny sony ( cena za design? ) można kupić z pewnością przyzwoitszy i mocniejszy zestaw klasyczny wzmacniacz stereo plus odtwarzacz sieciowy z usb, lub jak masz sporo cd to odtwarzacz cd z usb. Plusem Yamy i Peach jest to że jest dostępny w popularnych salonach .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się ograniczam do jednego klocuszka? Mam już aplituner AV, odtwarzacz multimedialny do filmów (Popcornhour a-200), tuner telewizyjny i jeszcze jeden klocek a więcej miejsca na dostawienie następnych brak. Dodam jeszcze że jest to w salonie więc nie może też wyglądać jakbym miał tu elektrownie (współczynnik akceptacji pozostałych domowników) .

Póki co wymiary pomieszczenia: 3,35m x 4,65m, ale możliwe że to się zmieni na większe (1,5 albo nawet 2 razy większe)...
Dzięki jacek75, ale ta Yamaha się mieści w moim przyjętym zakresie cenowym.

Cocktail Audio X12 jeszcze znalazłem (trochę ten wygląd ma zabawkowaty ale może gra lepiej niż wygląda Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w audio tak jest, że często jak to mówią albo rybki albo akwarium.
Musisz się zastanowić co jest dla Ciebie ważne. Dobry dźwięk wymaga niestety dobrego wzmacniacza i byle
gadżetem dobrze kolumn nie napędzisz.
A może dałoby się coś tam schować czy przenieść w inne miejsce, by umiejscowić jakoś wzmacniacz stereo
i osobny odtwarzacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak wspominane już wcześniej: komplet wzmacniacz (lub amplituner stereo) + odtwarzacz CD z wejściem USB?
Chociażby Yamaha RS-700 i S-300 (albo inne zestawienia).
Stylistycznie tworzą ładny komplet - więc może i domownicy za bardzo nie będą narzekać.
Będziesz miał tyle miejsca w szafce?
Oczywiście po własnoręcznym sprawdzeniu, że to działa.

A czy w ogóle model R-N500 spełnia Twoje wymagania?

I czy cena to max. 2 czy 2.5 tys. zł?
Będziesz kupował na Wyspach?
Jakie pliki będą odtwarzane: FLAC, WMA, MP3 ? W odtwarzaczach CD Denona jest informacja o WMA i MP3, a nie ma o FLACu. Natomiast w Yamie trzeba by sprawdzić.
Krótko mówiąc - dużo rzeczy do sprawdzenia icon_eek.gif

Pozdrawiam
PS. Poza tym w Yamaszkach masz zdaje się możliwość korzystania ze smartfonu co m.in. ułatwia przeglądanie plików FLAC/MP3...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będziesz miał możliwość sprawdzenia tej R-N500?
Oraz odtwarzania odpowiednich plików...
(swoją drogą to nie napisałeś jeszcze, jakiego typu pliki będą odtwarzane...).

Czy tego typu kompromis jakościowy przy odtwarzaniu będzie dla Ciebie znośny (chociaż i tak będzie lepiej niż przy posiadanym amplitunerze kina domowego)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na razie wstrzymamy się z kolejnymi propozycjami - do czasu aż przetestujesz tę Yamę?

A z innych firm - to np. Denon - w stereo ma chyba tylko małe urządzenia i niezbyt mocne jak RCD-N9
http://allegro.pl/amplituner-stereo-denon-...5609555881.html
Więc w tego typu "wynalazek" to bym nie wchodzil (za dużo kompromisów musi być w takiej konstrukcji).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając trochę do tematu, który zacząłem na forum Kino Domowe, chciałbym postawić takie pytanie:
Czy połączenie Amplitunera A/V, który odtwarza z USB i zastosowanie go jako przedwzmacniacza i podpięcie do niego wzmacniacza stereo ma sens, tzn polepszy dźwięk w stereo (w porównaniu z samym amplitunerem)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakupiłem używany w pełni sprawny amplituner Anthem MRX-510 za przyzwoitą cenę, jest w drodze... Przekroczyłem budżet niestety, ale moje obecne warunki mieszkaniowe zdeterminowały mój wybór. Nie poniechałem jednak myśli o zakupie wzmacniaca stereo, jednak dałem sobie czas na spokojne szukanie.
Mam pytanie odnośnie kabli głośnikowych, które byłyby najlepszym wyborem?
QED XTC
QED Ruby Anniversary Evolution
QED Silver Anniversary XT

