Skocz do zawartości

Radio z gniazdem SD


Recommended Posts

Idąc z postępem w rozwoju radioodbiorników samochodowych, chciałbym wymienić w swoim Nissanie kilkuletnie już radio Sony. Z racji coraz tańszych kart pamięci SD mam potrzebę kupienia radia z takim slotem na panelu przednim.
Na radio mam przeznaczone 400zł, tylko nie wiem które radio wybrać by było w miarę niezawodne i grało nienagannie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie chyba trudno dostać coś solidnego z sd, jakby troche nagiąć budżet to można dostać dość solidne JVC.

Mozna też nieraz wyłowić ladne okazy jak chocby tu http://www.allegro.pl/item331141496_radio_...gro_okazja.html

A jak do 400 to wydaje mi sie że blaupunkt.

Znajomy ma blaupunkt victoria, no i spisuje mu sie całkiem całkiem, jest zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No i jak zawsze pozostaje kwestia co chcemy uzyskac... dzieki takiemu radiu ?
Czy ma tylko sobie pogrywac - czy tworzysz w aucie podstawowe caraudio ?
Powiem tak - jak widomo czesto stwianie na dobra marke Alpine, Clarion odwdziecza sie dlugoletnim prawidlowym graniem - w razie "wu" serwisy czesto daja nowy sprzet...wiec decyzja dla Ciebie
400zł z karta SD na przedzie..oj bedzie ciezko.
Ale mozna przedyskutowac ten temat icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie muzyczny gosc masz racje, mnie na poczatku zabawy z CA tez radowalo radio na mp3 bo duzo wchodzilo mozna bylo miec wszystko na 1cd, ale i tak podczas jazdy nie przebieralem sposrod 200 utworów a jakosc byla gorsza. Do tego dziesiatki ustawien w radiu i bajerow, ktore znieksztalcaly mi dzwiek.

Dzis sobie nie wyobrazam zebym mial miec radio inne niz kilkunasto letnie na samo CD:) Bo z tym postępem to niekiedy tylko umownie można nazwać.

A za kwote 400 zł można już coś fajnego dostać w porównaniu do radyjek z sd...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy z pracy ma w swoim samochodzie radio Dalco, takie jak na tej aukcji
http://www.allegro.pl/item348306038_dalco_...d_mp3_wawa.html

Od pół roku je używa i chwali je sobie. Jak dla mnie gra ono dobrze, ma to czego potrzebuję i wygląda nienajgorzej. W samochodzie muzyka ma mi towarzyszyć, a w czasie jazdy i tak nie koncentruję się na jakości brzmienia.
Warto takie radyjko kupić , czy szukać jednak czegoś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genberalnie jestem uprzedzony do takich urzadzen i moze graja cakiem cakiem ..to wydaje mi sie ,ze wszystko znowu uzależnione od reszty sprzetu..idealne odzwierciedlenie domowego audio...tylko ze w samochodzie tez roznie.

Zalezy Dalco z jakimi gośnikami gra.. ?
itd itd..
Grunt aby podobao sie użytkownikowi..

Obecnie jestem/byem na etapie tworzenia mulimedia car audio..i w pewnym momencie sie ocknolem..
Moznie nie cofney mnie kwestie finansowe choc po czesci napewno tez..
ale komponuja panlel drzwiowe na stem przed 3 drozny 4 glosnikowy..
Pomyślalem...cholera cena przedniego systemu w drzwiach..+ wygluszenie i panele...to na 1 tylko drzwi koszt przeszlo 1000pln
nie wspominajac o koszcie 2 dzrwi... nie wspominajac o caej reszcie..
a wiecie co mnie wyhamowao ?
tak narawde uzymyslowiem sobie,ze przy maej stuczce..przypadkowej w drzwi..ulegni zniszczeniu cala konstrukcje + przetworniki + wygluszenie ..panel..i..musielm wybrac tzw zloty sorodek
i wybralem icon_wink.gif
zdecydowanie wole inwestowac w domowe audio.. jest duzo trudniej o zniszczenie icon_smile.gif
zgadzacie sie ze mna ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie skoro chodzi koniecznie o karte SD to wiadomo,ze beda pewnie odsluchiwane mp3 icon_smile.gif
chciaz teraz mp3 jakos juz bardziej za mna przemawiaja - dobrze by bylo gdybyśmy zobaczyli..poniekad juz sa...radia odtwarzajace bezstratne format icon_smile.gif dla mnie soobiscie duze rozwiazanie.
o Blaupunktach sie juz nie che wypowiadac icon_smile.gif 10-15 lat temu mozna bylo pomyślec w obecnej chwili Blaupunkt bardzo spadł.
Ale to moje zdanie icon_smile.gif
oczywiscie.
No wiec czy juz jakies radio z SD wybrane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Radyjko już kupiłem. Zdecydowałem się jednak to DALCO CD-7611 za 365zł. Gra całkiem znośnie, ma to wszystko co potrzebowałem i jeszcze więcej , jak choćby to że działa również jako zestaw głośnomówiący z własną pamięcia numerów telefonów.




