Skocz do zawartości

Jamo s626 vs JBLes80 vs Klipsch F1 vs TAGA F-80


BarSto27

Recommended Posts

Jak chcesz mieć dobrego "łupnia" to może zainteresuj się polską marką STX i ich kolumnami F-360n
http://stx.pl/stx-f-360-n-kolor-wenge.html
Podaj też kwotę jaką możesz przeznaczyć i czy mogą być używane. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wzmacniacz?

Bo jeśli chcesz to podłączyć np. pod miniwieżę - to zapomnij (no chyba że kupiłeś coś z górnej półki, o odpowiedniej mocy a nie jakiś "wynalazek" za 200 czy 500zł).

JBLe mogą być wygodniejsze w ustawieniu (mają wszystkie głośniki z przodu), a JAMO wymagają odpowiedniego odsunięcia od bocznyc ścian z uwagi na głośnik na bocznej ściance kolumny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak do dyspozycji mam 1500zł bylem na odsłuchaniu w sklepie w 2 sklepach w jednym odsłuchałem niestety tylko po 1 kolumnie jamo s626 i es80 i na 1 rzut jamo fajne grało jak na 1 szt a potem byłem w media markt i odsłuchałem kompletu es80 i nawet ładnie to grało.
Czy jamo może mieć lepszy bass niż es80 , bo w sumie ma głośnik 20cm.
Z listy skreślam KLIPSCH F1 niestety nie podobało mi jak grały , miałem jeszcze wybór używany klipsch f30 ale jednak nie chce używki jednak kolumn.
JBL ES80 moge mieć nowe za 1450zł komplet , a JAMO S626 za 1160 nowe.
Amplituner stereo mam ONKYO TX-8555
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że się ograniczasz. W Twoim budżecie można by kupić dużo lepiej grające kolumny niż te JBL i Jamo. Co do kolumn, to akurat one są elementem najmniej zużywającym się w zestawie.
Pod warunkiem, zę nie dorwie ich jakiś idiota i nie spali.
Z dwojga "złego" wolałbym już JBL ES 80 a jeszcze lepiej jakbyś trafił na E 80. są lepsze.
Jamo grają według mnie bardzo przeciętnie o ile nie kiepsko. Trudno tam zapanować nad niskimi tonami.
Jeśli chcesz, to możemy poszukać Ci tu fajnych, używanych kolumn.
Szkoda kasy na takie jak chcesz kupić. Ale to Twoja sprawa.

I piszemy nie bass ale bas, przez jedno "s" a najlepiej niskie tony. Bass to co innego, sprawdź w Wikipedii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać jamo jak i jbl mają 4 wejścia w kolumnie czy jak kupie parę kolumn to lepiej je na 4 wejścia podłączyć czyli jedna kolumna 4 wejścia i amplituner stereo tez podłączyć jedną kolumne na 4 wejscia.
Czy faktycznie jest różnica w jakości i w odsłuchu kolumny miedzy 2 a 4 podłączenia , i pytanie jakość przewodu jaki najlepszy , czy prawda to ze grubszy kabel lepszy sygnał kolumna--} amplituner stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączać kable do wzmacniacza i kolumn masz tu:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...30&start=30
Gdyby było coś jeszcze niejasnego, pytaj.
Grubsze kable nie zawsze dadzą lepszy sygnał. Czasem więcej zależy od jakości kabla, oprócz grubości (na ogół wystarcza 2,5 - 4 mm przekroju)
ważna jest czystość przewodnika (miedzi, srebra, innych metali) izolacja (rodzaj dielektryka), geometria kabla, różne technologie obróbki jakie się stosuje.
Ja testując Alphard DaVinci 1,5 mm i 4 mm stwierdziłem, że ten drugi ma nieco mocniejsze, obszerniejsze niskie tony, gra trochę cieplej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A więc tak do dyspozycji mam 1500zł bylem na odsłuchaniu w sklepie w 2 sklepach w jednym odsłuchałem niestety tylko po 1 kolumnie jamo s626 i es80 i na 1 rzut jamo fajne grało jak na 1 szt a potem byłem w media markt i odsłuchałem kompletu es80 i nawet ładnie to grało.

A czemu podłączali po 1 sztuce tych kolumn? Przecież zawsze się słucha pary takich samych kolumn...

Cytat

Czy jamo może mieć lepszy bass niż es80 , bo w sumie ma głośnik 20cm.

Sama wielkość głośnika to mało!
Liczy się jeszcze wielkość obudowy, strojenie, typ konstrukcji, użyte głośniki i parę innych rzeczy.
A poza tym przecież JBL ma dwa niewiele mniejsze głośniki niskotonowe (170mm), więc powierzchnia łączna niskotonowców będzie większa od 1 głośnika 20cm w Jamo!

A co do podłączania - to poczytaj na ten temat w tych dwóch wątkach, bo szkoda się powtarzać...
"Końcówki typu "banan" pasujące do Grundig FA v3"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry138625
oraz "Kolumny 1000-3000zł (ciepłe, naturalne brzmienie)"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry138622


Pozdrawiam
PS. Co prawda F1angel napisał przed chwilą "Gdyby było coś jeszcze niejasnego, pytaj.", ale jednak zanim zadasz kolejne proste pytanie to skorzystaj pierw z wyszukiwarki - by koledzy nie musieli po raz kolejny odpowiadać na bardzo podobne pytanie. Trzeba szanować czas innych icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...