Czy przekrój 1,5mm2 nie będzie za mały i czy ewentualnie bi-wiring by tu załatwił sprawę?
Wybrałem QED ze względu na dobrą jakość i opinie o nich ale jestem laikiem w tym względzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem jestem laikiem w tej sprawie, ale czy rzeczywiście będzie to aż tak słyszalna różnica?
Niedawno się przekonałem jak duża różnica jest w dźwięku z nierozgrzanego, dopiero co włączonego amplitunera a jaki po godzinie pracy więc mimo mojego dość sceptycznego podejścia do kwestii kabli (tzn nie uważam żeby byle drut stosować do głośników, ale też i bez przesady) rozważę różne propozycję.
Dzięki za komentarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę poczekaj z kablami. Kupisz akcentujące np. górę a ta okaże się w nowym amplitunerze zbyt mocna i co wówczas zrobisz? Trzeba będzie sprzedać kable i szukać nowych. Po co Ci to?
Poczytaj wątki na naszym forum. Ostatnio kilka osób się wypowiadało jak to usłyszały ile wnoszą kable,
jak różnie mogą przekazywać dźwięk a także ile zależy od tego czy słucha się zimnego, czy dobrze rozgrzanego albo trzymanego wręcz stale pod prądem sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest taka oczywista jak mogło by się wydawać lub jak niektórzy twierdzą. Toslink i coaxial to 2 wersje w zasadzie transportujące takie same rodzaje przekazu danych. W pierwszym przypadku zapala się i gaśnie dioda w drugim pojawia się i znika napięcie 0,5V. Wielu ludzi twierdzi że standard elektryczny jest lepszy. Sporo tu zależy od tego jak dobrze zostały wykonane interfejsy wejściowe i wyjściowe urządzeń które łączymy. Standard elektryczny może być obciążony tworzeniem się pętli masy ( szczególnie kiedy łączymy urządzenie również innymi przewodami elektrycznymi z pozostałym sprzętem ) i przenikaniem szumów Do tego byle jaki przewód cinch może z tym nawet nie zadziałać. Standard optyczny powinien być lepszy ponieważ nie posiada wad standardu elektrycznego. Jednak jeśli złącza i ( lub ) przewód są niezbyt dokładnie wykonane. Wtedy może dochodzić nawet do chwilowych zaników dźwięku. Również jeśli takie złącze działa niezbyt dobrze może dochodzić do odbić światła i z tym związanych zakłóceń. Jeśli chodzi o złącze HDMI to jest bardzo wygodne w użyciu bo mamy w nim fonie i wizję cyfrową. Są teorie że przez to sygnał ulega zakłóceniom. Faktycznie sporo zależy od tego jaki sygnał jest nim nadawany przez źródło. Jeśli jest nim transportowany sygnał taki sam jaki prowadzi się złączami cyfrowymi audi ( pozostałymi o których tu mowa ) to jest to w zasadzie działanie takie jak coaxialem. Często jednak sygnał jest przetwarzany ( zwykle jest wtedy dźwięk jest cichszy w stosunku do pozostałych standardów ) Wówczas ten standard spisuje się gorzej. Wtedy wykorzystywane jest mniej bitów w ramach obsługiwanego w danej chwili standardu. A krótko najłatwiej jest łączyć urządzenia multimedialne kablem HDMI. Jeśli jednak mamy możliwość warto spróbować połączyć dźwięk w inny cyfrowy sposób. Może w ten sposób być lepiej. Czasami może być lepiej lub będzie tak samo. Nie powinno być gorzej. Często jednak nie mamy zbyt dużego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Po wielu dniach podróży z odległej Ameryki przyleciał do mnie Anthem MRX-510, prawie 2x cięższy od używanej przeze mnie Yamahy RX-V363.
Moje pierwsze wrażenia po dość krótkim odsłuchu to:
- słyszę więcej szczegółów i niuansów
- dźwięk jest taki trochę bardziej ugładzony w wyższych tonach (kulturalniejszy?)
- bas przestał dudnieć (próbowałem wcześniej bardzo różnych ustawień, łącznie z poduszkami w rogach za kolumnami).
- poszczególne instrumenty nie gubią się tak w natłoku muzyki.
To moje pierwsze wrażenia, nie miałem niestety czasu pobawić się z "anthem arc room correction" ani też słuchać nieco głośniej ze względu na nocną porę. Bardzo pozytywne wrażenia po około 1,5 godziny słuchania i mam nadzieję że po wygrzaniu go będę jeszcze bardziej zadowolony.
Jeżeli chodzi o względy estetyczne to nie mam żadnych zastrzerzeń co do jakości jego wykonania, jest solidny a zarazem nowocześnie wyglądający w pozytywnym sensie.
Za jakiś czas powrócę z pytaniami o kable...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach odsłuchu chciałbym prosić o pomoc w doborze kabli głośnikowych do mojego zestawu, który póki co składa się z :
- odtwarzacz multimedialny PopcornHour A-200;
- amplituner Anthem MRX-510;
- kolumny Q Acoustic 3050 jako fronty (reszta też z linii 3000)
Ze względu na brak miejsca (plus inne niezależne ode mnie przyczyny) zdecydowałem się na amplituner A/V który dobrze brzmi też w stereo i na tym skupię się w doborze kabli. Wiem że nie będzie konkurował z dobrymi wzmacniaczami stereo, ale niestety kompromis muszę przełknąć przez jakiś czas. Za jakiś czas na pewno dokupię wzmacniacz stereo, ale po długim zastanowieniu i odsłuchach. Popcornhour też jest kompromisem na rzecz kina domowego i pójdzie do wymiany w pierwszej kolejności.
Spróbuję opisać charakter dźwięku tego zestawu. Góra jest według mnie zbyt wygładzona, być może przez swój charakter jest niemęcząca w odsłuchu, ale jednak zbyt mało zaakcentowana. Środek mi się podoba, nie mam zastrzeżeń, nie jest ani zbyt wyeksponowany, ani schowany, dużo jednak zależy od samego nagrania. Bas jest też bardzo przyjemny, kulturalny, nie dudniący, zdecydowanie nie dominuje nad całością mimo że potrafi zejść naprawdę nisko (muzyki słucham tylko na frontowych 3050 bez suba).
Jako że mam możliwość biampingu to zastanawiam się nad innymi kablami do wyższych tonów a innymi do dołu. Obecne kable to najprostrze i jedyne jakie mieli w sklepie gdy ładnych parę lat temu kupowałem KD. nie chciałbym wydawać bajońskich sum, ale będę otwarty na różne propozycje w sensownie korenspondujące z tym zestawem (brzmieniowo i ceneowo)
Dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakimi kablami (rodzaj i marka) podłączyłeś Popcorna do amplitunera? Chodzi mi o to, czy są to kable RCA (czinch/cinch) czy może jakimś optykiem
czy innym cyfrowym (nie mam pojęcia jakie wyjścia i wejścia masz w tym zestawie).
Jeśli interkonekty masz kiepskie, trzeba pomyśleć także o nich. Nawet do Popcorna icon_wink.gif