no to fajnie ze jestes zadowolony, bo to jest najwazniejsze

Napisales ze gra znosnie to ok, napisz jeszcze po paru tyg jak sie spisuje technicznie bo jestem ciekaw oceny tej dlamnie egzotycznej marki przez kompetenta osobe icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
hej, ja mam pytanie do użytkowników Blaupunkt Brisbane SD48 (lub innych z czytnikiem kart SD) Czy nie macie problemów z kartami o pojemności większej niż 2GB? Czy radyjko daje sobie radę z kartami typu SDHC? Ja dowiedziałem się, że np.Pioneer ma kłopoty z czytnikami USB i kartami SD o pojemności większej niż 2GB?

Dzięki za info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Moje radyjko po 3 miesiącach codziennego użytkowania jeszcze gra. Nie jest tak tragicznie z taką egzotyczną marką. Przeważnie słucham muzyki z karty mikroSD 2GB. A jako zestaw głośnomówiący jest wręcz rewelacyjnie. Jadę i normalnie rozmawiam jak z pasażerem.



Witam. mam pytanie a za razem wielką prośbę. Kupiłem od kolegi radio Dalco mp3-fcg8 sd,mp3,usb,bluetooth i mam problem bo nie mam instrukcji obsługi i nie wiem jak włączyć bluetooth. icon_cry.gif Wnioskuje ze w innym modelu będzie włanczało sie podobnie. proszę o poinstruowanie mnie jak to sie robi, bądż skan lub foto tego fragmętu instrukcji oto mój mail adam.sowa16@wp.pl z góry dziekuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod przyciskiem MENU wybierasz opcję BLUETOOTH, potwierdzasz i masz. Ale żeby zadziałało, musisz skomunikować urządzenie które chcesz podłączyć do radia. Tu też wybierasz MENU, następnie BLUETOOTH i funkcję PAIR WITH DEVICE i zatwierdzić. Gdy rozpoznają się, trzeba wprowadzić kod 0000 i zatwierdzić.
To wszystko icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pod przyciskiem MENU wybierasz opcję BLUETOOTH, potwierdzasz i masz. Ale żeby zadziałało, musisz skomunikować urządzenie które chcesz podłączyć do radia. Tu też wybierasz MENU, następnie BLUETOOTH i funkcję PAIR WITH DEVICE i zatwierdzić. Gdy rozpoznają się, trzeba wprowadzić kod 0000 i zatwierdzić.
To wszystko icon_smile.gif


Wszystko ok tylko chyba nie o tym samym modelu rozmawiamy albo jestem zbyt ciemny. moim radiu w żaden sposób nie mogę znaleźc funkcji bluetooth w menu icon_sad.gif tak wyglada i takie ma opcje moje radio http://allegro.pl/item437552058_car_audio_..._gwarancja.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja piszę o tym z tematu wątku, ale funkcje mają one podobne. Dziwne, że nie masz instrukcji do tego radia, w zestawie powinna taka być. Ale wracając do Bluetooth'a, to nie jestem pewien, ale wciśnij i przytrzymaj co najmniej 2 sekundy przycisk DISP i wtedy wybierasz żądaną opcję, i dalej jak pisałem post wyżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No tak, ja piszę o tym z tematu wątku, ale funkcje mają one podobne. Dziwne, że nie masz instrukcji do tego radia, w zestawie powinna taka być. Ale wracając do Bluetooth'a, to nie jestem pewien, ale wciśnij i przytrzymaj co najmniej 2 sekundy przycisk DISP i wtedy wybierasz żądaną opcję, i dalej jak pisałem post wyżej.


Dziękuje za checi ale ten model albo nie ma albo jakoś dziwnie sie uruchamia blue bo żaden z logicznych sposobów nie zadziałał icon_sad.gif ale trudno jakoś to przeżyje pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...