Kable głośnikowe na pewno można jakieś znaleźć, ale musisz się zastanowić ile możesz na nie przeznaczyć. Konkretnie.
Oraz jaką mają mieć długość. 2x? (równa długość dla obydwu kanałów).
I przede wszystkim musisz opisać co chciałbyś poprawić w dźwięku, skorygować. Jak na razie wyraźna jest tylko sugestia co do doświetlenia wysokich tonów. Może by były dźwięczniejsze? Co z resztą pasma, ok?

Na pewno możesz zrealizować bi-amping czy raczej chodzi Ci o bi-wiring?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn jest podłączony optykiem ze względu na to że odtwarzam nie tylko stereo, ale marka i rodzaj... jakiś nie najgorszy (nie z marketu), chyba belkin, kupowałem parę lat temu.
Co do dźwięku to poza wysokim pasmem reszta mi się podoba, chciałbym aby wyższe tony były nieco bardziej słyszalne, wyeksponowane, ostrzejsze (ale bez przesady).
Długość 2 x 3 m, a suma to tak około 500pln, choć jestem elastyczny w tym względzie.
Co do bi-ampingu to w instrukcji od anthema jest wyraźnie napisane o możliwości bi-ampingu, oraz żeby nie mylić z bi-wiringiem, chciałbym zasilić "neutralnym" kablem sekcję niskotonową i "jaśniejszym" górę.
Jeszcze w kwestii połączenia z popcornem, to tylko przez hdmi anthem odtwarza DTS-HD i Master HD, aczkolwiek prawie nie mam takiego materiału i mogę ustawić kilka wariantów przesyłu dźwięku i video z jednego urządzenia do ampka. Mam też coaxial, ale też niezbyt wysokich lotów, zrobię jutro test czy różni się dźwięk w zależności od kabla: coaxial v toslink v chinch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...